دیدار یک آشنا

روز جمعه بود با خود گفتم چه روزی بهتر از این روز که به دیدار یک چهره آشنا و صمیمی بروم وپای صحبتهایش بنشینیم.پس از طی مسیری ده کیلومتری،روستای دمدل در پای کوه بابا غیب چهره نمایی کرد.به انتهای روستا رسیدم از میان کوچه باغ کوتاهی گذشتم خانه ای زیبا با معماری منحصر به فرد نظرم را جلب نمود،چون قبلا به اینجا آمده بودم.حیاطی بود وسیع در گوشه حیاط درخت انگوری بدان جلوه خاصی داده بود.رفت آمد طیور وحیوانات از فعالیت کشاورزی در این خانه خبر می داد.پیر مردی با چهره ای بشاش در حالی که به عصایش تکیه داده بود در بالکن خانه نشسته بود،بداخل راهنمایی شدم ودر کنارش نشستم به گرمی پذیرایم شد و از کس کارم پرسید.نامش را کمتر کسی است که نداند ونشناسد،او کسی جزمشهدی ابراهیم 90 ساله نبود.

شکسته بندی که این حرفه را از 15 سالگی از خدایش به ارمغان برده است.می گوید پدر وپدر بزرگش هم این حرفه را می دانسته اند .او دارای هشت فرزند است،خانه زیبا وپررونق او، روزانه پذیرای مراجعین زیادی از روستاهای اطراف و اکناف است.او با ظرافت خاص و هنر ماهرانه اش، با دستانی توانمند واحساس لطیف استخوان های در رفته وشکسته را مرمت می کند واین است هنر زیبا وماندگار او.بزرگترین آرزویش بخشش خداوندی و سعادت خانواده است وتوصیه اش به مردم ،مهربانی نسبت به یکدیگر.
امروز باخبر شدیم مشهدی ابراهیم که عمری خدمتگزار مردم بود از این دنیا بار سفر رابست وبه دیار باقی شتافت روحش شاد ویادش گرامی
جهت دانلود فیلم مستند پیرمرد شکسته بند که از شبکه های سراسری پخش گردیده جهت دانلود به حضور معرفی می گردد.
آدرس
بهروز عظیمی خبرنگار هشجین

10 دنبال این می گردید “دیدار یک آشنا

 1. باسلام
  اقاي عظيمي . اقاي مشهدي ابراهيم خيلي بيشترازاينها دربارش بايدگفته شود.خداوند ازگناهان همي مابگذرد ومشهدي ابراهيم راقرين رحمت كند .( آمين )

 2. خداوند بیامورزدش . انسانهای اینچینی همیشه در یاد و خاطره ها خواهد ماند و از ایشان به نیکی یاد خواهند کرد . این موهبت الهی هست که نصیب هر کسی نمی شود . ولی این مرد شریف و مهربان از این نعمت الهی که همان خدمت صادقانه به همنوعان است برخوردار بود خداند با اولیای صالحینش مشهور کرداند . سال گذشته که فیلم تولیدی اش از شبکه سیمای استان گلستان پخش می شد دیدم و به همکاران نشان دادم واقعا تحت تاثیر قرار گرفتم که جای جای میهن پنهاورمان همیشه از چنین ادمهای با احترام یاد می کنند . بنابراین این حقیر نیز درگذشت این پدر زحمتش و مهربان را به خانواده محترم و اهالی منطقه تسلیت عرض می نمایم .
  یعقوبی از اردبیل

 3. باسلام،
  خداوند روح این مرد بزرگوار را قرین رحمت خویش بکند.
  خدماتی که این مرد به مردم منطقه کردند هیچگاه فراموش نخواهد شد.

  برای شادی روح این خدمتگذار—-الفاتحه

 4. با سلام من هم تسلیت میگم مرد نازنینی بود فیلم مستندشو دانلود کردم خیلی عالی بود تشکر می کنم از همه دست اندر کاران تهییه این فیلم وجناب آقای عظیمی

 5. انا لله و انا الیه راجعون
  من نیز به نوبه‌ی خودم درگذشت این پیر مهربان وطنمان را به خانواده‌ی محترم ایشان تسلیت عرض کرده و از خداوند متعال برای آن مرحوم غفران و رحمت و برای بازماندگان محترم‌شان صبر و شکیبایی مسئلت دارم.
  مردی که یک عمر و بدون کوچکترین چشم‌داشتی به همنوعان خود خدمت کرد و از قبل زحمت خود دکانی دایر نکرد و مزدی تمنا ننمود، که اگر خلاف این کرده بود، باید ستون‌های چوبی خانه‌اش مطلا می‌بود!
  الی رحمت الله تعالی

 6. باز گشت همه به سوی اوست
  کسی را نمی شود در منطقه خورش رستم پیدا کنی که مشهدی ابراهیم شکسته بندرا نشناسد،خدوند بیامرزدش وبه باز ماندگان صبر و شکیبایی عنایت فرماید

 7. به نظر بنده تندیس ایشان به عنوان نماد نوعدوستی و سخاوت در منطقه باید ساخته شود.ای کاش همه ما مثل این مرد بودیم مطمئنا ایشان با دستی پر به دیار باقی شتافتند و احتیاجی به دعای بنده و امثال من ندارند. واقعا خوشا به سعادت این نیکمرد. مرده انست که نامش به نکویی نبرند.

 8. خدا رحمت کنه زمانی من با موتور کار میکردم وبیماران زیادی پیش ان مرحوم میبردم ازنزدیک ایشان رامیشناختم کارش برای پول نبود برای خدا بود خدا بیامرزد روحش شاد ویادش گرامی .منوچهرشریفی هشجین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *