امید ۷۵ ساله به شهرستان شدن هشجین/کشاورزی جنوب اردبیل صنعتی شود

امام جمعه بخش خورش رستم گفت: اهالی خورش رستم خواستار بر آورده شدن امید ۷۵ ساله مردم این منطقه برای شهرستان شدن «هشجین» هستند.

حجت‌الاسلام آیت الله نعمتی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر هشجین، ضمن قدردانی از تصمیم اتخاذ شده در ارتقای بخش اصلاندوز به شهرستان و ارتقای برخی از شهرها و روستاهای استان به یک درجه بالاتر، افزود: اهالی شهر هشجین امیدوار به تایید شهرستان شدن هشجین هستند.

وی با بیان اینکه خورش رستم بازوی اقتصادی منطقه به شمار می‌رود، افزود: امید است مسئولان توجه ویژه‌ای به این بخش از جنوب استان داشته باشند و در رفع کمبودها و مشکلات آن اهتمام ورزند.

امام جمعه بخش خورش رستم در ادامه به فرمایش امام جمعه استان اردبیل آیت‌الله سیدحسن عاملی در خصوص برگزاری نوروز ساده و بی‌تکلف اشاره کرد و افزود: از عموم مردم منطقه خورش رستم تقاضامندیم تا نوروز ۹۸ را نوروزی ساده و به دور از تجملات زاید بر پا کنند.

نعمتی در ادامه به ضرورت برخورداری از نگاه صنعتی به بخش کشاورزی منطقه تاکید کرد و یادآور شد: بخش خورش رستم با توجه به همسایگی بین استان‌های گیلان، زنجان و تبریز می‌تواند محصولات کشاورزی خود را به سهولت و آسانی در مناطق مختلف کشور عرضه نماید.

وی به مراسم بهره برداری از خدمات و پروژه‌های متعدد عمرانی خیرین مرکز «خانه مهر خورش رستم» به ارزش ۶۰۰ میلیون تومان اشاره کرد و افزود: خانه سازی محرومین، برپایی مراکز ترک اعتیاد، توجه به حوزه‌های درمان، خوراک و پوشاک از اقدامات ارزنده این مجموعه خیریه بود.

امام جمعه بخش خورش رستم با بیان اینکه سهم آذوقه دامی که در اختیار دامداران منطقه قرار می‌گیرد بسیار ناچیز است، افزود: با توجه به اینکه هزاران خانوار منطقه خورش رستم به شغل کشاورزی و دامپروری مشغول هستند، شایسته نیست که در منطقه با مشکل تامین آذوقه دامی مواجه شویم./ خبرگزاری مهر.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *