اقامت ترکیه

اقامت ترکیه

نحوه اخذ اقامت ترکیه و حق شهروندی ترکیه

قانون جدید حق شهروندی در اواخر شهریور ۹۷ تصویب شد و در حال اجزا می باشد.

بر اساس اصلاحیه قانون جدید شهروندی برای اخذ اقامت ترکیه مواردی به صورت زیر اصلاح شد.

سرمایه گذاری مستقیم از مبلغ یک میلیون دلار به ۵۰۰هزار دلار کاهش یافت.

در صورتیکه در ترکیه اقدام به خرید ملک با ارزش حداقل ۲۵۰ هزار دلار نمایید. حقد شهروندی ترکیه به شما اعطا خواهد شد که قبلا حداقل ارزش ملک یک میلیون دلار بود.

اصلاحیه جدید دیگر اینکه قبلا شرط ایجاد اشتغال جهت دریافت حق شهروندی ۱۰۰ شهروند ترک بود که به ۵۰ شهروند کاهش یافت.

اصلاحیه بعدی در مورد حداقل سپرده های بانکی هست که قبلا ۳میلیون دلار بود که به ۵۰۰ هزار دلار آمریکا کاهش یافت. که بصورت سپرده بانکی سه ساله باید باشد.

با این اصلاحیه ها ترکیه شرایط کسب اقامت ترکیه و اخذ شهروندی را برای خارجی ها را آسان تر کرد.

براساس اماری که دولت منتشر کرده است. مقدار خرید ملک توسط ایرانی ها در امسال ۴ برابر سال گذشته بوده است. که یکی از دلایل آن حفظ ارزش سرمایه ایرانی ها بوده است. چون قیمت دلار در ایران نسب به سال ۹۶ پنج برابر شده است و ایرانی ها سرمایه های خود را به ترکیه منتقل میکنند تا ارزش پولشان حفظ شود.

ایران جزو پنج کشور اول هست که بیشترین مسافران به ترکیه را دارد.

اقامت ترکیه
اقامت ترکیه

برای دریافت اقامت ترکیه روش های مختلفی وجود دارد.

خرید ملک در ترکیه

حداقل ارزش ملک خریداری شده باید بیش از ۲۵۰ هزار دلار باشد و بصورت رسمی این مبلغ باید توسط فروشنده به دولت اعلم شود. یعنی سند شما باید رسمی باشد. سندهای غیررسمی مبلغ واقعی ملک را برای فرار مالیاتی را ذکر نمی کنند. در موقع خرید به این مورد دقت کنید.

مورد های بسیار زیادی بوده است که فرد ایرانی ملکی با ارزش بالای ۲۵۰ هزار دلار خریداری کرده است و چون قیمت دقیق ملک توسط فروشنده به دولت پایین تر ذکر شده است فرد نتوانسته شهروندی ترکیه را کسب کند.

اجاره ملک در ترکیه

با اجاره ملک در ترکیه شما می توانید اقامت ترکیه را بگیرید و شهروند ترک حساب نمی شوید. اقامت شما بصورت توریستی می باشد. بعد از گذشت حداقل ۶ سال شما میتوانید درخواست شهروندی دهید که معیارهایی را باید داشته باشید از جمله اینکه در طول سال های گذشته چند روز در خاک ترکیه بوده اید و یا مشکل حقوقی در طول این مدت نداشته باشید و …

تحصیل در ترکیه

با اخذ پذیرش از دانشگاه ها و مراکز معتبر می توانید اقامت ترکیه را بگیرید. در مورد می توانید به وبسایت رایمند که اطلاعات خوبی در زمینه تحصیل در خارج دارد مراجعه کنید.

ازدواج در ترکیه

از طریق ازدواج با یک شهروند ترکیه می توانید اقامت ترکیه را دریافت کنید و پس از سه سال تابعیت و شهروندی ترکیه را دریافت کنید.

استخدام در ترکیه

از طریق استخدام در یکی از شرکت های معتبر ترکیه نیز می توانید اقامت کاری ترکیه را دریافت کنید که شرایط آن را میتوانید از موسسات کاریابی معتبر در ترکیه بگیرید.

ثبت شرکت در ترکیه

از طریق ثبت شرکت در ترکیه و دریافت اجازه کار در ترکیه می توانید اقامت یکساله دریافت کنید که باید هرسال تمدید کنید.

در صورتیکه در مورد اقامت ترکیه سوالی دارید میتوانید با موسسه ادا حقوق تماس بگیرید.

وب سایت : https://edahukuk.com

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *