رفتن به بالا

وب سایت اطلاع رسانی شهر هشجین

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷
  • الثلاثاء ۹ ربيع ثاني ۱۴۴۰
  • 2018 Tuesday 18 December

درباره سایت

تیم علمی و اجرائی این پایگاه متشکل از گروهی از هشجینی های دلسوز است که در زمینه های مختلف فنی و فرهنگی متخصص هستند و هر کدام قسمتی از پایگاه را پشتیبانی می کنند.

پايگاه اطلاع رساني شهرستان هشجین به هيچ حزب ، گروه ، ارگان و شخصی چه از نظر فکري و سياسي و چه از نظر مالي وابستگي ندارد و تنها توسط گروهي که در فکر اعتلا و آبادانی منطقه خود هستند ، پشتیبانی می گردد. این پایگاه مي كوشد تا مرجع مناسب و قابل اعتمادي براي مطالعه كنندگان و مراجعه كنندگان باشد ، لذا از نشر مطالب غيرمستند اجتناب مي كند و اگر در صحت مطلبي شك و شبهه وجود دارد ، آن را اعلام مي كند.

اهداف اصلی از راه اندازی پایگاه اطلاع رسانی شهرستان هشجین را می توان چنین برشمرد:

– شناخت منطقه از نظر جغرافيائي ، تاريخي ، آباديها ، مشاهير ، آثار باستاني و جاذبه های طبيعي ، امور فرهنگي و ادبي ، مسائل آموزشي ، امور اقتصادي و تجاري و غيره.

– جذب گردشگر براي تماشاي آثار باستاني و جاذبه های طبيعي و ارائه اطلاعات صحیح و دقیق به گردشگران درباره ابنیه و آثار و جاذبه ها.

– دسترسي آسان و رايگان به اطلاعات شهرستان هشجین در تمام نقاط دنيا.

– دسترسي به متون و عكسها براي درج در مقالات ، مجلات و غيره.

– درج اخبار و رويدادهاي شهرستان. هشجینی های مقیم شهرهای دیگر می توانند مانند یک نشریه ملی از اخبار داخل شهرستان خود آگاه باشند. چون این پایگاه می خواهد اخبار  شهرستان را با تکیه بر استدلال و خالی از شک و شبهه درج کند ، لذا همکاری ارگانها برای تقویت این قسمت و آگاه کردن هشجینی های مقیم هشجین و دیگر شهرها بسیار حائز اهمیت است.

– درج مشكلات و درد دلهاي مردم. همشهریان عزیز با ارائه هویت حقیقی خود با نام و تلفن می توانند آزادانه انتقاد و درد دل نمایند. ما وسیله ای برای رساندن پیام شما هستیم و کار دیگری از دستمان برنمی آید. با امید به اینکه مشکل همشهریان از طرف مسئولین ذیربط رفع گردد.

– معرفي استعدادهاي درخشان و آينده سازان منطقه. این پایگاه استعدادهای درخشان شهرستان در زمینه های هنری ، علمی و ورزشی را به دیگران معرفی خواهد نمود. استعداد درخشان هنری و علمی کسی است که بتواند در مسابقاتی مانند المپیادهای کشوری ، کنکور سراسری دانشگاهها یا جشنواره موسیقی فجر و غیره ، یکی از سه رتبه اول را کسب نماید. استعداد درخشان ورزشی نیز کسی است که در حد ملی قهرمان بوده و در حد فراملی به یکی از سه مدال اول دست یابد. توسط این استعدادهای درخشان که افتخار همه ما می باشند ، منطقه خود را به تمام دنیا معرفی خواهیم کرد.

– درج آگهي خبري و تبليغي با مخاطبان جهاني. این پایگاه سریعترین ، پربیننده ترین ، گسترده ترین و در عین حال ارزانترین جای ممکن برای درج آگهی تبلیغی و خبری است. شخصی که در تهران ، اصفهان یا حتی اروپا و کانادا نشسته است ، براحتی می تواند از فوت ، ازدواج ، انتساب ، افتتاح و غیره مطلع گردد ، درحالیکه این کار حتی با روزنامه های کثیرالانتشار نیز مقدور نمی باشد.

یادداشت ویژه

دردنامه خورش رستم

بنام خدا نماینده محترم جناب آقای دکتر بشیر خالقی ، مسئولین منطقه و استان شرح دردنامه خورش رستم فراموش شده به مرکزیت شهر هشجین پس از گذشت 38 سال از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی سخنی با نماینده محترم جناب آقای دکتر بشیر خالقی ، مسئولین منطقه و استان در حاشیه رودخانه خروشان قزل اوزن و مشرف به کوه آق داغ ، منطقه ای کوهستانی، بکر و سرشار از منابع خدادی بنام خورش رستم وجود دارد. اینجا مردمانی نجیب و بی ادعا و کم توقع با دلی پرخون (از بیعدالتی هایی که در حق این بخش فراموش شده صورت گرفته ) ولی صبور و تلاشگر و فداکار، روزگار رابه سختی وبا مشقت فراوان سپری می کنند . اکنون در اوائل شروع بکار دولت دوزادهم دولت تدبیر و امید ، منطقه خورش رستم خلخال هنوز هم از کمترین امکانات رفاهی وبهداشتی و ارتباطی بهره مند نگردیده است. این ملت مظلوم همان مردمانی که درراه انقلاب ، وطن و آزادی و دفاع مقدس صدها شهید و مجروح و اسیر تقدیم نمودند و علیرغم فقر و تهیدستی بدون کوچکترین توقعی کمکهای قابل توجهی به جبهه های جنگ نمودند. در زمان جنگ تحمیلی از ۱۱۵شهید در خورش رستم ( ۸۵ شهید فقط در شهرهشجین) و چندین جاویدالاثر تقدیم انقلاب شد و از ۷ نفر سردار شهید شهرستان خلخال۵ شهید خورش رستمی هستند. در عرصه علم و دانش و تداوم استقلال ملی به دنام هایی چون پرفسور مولایی ، دکتر گودرزصادقی ، دکتر توکلی، دکتر آقایی، دکتر مظفری، دکتر غفاری و مهندس عراقی ، مهندس رمضانی و… برمی خوریم . حال منطقه ای با چنین گذشت و فداکاری و دارای افراد فرهیخته و دانشمند و عقبه تاریخی به عنوان محروم ترین، مهاجرفرست ترین و گمنام ترین و نهایتا فراموش شده ترین منطقه استان اردبیل گردیده است بطوریکه از ۳۶هزار نفرجمعیت قبل از انقلاب، اکنون حدود ١٢ هزارنفر باقي مانده است .و این یک هشدار جدی برای مسئولین میباشد. مسایل و مشکلات این مناطق با مدیریت صحیح و با کمترین هزینه قابل حل میباشد ولی افسوس بدلیل ضعف و عدم انگیزه و تجربه کافی مدیران و مسئولین نه تنها مشکلی برطرف نمیشود بلکه روز به روز شاهد پسرفت منطقه و مهاجرت از منطقه به سوی شهرهای مرکزی و بزرگ و نهایتا با کاهش شدید جمعیت روبرو هستیم. پس ازگذشت 38 سال از پیروزی انقلاب اسلامی هشجین و روستاهای تابعه بخش خورشرستم نه آب آشامیدنی سالم دارد و نه ازراه ارتباطی  مناسب برخوردار هست نه امکانات اشتغال جوانان فراهم هست نه وضع  امکانات بهداشت و درمان مناسبی هست . هیچ گونه سرمایه گذاری دولتی در این منطقه انجام  نشده است تااز مهاجرت جوانان این منطقه جلوگیری شود. آمارهای قابل تاملی در این زمینه وجود داردکه در ذیل به چند نمونه بطور خلاصه اشاره می گردد. به امید اینکه با تدبیر نماینده محترم و با همکاری مسئولین اجرایی منطقه و استان ، در مدت نمایندگی شاهد رفع شدن مشکلات و تنگناهای زیر باشیم . 1 - راههای ارتباطی هرچند هشجین و خورشرستم مشکلات زیادی ...