شهید طهماسب مظفری

زندگی نامه شهید طهماسب مظفری

aaa082d2257ab65aecf61c2340e9c5b9_M

دانشجوی شهید طهماسب مظفری چهارمین فرزند خانواده در دومین روز تابستان سال 1343 در خانواده ای خوشنام، متدین و به لحاظ اقتصادی متوسط در هشجین خلخال پا به عرصه ی وجود گذاشت. پدرش مرحوم قربانعلی از معتمدین و کسبه ی خوشنام و مردم دار هشجین بود که به خاطر صداقت، امانتداری و درایتش معمولاً مورد اعتماد و طرف مشورت عموم مردم به ویژه طبقات محروم و نیازمند بود و در حد توان خود و نفوذ معنوی که در میان مردم و مسئولان داشت از نیازمندان دستگیری و حمایت می کرد. با پیروزی انقلاب اسلامی ایران شهید طهماسب مظفری که آمال و آرزوهای خود را تحقق یافته می دید تمام وقت و انرژی خود را صرف تداوم و قوام انقلاب می کردو اواز همان بدو پیروزی انقلاب به صورتی داوطلبانه به فعالیت در مدرسه پرداخت .در این دوران پس از سپری کردن مقطع راهنمایی در مدرسه ی طالقانی آن زمان شهید طهماسب مظفری وارد مقطع دبیرستان شده بود و برای ادامه ی تحصیل عازم شهر کرج شد و در آنجا به برادر بزرگتر خود پیوست. وی سه سال از تحصیلات دوره ی دبیرستان خود را درشهر کرج گذراند و برای سال چهارم دوباره به هشجین برگشت و این در حالی بود که همزمان با تحصیل وی در کرج آتش جنگ تحمیلی توسط رژیم منحوس بعثی شعله ور تر شده بود. تلاشهای شبانه روزی او ثمر داد و با موفقیت در کنکور سراسری 1363توانست در رشته ی مترجمی زبان فرانسه از دانشگاه فردوسی مشهد پذیرفته شود .شهید طهماسب مظفری نزدیک به دو سال در مشهد اشتغال داشت و در طول این مدت ابتدا در جریانهای دانشجویی اسلامی برای ترویج اندیشه های دینی و اخلاقی و نیز در مسیر مقابله با گروهکهای ضد انقلاب فعالیت داشت ولی خیلی زود روی به اقلیم عشق و دیار عاشقان نهاد و مجذوب شور و حال وصف ناشدنی جبهه ها شد.شهید طهماسب مظفری در تاریخ 12/2/ 65 از همان دانشگاه محل تحصیل به همراه دوستانش به جبهه های غرب اعزام شد و در تیپ ویژه ی شهدا در گردان امام سجاد(ع) مشغول نبرد با بعثیان شد و در بلندیهای حاج عمران پیرانشهر به فرماندهی شهید کاوه با همرزمان خود حال عجیبی پیدا کرد .شهید طهماسب مظفری در تاریخ 28/2/1365 در جبهه ی کردستان و در حین دفاع از مرز و بوم خود و دفع دشمن متجاوز و در ساعت 2 بعد از نصف شب پس از فتح قله کله قندی که جزو پنج نفر آخری بودند که در بالای قله مردانه مقاومت می کردند با اصابت گلوله ی دشمن به سمت چپ سینه اش به درجه ی رفیع شهادت نائل شد. جسم پاکش به دلیل شرایط سخت جوی و اشغال منطقه توسط دشمن نزدیک به یکسال همچون سید و سالارش حسین(ع) بر زمین ماند و اراده ی خداوند بر این قرار گرفته بود که این جسم آسمانی و پاک به طور معجزه آسایی در طول این مدت سالم و با طراوت باقی بماند تا اینکه در عملیات کربلای 2 و به هنگام آزاد سازی منطقه توسط دلاور مردان اسلام پیکر مطهرش توسط گروه تفحص شناسایی و به پشت جبهه منتقل شد و سپس به محل زادگاهش هشجین انتقال یافت تا در کنار سایر همرزمانش در گلزار شهدای هشجین آرام گرفت.روحش شاد و راهش پر رهرو باد.

فرازی از وصیت نامه شهید طهماسب مظفری

با سلام به امام زمان(عج) و امام امت اسلام و با درود به شهيدانى كه مرگ را به بازى گرفته و با خون خود حيات را به تفسير كشاندند و با سلام به رزمندگان كفر ستيز و معلولين و مجروحين عزيز و روشندل. البته شهدا يك وصيت داشتند كه با خون خود نوشتند و آن خداست.         پس كلمه‌اى به عنوان پيام به پدر و مادر عزيزم و برادران و خواهران مهربانم قلم مى‌زنم بعضى از  افراد بـى‌خبر هستند كه به مرگ تاسف مى‌خورند و دلشان بحال ما و خانواده عزيزمان مى‌سوزد هان به آنها مى‌گويم شهيدان ما و اين حقير از زندگى خود هميشه از روى گاهى و استنباط حقايق  چيزى را قبول كرده و  انتخاب مى‌كنيم.

 پدر و مادر عزيزم! اين فرزند گناهكار شما انتخابگر بوده آنچه را انتخاب كرده‌ام برايتان از بين همه كتب كتاب قرآن و از ميان رنگها. رنگ سرخ، از ميان مرگها، شهادت، از ميان استادان حسين(ع) و از ميان‌رهبران، خمينى، و از ميان دانشگاهها، دانشگاه جهاد، از ميان رشته‌ها بسيج، از ميان امتها، امت مسلمان ايران و از ميان بهترين هديه‌ها، جانم را انتخاب كرده و در راه رسيدن به الله فدا نمودم حال بنگريد اگر انتخاب من اشتباه بوده براى من گريه كنيد ولى اگر صحيح بوده كه مطمئنا صحيح است براى من دعا كنيد كه خداوند رحمان قبولم كند و شاد باشيد تا دشمنان خدا و دينمان گريان شوند.

 پدر و مادر عزيزم و برادران و خواهران گرامى و امت حزب الله! هوشيار باشيد كه دشمن هميشه در كمين است كه از كوچكترين جاى خالى شما استفاده كند پس بر شماست كه هميشه در صحنه بوده و باشيد. سخنان گرانمايه امام را در راس امور خود قرار داده و به مسائل با بدبينى ننگريد چون اين منافقين  به هر رنگ و لباسى در مى‌آيند تا بلكه ضربه‌اى به پيكر انقلاب شما بزنند.

 ملت گاه ايران اسلام!  نگذاريد شيطانهاى كوچك با خون شهيدانتان خان شوند. نگذاريد جانمايه‌ها براى بى‌مايه‌هاى درون سرمايه مقام شوند نگذاريد زمين خونرنگ به تسخير هواداران نيرنگ درآيد نگذاريد ثمره جنگ يارانمان به چنگ فرنگى مفلكان بيفتد.

نگذاريد بهره درخت فداكارى عزيزانمان را به صاحبان رياكارى بچينند. نگذاريد خانهاى دوباره برگشته كام گيرند و نگذاريد فرهنگ غربى در سرزمين ايران بوسيله غربزدگان و پانكيها به اجرا درآيد همه اينها پيام تمام شهيدان مى‌باشد اين مسئوليت با رهبرى امام بر دوش شماست. پدر و مادر عزيزم! اگر ما نسوزيم روشنايى مى‌رود و جاى خود را به سياهى مى‌دهد و چه بايد كرد. به گفته يكى از شهيدان گلگون كفن كه مى‌گويد از يك سو بمانيم تا شهيد آينده شويم و از سوى ديگر بايد شهيد شويم تا آينده بماند هم بايد امروز شهيد شويم فردا بماند و هم بايد بمانيم تا فردا شهيد نشود عجب دردى چه مى‌شود اى خداى جهان هستى كه امروز شهيد مى‌شديم و فردا زنده  مى‌شديم تا دوباره شهيد شويم.

آرى عزيزان من بايد رفت  تا اسلام زنده بماند چون درخت شكوهمند اسلام با خون رشد مى‌كند همانطور كه از صدر اسلام چه كسانى كه خونشان را فداى آن ننمودند و در آينده نيز بايد كسانى خود را قربانگاه ايزد يكتا ببرند و با خون خويش درخت او را آبيارى كنند.

در آخر سخنى با كسانى دارم كه جنگ را مردود شمرده و زمزمه تلخ صلح را ندا مى‌دهند فقط يك سئوال از آنها دارم. اگر خانه‌هاى شما در هويزه بود كه ويران شده افراد پيرمرد كه در زير آوارهاى سنگين مدفــون گشته‌انـد عضو خانواده شما بوده‌اند و يا آن دختران جوان كه مورد  تجاوز بعثيان قرار گرفتند و سپس نيز به قتل رسيدند دختر يا خواهر شما بودند يا باز هم جنگ را مردود مى‌شمرديد و زمزمه شرمگين صلح مى‌خوانديد بنشينيد و وجدان خود را قاضى قرار داده و قضاوت كنيد البته اگر وجدان داريد .

 به اميد پيروزى اسلام بر كفر جهانى خدايا ترا به جان مهدى(عج) اين پير جماران را عمرى طولانى عطا بفرما طلب بخشش از همه شما دارم.

منبع: خط هشت

5 دنبال این می گردید “شهید طهماسب مظفری

 1. با سلام

  با تشکر از اختصاص قسمتی از سایت به شهدای گرانقدر شهر هشجین ، باید عرض کنم :

  – اشتباهات تایپی بسیاری در متن ها وجود دارد
  – نام و نام خانوادگی این شهید بزرگوار ” شهید طهماسب مظفری ” که تقریباً در تمام متن اشتباه نوشته شده (نوروزی) !! .

  لطفاً تصحیح فرمایید
  با تشکر

   1. با سلام مجدد
    به هيچ عنوان تصحيح نشده است و همان اشتباه وجود دارد !!!!!
    اگر ميتوانيد اصلاح كنيد

    تشكر

    1. بلی ممنون
     هم اینک با توجه به نظر جنابعالی کلمه نوروزی به مظفری تغییر گردید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *