تیم علمی و اجرائی این پایگاه متشکل از گروهی از هشجینی های دلسوز است که در زمینه های مختلف فنی و فرهنگی متخصص هستند و هر کدام قسمتی از پایگاه را پشتیبانی می کنند.

پایگاه اطلاع رسانی شهرستان هشجین به هیچ حزب ، گروه ، ارگان و شخصی چه از نظر فکری و سیاسی و چه از نظر مالی وابستگی ندارد و تنها توسط گروهی که در فکر اعتلا و آبادانی منطقه خود هستند ، پشتیبانی می گردد. این پایگاه می کوشد تا مرجع مناسب و قابل اعتمادی برای مطالعه کنندگان و مراجعه کنندگان باشد ، لذا از نشر مطالب غیرمستند اجتناب می کند و اگر در صحت مطلبی شک و شبهه وجود دارد ، آن را اعلام می کند.

اهداف اصلی از راه اندازی پایگاه اطلاع رسانی شهرستان هشجین را می توان چنین برشمرد:

– شناخت منطقه از نظر جغرافیائی ، تاریخی ، آبادیها ، مشاهیر ، آثار باستانی و جاذبه های طبیعی ، امور فرهنگی و ادبی ، مسائل آموزشی ، امور اقتصادی و تجاری و غیره.

– جذب گردشگر برای تماشای آثار باستانی و جاذبه های طبیعی و ارائه اطلاعات صحیح و دقیق به گردشگران درباره ابنیه و آثار و جاذبه ها.

– دسترسی آسان و رایگان به اطلاعات شهرستان هشجین در تمام نقاط دنیا.

– دسترسی به متون و عکسها برای درج در مقالات ، مجلات و غیره.

– درج اخبار و رویدادهای شهرستان. هشجینی های مقیم شهرهای دیگر می توانند مانند یک نشریه ملی از اخبار داخل شهرستان خود آگاه باشند. چون این پایگاه می خواهد اخبار  شهرستان را با تکیه بر استدلال و خالی از شک و شبهه درج کند ، لذا همکاری ارگانها برای تقویت این قسمت و آگاه کردن هشجینی های مقیم هشجین و دیگر شهرها بسیار حائز اهمیت است.

– درج مشکلات و درد دلهای مردم. همشهریان عزیز با ارائه هویت حقیقی خود با نام و تلفن می توانند آزادانه انتقاد و درد دل نمایند. ما وسیله ای برای رساندن پیام شما هستیم و کار دیگری از دستمان برنمی آید. با امید به اینکه مشکل همشهریان از طرف مسئولین ذیربط رفع گردد.

– معرفی استعدادهای درخشان و آینده سازان منطقه. این پایگاه استعدادهای درخشان شهرستان در زمینه های هنری ، علمی و ورزشی را به دیگران معرفی خواهد نمود. استعداد درخشان هنری و علمی کسی است که بتواند در مسابقاتی مانند المپیادهای کشوری ، کنکور سراسری دانشگاهها یا جشنواره موسیقی فجر و غیره ، یکی از سه رتبه اول را کسب نماید. استعداد درخشان ورزشی نیز کسی است که در حد ملی قهرمان بوده و در حد فراملی به یکی از سه مدال اول دست یابد. توسط این استعدادهای درخشان که افتخار همه ما می باشند ، منطقه خود را به تمام دنیا معرفی خواهیم کرد.

– درج آگهی خبری و تبلیغی با مخاطبان جهانی. این پایگاه سریعترین ، پربیننده ترین ، گسترده ترین و در عین حال ارزانترین جای ممکن برای درج آگهی تبلیغی و خبری است. شخصی که در تهران ، اصفهان یا حتی اروپا و کانادا نشسته است ، براحتی می تواند از فوت ، ازدواج ، انتساب ، افتتاح و غیره مطلع گردد ، درحالیکه این کار حتی با روزنامه های کثیرالانتشار نیز مقدور نمی باشد.