رفتن به بالا

وب سایت اطلاع رسانی شهر هشجین

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷
  • الثلاثاء ۹ ربيع ثاني ۱۴۴۰
  • 2018 Tuesday 18 December

همزمان با اولین روز هفته وحدت وایام مبارک میلاد باسعادت یگانه منجی عالم بشریت حضرت محمد مصطفی(صلی الله علیه وآله) مراسم سنتی مولودخوانی با حضور اقشار مختلف مردم شیعه و سنی شهرهشجین ، امام جمعه محترم شهرستان کوثر ، مسئولین شهرستانی ومنطقه ای درمحل مسجد شیخ محمد قریشی هشجین برگزارگردید. دراین مراسم حجت الاسلام رمضانی […]

همزمان با اولین روز هفته وحدت وایام مبارک میلاد باسعادت یگانه منجی عالم بشریت حضرت محمد مصطفی(صلی الله علیه وآله) مراسم سنتی مولودخوانی با حضور اقشار مختلف مردم شیعه و سنی شهرهشجین ، امام جمعه محترم شهرستان کوثر ، مسئولین شهرستانی ومنطقه ای درمحل مسجد شیخ محمد قریشی هشجین برگزارگردید.
دراین مراسم حجت الاسلام رمضانی امام جماعت اهل تسنن پیامبراکرم(ص) رادریای رحمت وبخشش ودارای عزت نفس قوی بیان نمودند وبا اشاره به تاکید اکید قران به وحدت واتحاد چنگ زدن به ریسمان محبت الهی را خنثی کننده همه توطئه دشمنان بیان داشتن .
رمضانی افزودند وحدت به عنوان عامل اصلی در پیشرفت کارهای مردم در بخش خورش رستم شهرستان خلخال بوده و این عامل همواره در این منطقه تداوم دارد  و تاکید به وحدت برای ماندگاری اسلام واجب و ضروری است .
وی با قدردانی از خدمات دولت و نظام در هشجین از برگزاری مراسم جشن هفت روزی همزمان با آغاز هفته وحدت خبر داد و افزود: پیامبر خدا بهترین راهنما برای بندگان خدا است.
درادامه حجت الاسلام عبداللهی امام جمعه شهرستان کوثر با تبریک سالروز میلاد پیامبر اکرم (ص) و امام صادق (ع) و ایام مبارک هفته وحدت وبا اشاره به این که این اسلام دین آخر خداوند رحمان است و قرآن کتاب جامع و برنامه ای کامل برای زندگی و هدایت همه بشریت است .
عبداللهی همچنین منطقه هشجین را الگو و ربانزد وحدت شیعه وسنی در استان اردبیل و بر وحدت هر چه بیشتر مردم تاکید کرد.

درادامه این مراسم سفره چینی ، مولود خوانی ، تواشیح اجرای سرود وشعر خوانی از جمله دیگر برنامه های این مراسم بود

[nggallery id=36]

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

دردنامه خورش رستم

بنام خدا نماینده محترم جناب آقای دکتر بشیر خالقی ، مسئولین منطقه و استان شرح دردنامه خورش رستم فراموش شده به مرکزیت شهر هشجین پس از گذشت 38 سال از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی سخنی با نماینده محترم جناب آقای دکتر بشیر خالقی ، مسئولین منطقه و استان در حاشیه رودخانه خروشان قزل اوزن و مشرف به کوه آق داغ ، منطقه ای کوهستانی، بکر و سرشار از منابع خدادی بنام خورش رستم وجود دارد. اینجا مردمانی نجیب و بی ادعا و کم توقع با دلی پرخون (از بیعدالتی هایی که در حق این بخش فراموش شده صورت گرفته ) ولی صبور و تلاشگر و فداکار، روزگار رابه سختی وبا مشقت فراوان سپری می کنند . اکنون در اوائل شروع بکار دولت دوزادهم دولت تدبیر و امید ، منطقه خورش رستم خلخال هنوز هم از کمترین امکانات رفاهی وبهداشتی و ارتباطی بهره مند نگردیده است. این ملت مظلوم همان مردمانی که درراه انقلاب ، وطن و آزادی و دفاع مقدس صدها شهید و مجروح و اسیر تقدیم نمودند و علیرغم فقر و تهیدستی بدون کوچکترین توقعی کمکهای قابل توجهی به جبهه های جنگ نمودند. در زمان جنگ تحمیلی از ۱۱۵شهید در خورش رستم ( ۸۵ شهید فقط در شهرهشجین) و چندین جاویدالاثر تقدیم انقلاب شد و از ۷ نفر سردار شهید شهرستان خلخال۵ شهید خورش رستمی هستند. در عرصه علم و دانش و تداوم استقلال ملی به دنام هایی چون پرفسور مولایی ، دکتر گودرزصادقی ، دکتر توکلی، دکتر آقایی، دکتر مظفری، دکتر غفاری و مهندس عراقی ، مهندس رمضانی و… برمی خوریم . حال منطقه ای با چنین گذشت و فداکاری و دارای افراد فرهیخته و دانشمند و عقبه تاریخی به عنوان محروم ترین، مهاجرفرست ترین و گمنام ترین و نهایتا فراموش شده ترین منطقه استان اردبیل گردیده است بطوریکه از ۳۶هزار نفرجمعیت قبل از انقلاب، اکنون حدود ١٢ هزارنفر باقي مانده است .و این یک هشدار جدی برای مسئولین میباشد. مسایل و مشکلات این مناطق با مدیریت صحیح و با کمترین هزینه قابل حل میباشد ولی افسوس بدلیل ضعف و عدم انگیزه و تجربه کافی مدیران و مسئولین نه تنها مشکلی برطرف نمیشود بلکه روز به روز شاهد پسرفت منطقه و مهاجرت از منطقه به سوی شهرهای مرکزی و بزرگ و نهایتا با کاهش شدید جمعیت روبرو هستیم. پس ازگذشت 38 سال از پیروزی انقلاب اسلامی هشجین و روستاهای تابعه بخش خورشرستم نه آب آشامیدنی سالم دارد و نه ازراه ارتباطی  مناسب برخوردار هست نه امکانات اشتغال جوانان فراهم هست نه وضع  امکانات بهداشت و درمان مناسبی هست . هیچ گونه سرمایه گذاری دولتی در این منطقه انجام  نشده است تااز مهاجرت جوانان این منطقه جلوگیری شود. آمارهای قابل تاملی در این زمینه وجود داردکه در ذیل به چند نمونه بطور خلاصه اشاره می گردد. به امید اینکه با تدبیر نماینده محترم و با همکاری مسئولین اجرایی منطقه و استان ، در مدت نمایندگی شاهد رفع شدن مشکلات و تنگناهای زیر باشیم . 1 - راههای ارتباطی هرچند هشجین و خورشرستم مشکلات زیادی ...