تیم علمی و اجرائی این پایگاه متشکل از گروهی از هشجینی های دلسوز است که در زمینه های مختلف فنی و فرهنگی متخصص هستند و هر کدام قسمتی از پایگاه را پشتیبانی می کنند.

پايگاه اطلاع رساني شهرستان هشجین به هيچ حزب ، گروه ، ارگان و شخصی چه از نظر فکري و سياسي و چه از نظر مالي وابستگي ندارد و تنها توسط گروهي که در فکر اعتلا و آبادانی منطقه خود هستند ، پشتیبانی می گردد. این پایگاه مي كوشد تا مرجع مناسب و قابل اعتمادي براي مطالعه كنندگان و مراجعه كنندگان باشد ، لذا از نشر مطالب غيرمستند اجتناب مي كند و اگر در صحت مطلبي شك و شبهه وجود دارد ، آن را اعلام مي كند.

اهداف اصلی از راه اندازی پایگاه اطلاع رسانی شهرستان هشجین را می توان چنین برشمرد:

– شناخت منطقه از نظر جغرافيائي ، تاريخي ، آباديها ، مشاهير ، آثار باستاني و جاذبه های طبيعي ، امور فرهنگي و ادبي ، مسائل آموزشي ، امور اقتصادي و تجاري و غيره.

– جذب گردشگر براي تماشاي آثار باستاني و جاذبه های طبيعي و ارائه اطلاعات صحیح و دقیق به گردشگران درباره ابنیه و آثار و جاذبه ها.

– دسترسي آسان و رايگان به اطلاعات شهرستان هشجین در تمام نقاط دنيا.

– دسترسي به متون و عكسها براي درج در مقالات ، مجلات و غيره.

– درج اخبار و رويدادهاي شهرستان. هشجینی های مقیم شهرهای دیگر می توانند مانند یک نشریه ملی از اخبار داخل شهرستان خود آگاه باشند. چون این پایگاه می خواهد اخبار  شهرستان را با تکیه بر استدلال و خالی از شک و شبهه درج کند ، لذا همکاری ارگانها برای تقویت این قسمت و آگاه کردن هشجینی های مقیم هشجین و دیگر شهرها بسیار حائز اهمیت است.

– درج مشكلات و درد دلهاي مردم. همشهریان عزیز با ارائه هویت حقیقی خود با نام و تلفن می توانند آزادانه انتقاد و درد دل نمایند. ما وسیله ای برای رساندن پیام شما هستیم و کار دیگری از دستمان برنمی آید. با امید به اینکه مشکل همشهریان از طرف مسئولین ذیربط رفع گردد.

– معرفي استعدادهاي درخشان و آينده سازان منطقه. این پایگاه استعدادهای درخشان شهرستان در زمینه های هنری ، علمی و ورزشی را به دیگران معرفی خواهد نمود. استعداد درخشان هنری و علمی کسی است که بتواند در مسابقاتی مانند المپیادهای کشوری ، کنکور سراسری دانشگاهها یا جشنواره موسیقی فجر و غیره ، یکی از سه رتبه اول را کسب نماید. استعداد درخشان ورزشی نیز کسی است که در حد ملی قهرمان بوده و در حد فراملی به یکی از سه مدال اول دست یابد. توسط این استعدادهای درخشان که افتخار همه ما می باشند ، منطقه خود را به تمام دنیا معرفی خواهیم کرد.

– درج آگهي خبري و تبليغي با مخاطبان جهاني. این پایگاه سریعترین ، پربیننده ترین ، گسترده ترین و در عین حال ارزانترین جای ممکن برای درج آگهی تبلیغی و خبری است. شخصی که در تهران ، اصفهان یا حتی اروپا و کانادا نشسته است ، براحتی می تواند از فوت ، ازدواج ، انتساب ، افتتاح و غیره مطلع گردد ، درحالیکه این کار حتی با روزنامه های کثیرالانتشار نیز مقدور نمی باشد.