رفتن به بالا

وب سایت اطلاع رسانی شهر هشجین

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷
  • الثلاثاء ۹ ربيع ثاني ۱۴۴۰
  • 2018 Tuesday 18 December
اقامت ترکیه

نحوه اخذ اقامت ترکیه و حق شهروندی ترکیه قانون جدید حق شهروندی در اواخر شهریور ۹۷ تصویب شد و در حال اجزا می باشد. بر اساس اصلاحیه قانون جدید شهروندی برای اخذ اقامت ترکیه مواردی به صورت زیر اصلاح شد. سرمایه گذاری مستقیم از مبلغ یک میلیون دلار به ۵۰۰هزار دلار کاهش یافت. در صورتیکه […]

نحوه اخذ اقامت ترکیه و حق شهروندی ترکیه

قانون جدید حق شهروندی در اواخر شهریور ۹۷ تصویب شد و در حال اجزا می باشد.

بر اساس اصلاحیه قانون جدید شهروندی برای اخذ اقامت ترکیه مواردی به صورت زیر اصلاح شد.

سرمایه گذاری مستقیم از مبلغ یک میلیون دلار به ۵۰۰هزار دلار کاهش یافت.

در صورتیکه در ترکیه اقدام به خرید ملک با ارزش حداقل ۲۵۰ هزار دلار نمایید. حقد شهروندی ترکیه به شما اعطا خواهد شد که قبلا حداقل ارزش ملک یک میلیون دلار بود.

اصلاحیه جدید دیگر اینکه قبلا شرط ایجاد اشتغال جهت دریافت حق شهروندی ۱۰۰ شهروند ترک بود که به ۵۰ شهروند کاهش یافت.

اصلاحیه بعدی در مورد حداقل سپرده های بانکی هست که قبلا ۳میلیون دلار بود که به ۵۰۰ هزار دلار آمریکا کاهش یافت. که بصورت سپرده بانکی سه ساله باید باشد.

با این اصلاحیه ها ترکیه شرایط کسب اقامت ترکیه و اخذ شهروندی را برای خارجی ها را آسان تر کرد.

براساس اماری که دولت منتشر کرده است. مقدار خرید ملک توسط ایرانی ها در امسال ۴ برابر سال گذشته بوده است. که یکی از دلایل آن حفظ ارزش سرمایه ایرانی ها بوده است. چون قیمت دلار در ایران نسب به سال ۹۶ پنج برابر شده است و ایرانی ها سرمایه های خود را به ترکیه منتقل میکنند تا ارزش پولشان حفظ شود.

ایران جزو پنج کشور اول هست که بیشترین مسافران به ترکیه را دارد.

اقامت ترکیه

اقامت ترکیه

برای دریافت اقامت ترکیه روش های مختلفی وجود دارد.

خرید ملک در ترکیه

حداقل ارزش ملک خریداری شده باید بیش از ۲۵۰ هزار دلار باشد و بصورت رسمی این مبلغ باید توسط فروشنده به دولت اعلم شود. یعنی سند شما باید رسمی باشد. سندهای غیررسمی مبلغ واقعی ملک را برای فرار مالیاتی را ذکر نمی کنند. در موقع خرید به این مورد دقت کنید.

مورد های بسیار زیادی بوده است که فرد ایرانی ملکی با ارزش بالای ۲۵۰ هزار دلار خریداری کرده است و چون قیمت دقیق ملک توسط فروشنده به دولت پایین تر ذکر شده است فرد نتوانسته شهروندی ترکیه را کسب کند.

اجاره ملک در ترکیه

با اجاره ملک در ترکیه شما می توانید اقامت ترکیه را بگیرید و شهروند ترک حساب نمی شوید. اقامت شما بصورت توریستی می باشد. بعد از گذشت حداقل ۶ سال شما میتوانید درخواست شهروندی دهید که معیارهایی را باید داشته باشید از جمله اینکه در طول سال های گذشته چند روز در خاک ترکیه بوده اید و یا مشکل حقوقی در طول این مدت نداشته باشید و …

تحصیل در ترکیه

با اخذ پذیرش از دانشگاه ها و مراکز معتبر می توانید اقامت ترکیه را بگیرید. در مورد می توانید به وبسایت رایمند که اطلاعات خوبی در زمینه تحصیل در خارج دارد مراجعه کنید.

ازدواج در ترکیه

از طریق ازدواج با یک شهروند ترکیه می توانید اقامت ترکیه را دریافت کنید و پس از سه سال تابعیت و شهروندی ترکیه را دریافت کنید.

استخدام در ترکیه

از طریق استخدام در یکی از شرکت های معتبر ترکیه نیز می توانید اقامت کاری ترکیه را دریافت کنید که شرایط آن را میتوانید از موسسات کاریابی معتبر در ترکیه بگیرید.

ثبت شرکت در ترکیه

از طریق ثبت شرکت در ترکیه و دریافت اجازه کار در ترکیه می توانید اقامت یکساله دریافت کنید که باید هرسال تمدید کنید.

در صورتیکه در مورد اقامت ترکیه سوالی دارید میتوانید با موسسه ادا حقوق تماس بگیرید.

وب سایت : https://edahukuk.com

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

دردنامه خورش رستم

بنام خدا نماینده محترم جناب آقای دکتر بشیر خالقی ، مسئولین منطقه و استان شرح دردنامه خورش رستم فراموش شده به مرکزیت شهر هشجین پس از گذشت 38 سال از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی سخنی با نماینده محترم جناب آقای دکتر بشیر خالقی ، مسئولین منطقه و استان در حاشیه رودخانه خروشان قزل اوزن و مشرف به کوه آق داغ ، منطقه ای کوهستانی، بکر و سرشار از منابع خدادی بنام خورش رستم وجود دارد. اینجا مردمانی نجیب و بی ادعا و کم توقع با دلی پرخون (از بیعدالتی هایی که در حق این بخش فراموش شده صورت گرفته ) ولی صبور و تلاشگر و فداکار، روزگار رابه سختی وبا مشقت فراوان سپری می کنند . اکنون در اوائل شروع بکار دولت دوزادهم دولت تدبیر و امید ، منطقه خورش رستم خلخال هنوز هم از کمترین امکانات رفاهی وبهداشتی و ارتباطی بهره مند نگردیده است. این ملت مظلوم همان مردمانی که درراه انقلاب ، وطن و آزادی و دفاع مقدس صدها شهید و مجروح و اسیر تقدیم نمودند و علیرغم فقر و تهیدستی بدون کوچکترین توقعی کمکهای قابل توجهی به جبهه های جنگ نمودند. در زمان جنگ تحمیلی از ۱۱۵شهید در خورش رستم ( ۸۵ شهید فقط در شهرهشجین) و چندین جاویدالاثر تقدیم انقلاب شد و از ۷ نفر سردار شهید شهرستان خلخال۵ شهید خورش رستمی هستند. در عرصه علم و دانش و تداوم استقلال ملی به دنام هایی چون پرفسور مولایی ، دکتر گودرزصادقی ، دکتر توکلی، دکتر آقایی، دکتر مظفری، دکتر غفاری و مهندس عراقی ، مهندس رمضانی و… برمی خوریم . حال منطقه ای با چنین گذشت و فداکاری و دارای افراد فرهیخته و دانشمند و عقبه تاریخی به عنوان محروم ترین، مهاجرفرست ترین و گمنام ترین و نهایتا فراموش شده ترین منطقه استان اردبیل گردیده است بطوریکه از ۳۶هزار نفرجمعیت قبل از انقلاب، اکنون حدود ١٢ هزارنفر باقي مانده است .و این یک هشدار جدی برای مسئولین میباشد. مسایل و مشکلات این مناطق با مدیریت صحیح و با کمترین هزینه قابل حل میباشد ولی افسوس بدلیل ضعف و عدم انگیزه و تجربه کافی مدیران و مسئولین نه تنها مشکلی برطرف نمیشود بلکه روز به روز شاهد پسرفت منطقه و مهاجرت از منطقه به سوی شهرهای مرکزی و بزرگ و نهایتا با کاهش شدید جمعیت روبرو هستیم. پس ازگذشت 38 سال از پیروزی انقلاب اسلامی هشجین و روستاهای تابعه بخش خورشرستم نه آب آشامیدنی سالم دارد و نه ازراه ارتباطی  مناسب برخوردار هست نه امکانات اشتغال جوانان فراهم هست نه وضع  امکانات بهداشت و درمان مناسبی هست . هیچ گونه سرمایه گذاری دولتی در این منطقه انجام  نشده است تااز مهاجرت جوانان این منطقه جلوگیری شود. آمارهای قابل تاملی در این زمینه وجود داردکه در ذیل به چند نمونه بطور خلاصه اشاره می گردد. به امید اینکه با تدبیر نماینده محترم و با همکاری مسئولین اجرایی منطقه و استان ، در مدت نمایندگی شاهد رفع شدن مشکلات و تنگناهای زیر باشیم . 1 - راههای ارتباطی هرچند هشجین و خورشرستم مشکلات زیادی ...