رفتن به بالا

وب سایت اطلاع رسانی شهر هشجین

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷
 • الثلاثاء ۴ ربيع أول ۱۴۴۰
 • 2018 Tuesday 13 November
 • جمعه 8 نوامبر 2013 - 00:23
 • کد خبر : 537
 • مشاهده : 945 بازدید
 • اخبار مذهبی
 • چاپ خبر : هیئت هشجینی های مقیم تهران

هیئت هشجینی های مقیم تهران آدرس: تهران، انتهای یادگار امام، پایین تر از تقاطع هاشمی، جنب پارکینگ یادگار

هیئت هشجینی های مقیم تهران

آدرس: تهران، انتهای یادگار امام، پایین تر از تقاطع هاشمی، جنب پارکینگ یادگار

اخبار مرتبط

نظرات

 • ایام سوگواری سید وسالار شهیدان

  حضرت ابا عبدالله الحسین علیه السلام

  ویاران باوفایش تسلیت باد.

  هشجين زرجه

 • سلام به همه همشهریان عزیز
  جهت پربار کردن سایت خواهشمند است در صورتیکه تصاویر، مطالب و … مربوط به ماه محرم و عزاداری عزیزان در هشجین و سایر شهر و روستاها در اختیار دارید برای سایت ارسال کنید تا گالری سایت به نمایش درآید.
  از همکاری همه عزیزان متشکریم
  با سپاس
  سیدعادل یعقوبی

 • چند کلمه صحبت با هیئت امنای هیئت هشجینی های مقیم تهران

  *بهتر نبود بجای اینکه دسته عزاداری در یک مسیر 50 متری حرکت کند اصلا حرت نمی کرد،یا اگر حرکت می کرد مقداری بیشتر.
  همه جا مرسوم است مراسم ظهر عاشورا از ساعت 9یا 10 تا ساعت2 به طول بیانجامد ولی در هیئت ما این مراسم از ساعت11تا 12انجام می شود.چرا…؟؟؟

  با تشکر

  • مهدی ناظمی says:

   خدمت آقای پرداسی عرض می کنم عزاداری هایتان مقبول باشد.عرض می کنم:«بهشت را به بهاء می دهند نه بهانه»،اینکه من چند ساعت بیشتر عزاداری کنم مهم نیست،یقیناً یک ساعت عزاداری با معرفت از یک شبانه روز عزاداری بی معرفت،مؤثرتر و مقبول تر نزد خداوند است.
   ارادتمند شما حجة الاسلام و المسلمین مهدی ناظمی
   متخصص فرق و ادیان(شاخه مسیحیت تبشیری)قم مقدسه

 • امیر حسین شاد هشجین says:

  از هیئت امنای هیئت هشجینی های مقیم مرکز وتمامی کسانی که درده روز او ل ماه محرم بدون ریا زحمت میکشند،تشکروانشااله اجرشان با آقا اماحسین (ع)

 • سایت بسیار مناسبی طراحی کرده اید از زحمات شما عزیزان متشکرم

 • منوچهرشریفی هشجین says:

  سلام ازتمام کسانی که در راه اندازی سایت حسینه به هر طریقی زحمت کشیده اند صمیمانه سپاسگذارم :علی مدد

ارسال دیدگاه

یادداشت ویژه

دردنامه خورش رستم

بنام خدا نماینده محترم جناب آقای دکتر بشیر خالقی ، مسئولین منطقه و استان شرح دردنامه خورش رستم فراموش شده به مرکزیت شهر هشجین پس از گذشت 38 سال از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی سخنی با نماینده محترم جناب آقای دکتر بشیر خالقی ، مسئولین منطقه و استان در حاشیه رودخانه خروشان قزل اوزن و مشرف به کوه آق داغ ، منطقه ای کوهستانی، بکر و سرشار از منابع خدادی بنام خورش رستم وجود دارد. اینجا مردمانی نجیب و بی ادعا و کم توقع با دلی پرخون (از بیعدالتی هایی که در حق این بخش فراموش شده صورت گرفته ) ولی صبور و تلاشگر و فداکار، روزگار رابه سختی وبا مشقت فراوان سپری می کنند . اکنون در اوائل شروع بکار دولت دوزادهم دولت تدبیر و امید ، منطقه خورش رستم خلخال هنوز هم از کمترین امکانات رفاهی وبهداشتی و ارتباطی بهره مند نگردیده است. این ملت مظلوم همان مردمانی که درراه انقلاب ، وطن و آزادی و دفاع مقدس صدها شهید و مجروح و اسیر تقدیم نمودند و علیرغم فقر و تهیدستی بدون کوچکترین توقعی کمکهای قابل توجهی به جبهه های جنگ نمودند. در زمان جنگ تحمیلی از ۱۱۵شهید در خورش رستم ( ۸۵ شهید فقط در شهرهشجین) و چندین جاویدالاثر تقدیم انقلاب شد و از ۷ نفر سردار شهید شهرستان خلخال۵ شهید خورش رستمی هستند. در عرصه علم و دانش و تداوم استقلال ملی به دنام هایی چون پرفسور مولایی ، دکتر گودرزصادقی ، دکتر توکلی، دکتر آقایی، دکتر مظفری، دکتر غفاری و مهندس عراقی ، مهندس رمضانی و… برمی خوریم . حال منطقه ای با چنین گذشت و فداکاری و دارای افراد فرهیخته و دانشمند و عقبه تاریخی به عنوان محروم ترین، مهاجرفرست ترین و گمنام ترین و نهایتا فراموش شده ترین منطقه استان اردبیل گردیده است بطوریکه از ۳۶هزار نفرجمعیت قبل از انقلاب، اکنون حدود ١٢ هزارنفر باقي مانده است .و این یک هشدار جدی برای مسئولین میباشد. مسایل و مشکلات این مناطق با مدیریت صحیح و با کمترین هزینه قابل حل میباشد ولی افسوس بدلیل ضعف و عدم انگیزه و تجربه کافی مدیران و مسئولین نه تنها مشکلی برطرف نمیشود بلکه روز به روز شاهد پسرفت منطقه و مهاجرت از منطقه به سوی شهرهای مرکزی و بزرگ و نهایتا با کاهش شدید جمعیت روبرو هستیم. پس ازگذشت 38 سال از پیروزی انقلاب اسلامی هشجین و روستاهای تابعه بخش خورشرستم نه آب آشامیدنی سالم دارد و نه ازراه ارتباطی  مناسب برخوردار هست نه امکانات اشتغال جوانان فراهم هست نه وضع  امکانات بهداشت و درمان مناسبی هست . هیچ گونه سرمایه گذاری دولتی در این منطقه انجام  نشده است تااز مهاجرت جوانان این منطقه جلوگیری شود. آمارهای قابل تاملی در این زمینه وجود داردکه در ذیل به چند نمونه بطور خلاصه اشاره می گردد. به امید اینکه با تدبیر نماینده محترم و با همکاری مسئولین اجرایی منطقه و استان ، در مدت نمایندگی شاهد رفع شدن مشکلات و تنگناهای زیر باشیم . 1 - راههای ارتباطی هرچند هشجین و خورشرستم مشکلات زیادی ...