حاج آقا شیخ عبدالقیوم عراقی دار فانی را وداع گفت

haj-araghi

حاج آقا شیخ عبدالقیوم عراقی دار فانی را وداع گفت

به اطلاع همشهریان عزیز می رساند حاج آقا عراقی روز یک شنبه ۳۱فروردین ۱۳۹۳ دعوت حق را لبیک گفت و  به لقاءالله پیوست.

 

وب سایت هشجین این مصیبت وارده را به جامعه روحانیت و همشهریان عزیز تسلیت گفته و آرزوی مغفرت و آمرزش برای مرحوم و صبر جزیل برای بستگان وی از درگاه خداوند متعال مسئلت می نماید.

((روحش شاد و یادش گرامی باد))

21 دیدگاه

 1. انالله وانا الیه راجعون

  خبر ارتحال عالم ربانی و دانشمند بزرگ حضرت آیت الله حاج شیخ عبد القیوم عراقی رحمت الله علیه، موجب تاسف و تاثر اینجانب شد.

  بزرگواری که یک عمر با تلاش فراوان در متن فقه آل محمد صلی الله علیه و آله و مجاهدت با نفس، مردمداری، ساده زیستی و کوشش برای حفظ و تقویت روحیه اسلامی و خدمت صادقانه به مردم مومن و دیندار و ولایت پذیری ایشان، مجاهدی نستوه، درس هایی بود که از طرق مختلف سالیانی به مردم اطلاع رسانی دینی، اجتماعی نمود و با برخوردی منطقی و معقول با جریانات ضد ولایت فقیه، به تربیت آنها پرداخت و از طرفی توشه‌هایی است که به فضل خداوند در برزخ بهشتی و قیامت دستگیر آن عالم وارسته خواهد بود.

  این مصیبت وارده را به علما و حوزه های دینی و خانواده محترمشان و ارادتمندان و دوستداران ایشان و مردم شریف خلخال و منطقه خورش رستم و به ویژه مردم عزیز هشجین تسلیت و تعزیت عرض می‌نمائیم./

 2. فریور باقرزاده می‌گه:

  با تشکر از اطلاع رسانی های شما و همه سایتهای خلخال .
  خدا رحمتشان کند ایشان در دانشگاه سال ۷۳استاد بنده بودند.هیچگاه ندیدم به تندی با فردی بومی یا غیر بومی برخورد کنند و مشکلات دانشجویان را تا حد ممکن حل می کردند.

 3. حکمتی منامن می‌گه:

  بسم‌الله الرحمن الرحیم
  انا لله و انا الیه راجعون

  خبر درگذشت عالم جلیل‌القدر،دانشمندفرهیخته واندیشمند،حضرت حجه الاسلام والمسلمین حاج شیخ عبدالقیوم عراقی موجب تأثر و تألم خاطر فراوان شد.

  این روحانی خدوم و خلیق که سالیان طولانی از عمر پر برکت خود را در مسیر پاسداشت حریم ولایت و فرهنگ علوی صرف کردند، منشأ خدمات فرهنگی و اجتماعی فراوانی درشهرومنطقه بودندکه ثمرات آن همه زحمت وتلاش شبانه روزی در جامعه ماندگار و در آخرت، ذخیره پربار خواهد بود.

  این جانب مصیبت وارده را به خانواده های محترم عراقی،علما،حوزه های علمی ودینی وصاحبان خردواندیشه تسلیت عرض می نمایم وازخداوند متعال،‌ برای آن فقید سعید، علو درجات و برای بازماندگان و بستگان صبر و اجر مسئلت دارم.

 4. فرزند هشجین می‌گه:

  حاج شیخ عبدالقیوم عراقی انسانی وارسته و عالمی روشنفکر بود که سالیان سال در ارتقای فرهنگ و تربیت مردم هشجین تلاش نمود و عطای مناصب پر زرق و برق را به لقایش بخشید.همواره خطابه های زیبای ایشان در بیان حال امام حسین (ع) و کربلا در شب تاسوعا برایمان خاطره انگیز است.
  سخنی از ایشان که همواره در یاد و خاطره ها خواهد ماند: ”چه سنی چه شیعه چه مسیحی چه مسلمان چه یهودی چه بودایی چه زرتشتی همگی انسانیم فرزند آدم“

  امروز هشجین در غم و اندوه است.

 5. بسم‌الله الرحمن الرحیم

  انا لله و انا الیه راجعون

  با دریغ و افسوس فراوان خبر یافتیم که عالم ربانى و عارف روشن ضمیر حضرت آیت‌الله حاج شیخ عبد القیوم عراقی که به دیدار معبود شتافت، موجب تأثر و تألم خاطر فراوان اینجانب شد.

  این روحانی خدوم و خلیق که سالیان طولانی از عمر پر برکت خود را در مسیر پاسداشت حریم ولایت و فرهنگ علوی صرف کرد، منشأ خدمات فرهنگی و اجتماعی فراوانی بود که ثمرات آن در جامعه ماندگار و در آخرت، ذخیره پربار خواهد بود.

  اینجانب مصیبت وارده را به علماو حوزه‌های علمیه، مردم قدرشناس استان اردبیل – شهرستان خلخال- بخش خورش رستم و خانواده مکرم آن مرحوم تسلیت عرض کرده از درگاه خداوند متعال،‌ براى روح مطهر آن بزرگوارطلب رحمت و مغفرت مى‌کنم و برای بازماندگان و بستگان صبر و اجر مسئلت دارم.

 6. همه از خداییم و به سوی او باز خواهیم گشت.
  درگذشت بزرگ مرد علم و دانش، که علم و خدمات ارزنده اش همیشه بر سر زبانها بوده و خواهد بود را به جامعه علمی و دوستداران و آشنایان و خانواده محترمش تسلیت عرض نموده و از خداوند منان برای آن مرحوم رحمت و برای بازماندگانش صبر و بردباری خواستاریم.

 7. ک. آقایی می‌گه:

  روحش شاد و یادش گرامی باد.

 8. کریمی می‌گه:

  نام مرد بزرگی چون شیخ عبدالقیوم عراقی در تاریخ منطقه خلخال و به ویژه شهر هشجین جاودانه خواهد بود. خدایش بیامرزاد.

 9. اوست همیشه زنده و فنا ناپذیر

  بی گمان خبر در گذشت این عالم ربانی برای همه مومنان به ویژه اهالی شریف ، با صفاو فرهنگ دوست هشجین اعم از برادران و خواهران شیعه و سنی، تلخ و تاسف اور بود.

  از شمار دو چشم یک تن کم
  وز شمار خرد هزاران بیش

  آن مرد اخلاق، همزیستی و مدارا، با همه بزرگی روح و استعداد کم نظیر علمی و اجتماعی که داشت و می توانست در سپهر اندیشه دینی و روحانیت بدرخشد، همنشینی با مردم خوب و وفادار هشجین و دستگیری از مردم دردمند این سامان را به رشد مادی و معنوی خود ترجیح داد.
  آن روح بزرگ و آزاد اندیش قطعا شایسته تقدیر و تجلیلی در خور است.
  جا دارد این مصیبت را به تمامی حوزه های علمیه ، مردم شریف استان اردبیل، شهرستان خلخال، شهر هشجین و بخش خورشرستم، به ویژه بازماندگان آن مرحوم وخاندان معظم عراقی تسلیت عرض نمایم.
  روحش قرین رحمت حضرت حق که مبدا و مقصد همه جهانیان است.

 10. علی اذربرا می‌گه:

  بدینوسیله مصیبت درگذشت آن انسان شریف را به مردم قدرشناس بخش خورش رستم،
  همه بستگان داغدار، دوستداران و ارادتمندان ایشان تسلیت عرض نموده و از درگاه حضرت باریتعالی برای آن فقید بزرگوار آمرزش و رحمت الهی، و برای بازماندگان معزّز صبر و اجر و سلامتی مسالت می نمایم و مطمئناً یاد و خاطره آن عزیز، تا ابد در تاریخ این دیار ماندگار خواهد ماند و دعای خیر مردم توشه ای نیکو، برای ره آخرت ایشان خواهد بود.ان شاالله.

 11. انا لله و انا الیه راجعون
  عروج ملکوتی عالم ربانی حاج شیخ قیوم عراقی را به خانواده محترم آن عالم بزرگوار و تمام وابستگان و مردم غیورو شهید پرور هشجین تسلیت عرض نموده و از خداوند عزوجل برای بازماندگان آن عالم بزرگوار صبر و شکیبایی خواستاریم
  (( روحش شاد و یادش گرامی باد))

  از طرف خانواده حاج سلام اسماعیلی هشجین

 12. كورش احمدي می‌گه:

  اللهم الغفرله ألرحمه
  درگذشت عالم عالیقدر مرحوم مغفور شیخ عبدالقیوم عراقی را به محضر خانواده محترم ایشان و همچنین به مردم هشجین تسلیت عرض نموده وازخداوند متعال خواهان علو درجات برأی آن مرحوم و صبر جمیل برای بازماندگان هستم.
  امید است مردم فهیم هشجین در پیروی از راه و روش آن مرحوم جهت تحقق وحدت و برادری وهمدلی اهتتمام ورزند.

 13. درگذشت مرحوم حاج آقای عراقی را به خاندان بزرگ عراقی هشجین و تمام دوستداران ایشان تسلیت میگویم و از خدای منان برایشان صبر جمیل آرزو میکنم.

 14. روحش شاد و یادش گرامی باد.
  خداوند متعال به خانواده و بازماندگان محترم آن سفر کرده به دیار ابدی صبر اعطا فرمایند

 15. درگذشت مرحوم حاج آقای عراقی را به خاندان بزرگ عراقی هشجین و تمام دوستداران ایشان تسلیت میگویم و از خدای منان برایشان صبر و شکیبایی را آرزو میکنم.

  روحش شاد یادش گرامی

 16. محمود فرخی می‌گه:

  بنده هم به نوبه خودم درگذشت حاج اقا عراقی را به خانواده ایشان تسلیت گفته و علو درجات را از خداوند منان برای ایشان مسعلت دارم و خود را در غم ایشان سهیم میدانم. با ارزوی صبر برای خانواده محترمشان.

 17. دریغ…
  صبح شد، وما دوباره عابر را به یاد آوردیم.

 18. رحلت حاج اقا عراقی را خدمت خانواه ی محترم ایشان و تمام بستگان نسبی و سببی تسلیت عرض می کنم. روحش شاد.

 19. بهروز ادینه می‌گه:

  انا لله وانا الیه راجعون. نام مرد بزرگی چون حاج شیخ عبدلقیوم عراقی ،(معروف بود به روحانی وحدت) ازخداوند منان علودرجات را برای ایشان مسعلت داریم.

 20. باردیگر روزگار فرزندی عالم ،دانشمندی فقیه و مجاهدی نستوه را از دست داد که در اوج قدرت همه مناسب دولتی و حکومتی را به کناری نهاد و در کنار مردم با غم و شادی آنان اجین گشت و معنی واقعی روحانیت شیعه را که همان در کنار مردم بودن است را تفسیر نمود وهمواره منادی وحدت وعامل به آن در نزد اهالی شیعه و سنی منطقه بود.
  درگذشت ایشان را به روحانیت سنتی شیعه ،مردم دوستدار ایشان و بیت مکرمشان تسلیت میگویم وامیدوارم روح بزرگ ایشان با پیامبر و اولیا ء و اوصیا ء وپیشکسوتان واقعی ایشان محشور گردد.
  روحت شاد باد روحانی مردمی.

 21. یامهدی ادرکنی می‌گه:

  خدارحمتش کن…

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + سه =