تکمیل جاده هشجین، سرچم منوط به تامین اعتبار ملی است

فرماندار شهرستان خلخال گفت: 3 کیلومتر از این جاده به‌طور کامل آماده است اما تکمیل این پروژه منوط به تامین اعتبار از سوی منابع ملی می‌باشد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، به دنبال ثبت سوژه «پیگیری جاده 13کیلومتری شهر هشتجین خلخال به سرچم که بیش از 10سال ناتمام مانده است» توسط مردم در سامانه«فارس من» خبرنگار فارس موضوع را از مسؤول مربوطه پیگیری کرد.

فریدون بابایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در اردبیل اظهار کرد: این جاده حدوداً 12 کیلومتر می‌باشد و 3 کیلومتر از این جاده وابسته به سرچم است که هیچ مشکلی ندارد، 9 کیلومتر از جاده دارای مشکلاتی می‌باشد و در طی سال‌ها نیز این پروژه جزء مطالبات مردم بوده و البته عملیات‌های عمرانی و اجرایی ادامه داشته است.

وی افزود: تا به حال این پروژه ردیف بودجه نداشت اما با تلاش‌هایی که صورت دادیم از امسال پروژه دارای ردیف بودجه شده است و امیدواریم تا حدودی بتوانیم مشکلات بودجه‌ای را حل کنیم اما باید اضافه کنیم که بخش عمده بودجه این پروژه باید از محل اعتبارات ملی تامین گردد و اعتبارات ملی تحت نظر اداره کل راه و شهرسازی است و امیدواریم با تلاش دوستان این مهم رخ دهد.

فرماندار شهرستان خلخال در رابطه با زمان تکمیل جاده هشجین، سرچم تصریح کرد: نمی‌توانیم برای این پروژه تاریخ مشخصی را بگوییم زیرا پروژه مشکلات بزرگی دارد و باید مرتفع کنیم؛ بخشی از این مشکلات نیز پیمانکاران هستند و متاسفانه پیمانکاران به کارگیری شده خروجی مطلوب نداشته‌اند ما در این پروژه مشکل بودجه داریم و باید با استفاده از ظرفیت پیمانکاران پروژه را تکمیل کنیم.

وی افزود: طبق قانون با تخصیص 25% بودجه استانی، ادارات کل موظف به تخصیص 75% بودجه به پروژه هستند اما سال گذشته ما 600 میلیون تومان تخصیص بودجه داشتیم و اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل نیز به همان میزان بودجه تزریق کرد و دوباره تاکید می‌کنم مشکل بودجه این پروژه با همت همکاران عزیز از محل اعتبارات ملی قابل رفع می‌باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *