جاده هشجین به سرچم 9 کیلومتر است!

فرماندار خلخال گفت: جاده هشجین به سرچم به طول 9 کیلو متر بوده و نه 13 کیلومتر و تبدیل یک راه فرعی به راه اصلی همیشه زمان بر می باشد؛ منابعی از سوی استاندار و نماینده برای جاده در نظر گرفته شده است که در صورت تسریع اعلام خوهد شد.

نشست خبری فرماندار خلخال با اصحاب رسانه، خبرنگاران و مدیران کانال های مجازی با حضور روابط عمومی های ادارات و برخی مهمانان استانی و تعدادی از سرمایه گذاران، هفته گذشته در سالن اجتماعات فرمانداری خلخال برگزار شد.

سئوال اول اینکه طی سال گذشته فرماندار خلخال طی حضور در هشجین وعده هایی را مبنی بر تکمیل جاده هشجین به سرچم داده و به کمپینی که به همین منظور تشکل شده بود، قول مساعد داده بودند که، بابایی در جواب اظهار داشت: در کمپین جاده هشجین سرچم هیچ قولی برای افتتاح در مدت یک سال از سوی اینجانب داده نشده است. وی افزود : این جاده به طول 9 کیلو متر بوده و نه 13 کیلومتر و تبدیل یک راه فرعی به راه اصلی همیشه زمان بر می باشد؛ منابعی از سوی استاندار و نماینده برای جاده در نظر گرفته شده است که در صورت تسریع اعلام خوهد شد.

فرماندار در جواب سئوال مربوط به احداث شهرک گلخانه ای و مراحل تکمیل آن گفت: احداث شهرک گلخانه درحال پیگیری است و 12 لیتر مشکل آب مورد نیاز این گلخانه حل شده است. وی درباره حفر چاه عمیق برای شهرک گلخانه نیز گفت :جهاد کشاورزی مجوزهای لازم را تهیه کرده ولی از وضعیت حفر خبری نداریم که برای اطلاعات بیشتر از جهاد کشاورزی پیگیری کنید.

فرماندار در ادامه جلسه به سئوالات سایر خبرنگاران پاسخ داده و توضیحاتی به شرح زیر ارائه نمود:

– اجرای زیر ساخت های گردشگری در شهرستان برای دولت اهمت دارد و لازم است که این زیر ساخت ها را فراهم سازد

– یکی از مهم ترین زیر ساخت ها در منطقه را ه است که در این راستا جاده شال- ماسوله تا خرداد 98 افتتاح و راه ماسال نیز برای ادامه عملیات در حال پیگیری است و جاده خلخال – اسالم هم به راه اصلی تبدیل شده است و در حوزه خلخال عملیات درحال اتمام است.

– پروژه کمربندی ادامه خلخال فیروز نیز در دستور کار قرار گرفته است. پروژه ای که دارای اعتبارات ملی میباشد و با جدیت تکمیل آن دنبال می شود.

– پروژه نصب و احداث تله سیژ منطقه گردشگری بیله دیر بولاغی اندبیل جزو اولویت ها بوده و خود استاندار نیز به جد پیگیر است؛ این پروژه با همکاری سازمان همیاری شهرداری های استان و شهرداری خلخال انجام خواهد شد؛ در این راستا اخذ مجوز زمین و رفع موانع برخی دکل ها در داخل جنگل  از آخرین اقداماتی است که برای این پروزه انجام شده است؛ بابایی افزود : برای انتقال دستگاه های تله سیز منابع مالی آن تامین شده است که در ماه های آتی به خلخال انتقال و نصب آن انجام خواهد شد.

– فاز اول مطالعات معدن قزل اوزن اتمام و فاز دوم نیز شروع شده است که بیش از 8 نوع خاک در این معادن وجود دارد که مواد اولیه اکثر کارخانه ها می باشد.

– به دنبال مکانی برای ایجاد شهرک صنایع معادن بوده و 20 هکتار زمین به شهرک صنعتی خلخال برای واگذاری به سرمایه گذاران جدید اضافه خواهد شد.

– در دهه فجر امسال بیش از 100 پروژه با اعتبار 70 میلیارد تومان و در بخش خصوصی نیز پروژه های با اعتبار بالغ بر 22 میلیارد تومان به بهره برداری خواهد رسید.

– ارائه خدمات و نحوه عملکرد ادارات از نقاط ضعفی بر خوردار است که بارها به این ضعف اشاره شده است که متاسفانه همچنان ارائه خدمات ادارات با مشکلات روبرو است

– بابایی در خصوص مشخص شدن تکلیف هئیت والیبال خلخال هم گفت : بیش از یک سال بود والیبال خلخال بلا تکلیف بود والیبالی که در سال های گذشته در سطح استان حرف های برای گفتن داشت  با مشکلات مدیریتی مواجه بود. وی افزود : طی برگزاری جلسات ،تصمیماتی مصوب شده که با رای گیری یک نفر بعنوان رئیس هیت والیبال به استان جهت ابلاغ معرفی می شود

– جشنواره زمستان بیدار به دستور استاندار در 14 دی ماه بر گزار شد که 7 جشنواره نیز تا آخر سال برگزار خواهد شد .

– در سال 95  فرمانداری خلخال در بین فرمانداران استان رتبه نهم را به خود اختصاص داده بود اما در سال 96 که رتبه اول را کسب کرد حاصل تلاش در شاخص های اختصاصی از جمله حوزه امنیتی و اجتماعی و تکریم بود که با همکاری شهرداری، نیروی انتظامی، دهیاری ها  و … نصیب شهرستان خلخال شد .

– از طرف استانداری تعداد ۷۳۷ نفر سهم اشتغال برای ما تعیین شده بود که بالای هزار نفر اشتغال در سیستم ثبت شده است؛ آمارهای اشتغال ساختگی نیست و توسط بازرسین استانداری پایش و بررسی و برای ثبت در سامانه ارائه می شود؛ البته گفتنی است آمار اشتغال نئوپان که چند روز اخیر دوباره شروع به کار کرده وارد این آمار نشده است.

منبع: خلخالیم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *