رفتن به بالا

وب سایت اطلاع رسانی شهر هشجین

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷
  • الأحد ۱۰ صفر ۱۴۴۰
  • 2018 Sunday 21 October

به گزارش ایرنا به نقل از کانون اردبیل ، در داستان کوتاه رضوی ندا خوش افکار از کانون 2 اردبیل با اثر ˈپاکت نامهˈ در گروه سنی 11 الی 13 سال مقام سوم را کسب کرد و پریسا فتاحی از کانون 1 مشگین شهر با اثر ˈاتاق 8ˈ در گروه سنی 14 الی 17 سال […]

به گزارش ایرنا به نقل از کانون اردبیل ، در داستان کوتاه رضوی ندا خوش افکار از کانون 2 اردبیل با اثر ˈپاکت نامهˈ در گروه سنی 11 الی 13 سال مقام سوم را کسب کرد و پریسا فتاحی از کانون 1 مشگین شهر با اثر ˈاتاق 8ˈ در گروه سنی 14 الی 17 سال تقدیر شد.

در نشریه الکترونیکی و نشریه نگاری کاغذی گروه سیده سارا نظیری ، سمانه عمرانی و زینب جهانگیری ، در بخش نشریه الکترونیکی با اثر ˈغریب الغرباˈ از مرکز خلخال در گروه سنی 16 الی 17 سال رتبه دوم و گروه کیمیا اشرفی ، مریم امامی و نیلوفر ثمودی در بخش نشریه نگاری کاغذی با اثر ˈشوق دیدارˈ از کانون نمین در گروه سنی 10 الی 12 سال تقدیر شد.

در شعر رضوی میلاد بهاری از کانون پارس آباد 2 با اثر ˈای آهوˈ در گروه سنی 7 الی 10 سال مقام سوم ، دنیز جودی از کانون پارس آباد 1 با اثر ˈنگاهˈ در گروه سنی 7 الی 10 سال مقام پنجم و آی ناز رنجبر از کانون 1 اردبیل با اثر ˈبارانˈ در گروه سنی 7 الی 10 سال مقام ششم را کسب کردند.

در قصه گویی رضوی در بخش مربیان باب الله عزیزپور با قصه ˈروی فرش گلˈ از کانون 1 پارس آباد مقام هشتم ، در نقاشی رضوی شادی نامداری با اثر ˈضامن آهوˈ از کانون نیر در گروه سنی 10 الی 12 سال مقام دوم ، حمیدرضا علیپور سادات با اثر ˈنمازˈ از کانون 2 مشگین شهر در گروه سنی 7 الی 9 سال مقام ششم را به خود اختصاص دادند.

در عکاسی رضوی نیز سعید زعفری با اثر ˈیادگار دوستˈ از کانون هشجین در گروه سنی 13 الی 17 سال مقام اول ، سنا زارعی با اثر ˈزیارت نواده امام رضا(ع)ˈ از کانون پارس آباد 1در گروه سنی 13 الی 17 سال تقدیر شدند و شقایق عزیزپور با اثر ˈعلمˈ از کانون پارس آباد 1 در گروه سنی 7 الی 9 سال مقام دوم را کسب کردند.

[nggallery id=49]

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

دردنامه خورش رستم

بنام خدا نماینده محترم جناب آقای دکتر بشیر خالقی ، مسئولین منطقه و استان شرح دردنامه خورش رستم فراموش شده به مرکزیت شهر هشجین پس از گذشت 38 سال از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی سخنی با نماینده محترم جناب آقای دکتر بشیر خالقی ، مسئولین منطقه و استان در حاشیه رودخانه خروشان قزل اوزن و مشرف به کوه آق داغ ، منطقه ای کوهستانی، بکر و سرشار از منابع خدادی بنام خورش رستم وجود دارد. اینجا مردمانی نجیب و بی ادعا و کم توقع با دلی پرخون (از بیعدالتی هایی که در حق این بخش فراموش شده صورت گرفته ) ولی صبور و تلاشگر و فداکار، روزگار رابه سختی وبا مشقت فراوان سپری می کنند . اکنون در اوائل شروع بکار دولت دوزادهم دولت تدبیر و امید ، منطقه خورش رستم خلخال هنوز هم از کمترین امکانات رفاهی وبهداشتی و ارتباطی بهره مند نگردیده است. این ملت مظلوم همان مردمانی که درراه انقلاب ، وطن و آزادی و دفاع مقدس صدها شهید و مجروح و اسیر تقدیم نمودند و علیرغم فقر و تهیدستی بدون کوچکترین توقعی کمکهای قابل توجهی به جبهه های جنگ نمودند. در زمان جنگ تحمیلی از ۱۱۵شهید در خورش رستم ( ۸۵ شهید فقط در شهرهشجین) و چندین جاویدالاثر تقدیم انقلاب شد و از ۷ نفر سردار شهید شهرستان خلخال۵ شهید خورش رستمی هستند. در عرصه علم و دانش و تداوم استقلال ملی به دنام هایی چون پرفسور مولایی ، دکتر گودرزصادقی ، دکتر توکلی، دکتر آقایی، دکتر مظفری، دکتر غفاری و مهندس عراقی ، مهندس رمضانی و… برمی خوریم . حال منطقه ای با چنین گذشت و فداکاری و دارای افراد فرهیخته و دانشمند و عقبه تاریخی به عنوان محروم ترین، مهاجرفرست ترین و گمنام ترین و نهایتا فراموش شده ترین منطقه استان اردبیل گردیده است بطوریکه از ۳۶هزار نفرجمعیت قبل از انقلاب، اکنون حدود ١٢ هزارنفر باقي مانده است .و این یک هشدار جدی برای مسئولین میباشد. مسایل و مشکلات این مناطق با مدیریت صحیح و با کمترین هزینه قابل حل میباشد ولی افسوس بدلیل ضعف و عدم انگیزه و تجربه کافی مدیران و مسئولین نه تنها مشکلی برطرف نمیشود بلکه روز به روز شاهد پسرفت منطقه و مهاجرت از منطقه به سوی شهرهای مرکزی و بزرگ و نهایتا با کاهش شدید جمعیت روبرو هستیم. پس ازگذشت 38 سال از پیروزی انقلاب اسلامی هشجین و روستاهای تابعه بخش خورشرستم نه آب آشامیدنی سالم دارد و نه ازراه ارتباطی  مناسب برخوردار هست نه امکانات اشتغال جوانان فراهم هست نه وضع  امکانات بهداشت و درمان مناسبی هست . هیچ گونه سرمایه گذاری دولتی در این منطقه انجام  نشده است تااز مهاجرت جوانان این منطقه جلوگیری شود. آمارهای قابل تاملی در این زمینه وجود داردکه در ذیل به چند نمونه بطور خلاصه اشاره می گردد. به امید اینکه با تدبیر نماینده محترم و با همکاری مسئولین اجرایی منطقه و استان ، در مدت نمایندگی شاهد رفع شدن مشکلات و تنگناهای زیر باشیم . 1 - راههای ارتباطی هرچند هشجین و خورشرستم مشکلات زیادی ...