رفتن به بالا

وب سایت اطلاع رسانی شهر هشجین

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷
 • الثلاثاء ۹ ربيع ثاني ۱۴۴۰
 • 2018 Tuesday 18 December

دکتر رضا فرجی دانا وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری در حکمی دکتر گودرز صادقی هشجین را به سمت سرپرست دانشگاه محقق اردبیلی منصوب کرد. وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری در این حکم اظهارامیدواری کرده است سرپرست دانشگاه محقق اردبیلی با پیروی از آموزه های اسلامی ، مبانی علمی ، راهبردهای دولت تدبیر و […]

دکتر رضا فرجی دانا وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری در حکمی دکتر گودرز صادقی هشجین را به سمت سرپرست دانشگاه محقق اردبیلی منصوب کرد.

وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری در این حکم اظهارامیدواری کرده است سرپرست دانشگاه محقق اردبیلی با پیروی از آموزه های اسلامی ، مبانی علمی ، راهبردهای دولت تدبیر و امید و جلب همکاری دانشگاهیان و صاحب نظران نقشی شایسته در تحقق اهداف نظام علم و فناوری ایفا نماید.

دکتر گودرز صادقی دانشیار رشته فارماکولوژی دامپزشکی است و از سوابق اجرایی وی ، ریاست دانشگاه ارومیه ، ریاست گرایش فارماکولوژی دامپزشکی در شورای عالی برنامه ریزی و دبیر هیات امنای دانشگاه های شمال غرب کشور است.

پیش تر دکتر مسعود گنجی رییس دانشگاه محقق اردبیلی بود.

دانشگاه محقق اردبیلی در سال 1357 با نام آموزشکده کشاورزی و با پذیرش 38 دانشجو در رشته کشاورزی عمومی فعالیت های آموزشی خود را آغاز کرد.

این مرکز آموزش عالی در سال 1371 از دانشگاه تبریز منتزع و مدتی به صورت مجتمع آموزش عالی به فعالیت خود ادامه داده و در سال 1372 با تبدیل آن به دانشگاه با عنوان دانشگاه محقق اردبیلی موافقت شد.

تا سال 1378 در ساختار تشکیلاتی این دانشگاه فقط شانزده گروه آموزشی مصوب وجود داشت.

این دانشگاه در 201 رشته تحصیلی داتشجو پذیرش کرده و در حدود 11 هزار نفر دانشجو دارد که در 11 دانشکده مشغول به تحصیل هستند.

از این تعداد 40 رشته آن در مقطع دکتری ، 84 رشته آن در مقطع کارشناسی ارشد و بقیه در مقطع کارشناسی و کاردانی می باشد.

این دانشگاه با بهره گیری از تخصص حدود 278 عضو هیات علمی تمام وقت بیش از پیش برای گسترش فعالیت های آموزشی و پژوهشی گام بر می دارد.

اخبار مرتبط

نظرات

 • انتصاب شایسته فرزند دانشمند هشجین را به سمت ریاست دانشگاه محقق اردبیلی که نشان دیگری از بزرگی مردان و زنان این خطه است ، به هموطنان عزیز تبریک عرض می کنم و برای جناب دکتر صادقی آرزوی توفیق دارم.

 • استاد عزيز جناب آقاي دكتر گودرز صادقي از فرزندان شايسته، متعهد و بسيار خوشفكر هشجين هستند كه به اميد خداوند حضور ايشان در مسئوليت رياست دانشگاه اردبيل كمك موثري در رشد و توسعه علمي، فرهنگي و اجتماعي استان و موجب سرفرازي مردم شريف و دانش دوست هشجين خواهد بود.
  از درگاه خداوند متعال براي ايشان در اين مسئوليت جديد، توفيق روزافزون مسالت دارم.
  گشتاسب مظفري

 • خدا را شاکریم که با عنایات او برگی دیگر بر افتخارات منطقه خورش رستم
  رقم خورد و استادی فرهیخته از فرزندان هشجین بر مسند ریاست عالیه مرکز دانشگاهی قرار گرفت.با کمال مسرت حسن انتصاب بجا و شایسته ی حضرتعالی،که از سرمایه های ارزشمند انسانی در مجموعه علمی کشور می باشید،به سمت ریاست دانشگاه محقق اردبیل را صمیمانه تبریک و تهنیت عرض می نمایم.

 • استاد تبریک عرض میکنم

 • با احترام، انتصاب جناب آقای دکتر صادقی را به ریاست دانشگاه محقق اردبیلی که نشان از شایستگی ایشان است را به ایشان و همشهریانم تبریک عرض می نمایم. خدمت صادقانه و تلاش مخلصانه در عرصه های علمی و فرهنگی کشور توفیقی است که خداوند به شایستگان عنایت می نماید.
  به عنوان یک فارغ التحصیل این دانشگاه برای شما در مسئولیت جدید از خداوند منان توفیق، سلامتی و بهروزی مسئلت می نمایم.

 • با سلام و احترام انتصاب شما را به این سمت تبریک عرض می کنم

 • بااحترام انتصاب جناب دکترصادقی رابه ریاست دانشگاه محقق اردبیلی تبریک عرض میکنم

 • انتصاب بجا و شايسته جناب آقاي دكتر صادقي به رياست بزرگترين دانشگاه استان اردبيل را به خود اين استاد بزرگوار و خانواده محتريم ايشان و همه همشريان فرهنگ دوست شهر هشجين تبريك عرض مي‌كنم.
  اميدوارم در سايه اين انتصاب اصلح و تلاش‌هاي ارزنده جناب دكتر صادقي شاهد رشد افزون علمي استان و بويژه شهر فرهنگ دوست هشجين باشيم.

 • با عرض تبریک خدمت این استاد بزرگوار ، رسیدن هموطنان هشجینی به قله های افتخار را از خداوند منان مسئلت داریم

 • با احترام جناب آقای دکتر صادقی انتصاب بجا وشایسته شما رابه عنوان ریاست دانشگاه محقق اردبیلی از طرف خودم و خانواده ام تبریک عرض میکنم و برایتان موفقیت روز افزون آرزومندم

 • وتبریک دیگر به یکی دیگرازنام اوران شهرم.

 • بخش خورش رستم به مركزيت هشتجين يكي از مناطق فرهنگي كشوراست.آقاي گودرز صادقي نيز در دامان همچون منطقه و بخش فرهنگي پرورش يافته و بالندگي گرفته است.بنده نيز انتصاب شايسته آقاي صادقي به رياست دانشگاه محقق اردبيلي را تبريك و تهنيت عرض نموده و براي ايشان در انجام اين وظيفه خطير آرزوي موفقيت مي نمايم.مشتاق عسكري نيا

 • محمد رضا عظیمی هشجین - تبریز says:

  برگ زرین افتخارآمیزی دیگر ، بر صفحات کتاب غرور انگیزاین مرز و بوم اضافه گردید. بی گمان این پرورده ارزشمند علم و هنر این دیار فرهنگی ، منشا خیرات و برکات فراوانی بر استان اردبیل خواهند بود و ادامه دهنده راه گرانقدر همرزمان و سرداران شهیدش خواهد بود. این انتخاب شایسته مبارک باد.  

 • دکترمریم بهرمند هشجین says:

  انتصاب بجا وبحق جناب اقای دکتر گودرز صادقی هشجین به مسولیت خطیردانشگاه محقق اردبیلی راتبریک میگویم ازطرف .مریم بهرمند هشجین دکترای ادبیات زبان شناسی مدرس داشگاه ازاد وپیام نورکرج

  دکترمریم بهرمند هشجین

 • خانم دکتر مریم بهرمنده ،موفقیت شما افتخار ماست

ارسال دیدگاه

یادداشت ویژه

دردنامه خورش رستم

بنام خدا نماینده محترم جناب آقای دکتر بشیر خالقی ، مسئولین منطقه و استان شرح دردنامه خورش رستم فراموش شده به مرکزیت شهر هشجین پس از گذشت 38 سال از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی سخنی با نماینده محترم جناب آقای دکتر بشیر خالقی ، مسئولین منطقه و استان در حاشیه رودخانه خروشان قزل اوزن و مشرف به کوه آق داغ ، منطقه ای کوهستانی، بکر و سرشار از منابع خدادی بنام خورش رستم وجود دارد. اینجا مردمانی نجیب و بی ادعا و کم توقع با دلی پرخون (از بیعدالتی هایی که در حق این بخش فراموش شده صورت گرفته ) ولی صبور و تلاشگر و فداکار، روزگار رابه سختی وبا مشقت فراوان سپری می کنند . اکنون در اوائل شروع بکار دولت دوزادهم دولت تدبیر و امید ، منطقه خورش رستم خلخال هنوز هم از کمترین امکانات رفاهی وبهداشتی و ارتباطی بهره مند نگردیده است. این ملت مظلوم همان مردمانی که درراه انقلاب ، وطن و آزادی و دفاع مقدس صدها شهید و مجروح و اسیر تقدیم نمودند و علیرغم فقر و تهیدستی بدون کوچکترین توقعی کمکهای قابل توجهی به جبهه های جنگ نمودند. در زمان جنگ تحمیلی از ۱۱۵شهید در خورش رستم ( ۸۵ شهید فقط در شهرهشجین) و چندین جاویدالاثر تقدیم انقلاب شد و از ۷ نفر سردار شهید شهرستان خلخال۵ شهید خورش رستمی هستند. در عرصه علم و دانش و تداوم استقلال ملی به دنام هایی چون پرفسور مولایی ، دکتر گودرزصادقی ، دکتر توکلی، دکتر آقایی، دکتر مظفری، دکتر غفاری و مهندس عراقی ، مهندس رمضانی و… برمی خوریم . حال منطقه ای با چنین گذشت و فداکاری و دارای افراد فرهیخته و دانشمند و عقبه تاریخی به عنوان محروم ترین، مهاجرفرست ترین و گمنام ترین و نهایتا فراموش شده ترین منطقه استان اردبیل گردیده است بطوریکه از ۳۶هزار نفرجمعیت قبل از انقلاب، اکنون حدود ١٢ هزارنفر باقي مانده است .و این یک هشدار جدی برای مسئولین میباشد. مسایل و مشکلات این مناطق با مدیریت صحیح و با کمترین هزینه قابل حل میباشد ولی افسوس بدلیل ضعف و عدم انگیزه و تجربه کافی مدیران و مسئولین نه تنها مشکلی برطرف نمیشود بلکه روز به روز شاهد پسرفت منطقه و مهاجرت از منطقه به سوی شهرهای مرکزی و بزرگ و نهایتا با کاهش شدید جمعیت روبرو هستیم. پس ازگذشت 38 سال از پیروزی انقلاب اسلامی هشجین و روستاهای تابعه بخش خورشرستم نه آب آشامیدنی سالم دارد و نه ازراه ارتباطی  مناسب برخوردار هست نه امکانات اشتغال جوانان فراهم هست نه وضع  امکانات بهداشت و درمان مناسبی هست . هیچ گونه سرمایه گذاری دولتی در این منطقه انجام  نشده است تااز مهاجرت جوانان این منطقه جلوگیری شود. آمارهای قابل تاملی در این زمینه وجود داردکه در ذیل به چند نمونه بطور خلاصه اشاره می گردد. به امید اینکه با تدبیر نماینده محترم و با همکاری مسئولین اجرایی منطقه و استان ، در مدت نمایندگی شاهد رفع شدن مشکلات و تنگناهای زیر باشیم . 1 - راههای ارتباطی هرچند هشجین و خورشرستم مشکلات زیادی ...