جاده هشجین سرچم تا آخر سال 98 با تزریق اعتبارات استانی زیرسازی و روسازی خواهد شد

استاندار اردبیل گفت: با بهره برداری از طرح احداث هشجین به سرچم که هم اکنون توسط پیمانکار طرح های راه سازی در حال اجرا است، شهر هشجین و روستاهای تابعه با استفاده از این راه اصلی ، ایمن و راحت به مرکز استان و تهران دسترسی خواهند یافت.

به گزارش وب سایت شهر هشجین، اکبر بهنامجو روز یکشنبه در جلسه شورای اداری بخش خورش رستم با بیان اینکه خورش رستم به عنوان دروازه جنوبی استان اردبیل باید به جایگاه خود برسد، اظهار داشت: به قولی که دادم پایبندم تا آخر سال 98 راه 13 کیلومتری هشجین سرچم به هرطریق ممکن با تزریق اعتبارات استانی زیرسازی وروسازی خواهد شد و  تا17 بهمن ماه باید معارضین راه 13 کیلومتری تعیین تکلیف گردند.

وی از برگزاری جلسات شورای اداری در شهرستان های استان خبر داد و افزود: هر45 روز یکبار با حضور مدیران کل در شهرستانها وبخش ها جلسه شورای اداری برگزار خواهم نمود.

در آیین افتتاح بزرگترین واحد تولید مرغ گوشتی هشجین مرکز بخش خورش رستم خلخال افزود: با راه اندازی و فعالیت پنجره واحد در این استان امکان رسیدگی سریع به مشکلات و خواسته سرمایه گذاران طرح های اقتصادی در بخش های مختلف ، ارائه تسهیلات بانکی و رفع موانع اداری و تولید فراهم شده است.

وی همچنین از تلاش برای تکمیل راه ارتباطی 13 کیلومتری هشجین به راه اصلی اردبیل ، سرچم خبر داد و اظهار داشت: با بهره برداری از این طرح که هم اکنون توسط پیمانکار طرح های راه سازی در حال اجرا است، شهر هشجین و روستاهای تابعه با استفاده از این راه اصلی ، ایمن و راحت به مرکز استان و تهران دسترسی خواهند یافت.

استاندار اردبیل گفت که برای حضور در شهرستان ها و مراکز بخش های استان بصورت هر 45 روز یک بار برنامه ریزی شده و وی همراه مدیران کل مسائل و مشکلات مناطق مختلف استان را مورد بررسی قرار خواهد داد.

شهامت هدایت ، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل نیز در این آیین از پایان کار مطالعات 11 هزار هکتار از اراضی بخش خورش رستم برای اجرای طرح های بزرگ آبخیزداری در این منطقه با هدف تغذیه آب سفره های زیر زمینی و مقابله با پدیده سیلاب در دره ها و مسیل های طبیعی آب های روان خبر داد.

حجت الاسلام نعمتی امام جمعه شهر هشجین نیز گفت: برغم همه مشکلات موجود در خورش رستم تنها خواسته عمومی مردم منطقه از استاندار تکمیل راه 13 کیلومتری هشجین به تقاطع اردبیل به سرچم بوده و انتظار می رود این خواسته عمومی با توجه ویژه مقام عالی دولت در این استان محقق شود.

ناصری ، سرمایه گذار و مجری مرغداری هشجین خلخال هم گفت: برای راه اندازی و بهره برداری از فاز اول این واحد تولیدی مرغ گوشتی 60 هزار قطعه ای تمام مکانیزه و مدرن 50 میلیارد ریال سرمایه گذاری و زمینه اشتغال مستقیم 11 فراهم شده است.

او افزود: طرح فاز دوم این مرغداری نیز در حال احداث بوده و با تکمیل آن نیز امکان پرورش 90 هزار قطعه مرغ گوشتی در هر دوره و همچنین زمینه ایجاد 20 فرصت شغلی جدید فراهم خواهد شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *