رفتن به بالا

وب سایت اطلاع رسانی شهر هشجین

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷
  • الثلاثاء ۹ ربيع ثاني ۱۴۴۰
  • 2018 Tuesday 18 December

امام جمعه خورش رستم با بیان این که گرانی‌ها در کشور امان مردم را بریده است است، گفت: مقابله با سودجویان و کسانی که قیمت‌ها را هر لحظه و با شیوه‌های فریبنده بالا می‌برند باید به صورت جد انجام شود و جلوی افراد سوءاستفاده‌گر در کشور را گرفت چرا که ثبات قیمت آرامش را به […]

امام جمعه خورش رستم با بیان این که گرانی‌ها در کشور امان مردم را بریده است است، گفت: مقابله با سودجویان و کسانی که قیمت‌ها را هر لحظه و با شیوه‌های فریبنده بالا می‌برند باید به صورت جد انجام شود و جلوی افراد سوءاستفاده‌گر در کشور را گرفت چرا که ثبات قیمت آرامش را به جامعه بازخواهد گرداند.

به گزارش وب سایت شهر هشجین به نقل ازخبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام آیت‌الله نعمتی  ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه خوروش رستم، اظهار کرد:  امروز دست‌هایی می‌کوشند با تضعیف قوه قضاییه اهداف شوم خودشان را دنبال کنند که آنها باید بدانند که هیچکس حق توهین و تضعیف قوه قضائیه و احکام صادره آن را ندارند.

وی با تبریک آغاز هفته قوه قضاییه و گرامیداشت یاد شهدای قوه قضاییه و بخصوص شهادت شهید آیت‌الله بهشتی، گفت: مبارزه با مفسدان اقتصادی جهت برقراری عدالت، قوه قضائیه مستقل می‌خواهد و همه باید در راستای تحقق این مساله کمک کنند.

امام جمعه خورش رستم تصریح کرد: آیت الله شهید بهشتی و یارانش در پیروزی انقلاب اسلامی و حرکت‌های اصولی این انقلاب به سوی آرمان‌های مهم و ارزشی نقش اساسی و بسیار مهمی داشت.

نعمتی با اشاره به سالروز تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی به فرمان حضرت امام (ره) افزود: امروز بحث فرهنگی و تبلیغات مسائل دینی یک امر مهم تلقی می‌شود، اما نبود حتی نمایندگی یا شعبه‌ای از سازمان تبلیغات اسلامی در شهر هشجین اصلا قابل توجیه نیست و از مسؤولان و متولیان این نهاد درخواست نمایندگی سازمان تبلیغات اسلامی در هشجین را داریم.

وی با بیان این که گرانی‌ها در کشور امان مردم را بریده است است، گفت: مقابله با سودجویان و کسانی که قیمت‌ها را هر لحظه و با شیوه‌های فریبنده بالا می‌برند باید به صورت جد انجام شود و جلوی افراد سوءاستفاده‌گر در کشور را گرفت چرا که ثبات قیمت آرامش را به جامعه بازخواهد گرداند.

نعمتی ادامه داد: دولت اجازه انبار کردن اجناس را به محتکران ندهد و با آنها باید صراحتا برخورد کند و دولت بایستی برای مهار گرانی‌ها تلاشهای خود را دو برابر کند.

امام جمعه خورش رستم با اشاره به سالروز ترورو مقام معظم رهبری(مد ظله) و بیانات امام خمینی(ره) در رابطه با ترور مقام معظم رهبری که فرمودند: «یک روز پس از ترور ایشان، منافقین مقر حزب جمهوری اسلامی را در سرچشمه منفجر نمودند که موجب شهادت دکتر آیت الله بهشتی و هفتاد و دو تن از یارانش گردید.» گفت: مقام معظم رهبری هدیه بزرگ خدای متعال به امت جمهوی اسلامی ایران و انقلاب اسلامی بود.

نعمتی گفت: امروز از اقصی نقاط جهان، تمام مسلمانان شیعه و سنی جهت مبارزه با وهابیت تحت حمایت استعمار و شیطان بزرگ از هر گونه تعرض به قبور ائمه معصوم علیهم‌السلام با وحدت و انسجام مانع حرکت و نزدیکی دشمنان اسلام به حرم آل‌الله می‌شوند.

وی  با اشاره به رشادت‌های مدافعان حرم در عراق و سوریه در مقابل کفار افزود: جبهه مقاومت اسلامی یک سیلی محکم بر صورت کسانی بود که قصد تعرض به حرمین شریفین در عراق و سوریه داشتند و مدافعان حرم با از جانگذشتگی‌های خود اجازه ندادند تیری به سوی این مرقد‌های مطهر شلیک شود.

 

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

دردنامه خورش رستم

بنام خدا نماینده محترم جناب آقای دکتر بشیر خالقی ، مسئولین منطقه و استان شرح دردنامه خورش رستم فراموش شده به مرکزیت شهر هشجین پس از گذشت 38 سال از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی سخنی با نماینده محترم جناب آقای دکتر بشیر خالقی ، مسئولین منطقه و استان در حاشیه رودخانه خروشان قزل اوزن و مشرف به کوه آق داغ ، منطقه ای کوهستانی، بکر و سرشار از منابع خدادی بنام خورش رستم وجود دارد. اینجا مردمانی نجیب و بی ادعا و کم توقع با دلی پرخون (از بیعدالتی هایی که در حق این بخش فراموش شده صورت گرفته ) ولی صبور و تلاشگر و فداکار، روزگار رابه سختی وبا مشقت فراوان سپری می کنند . اکنون در اوائل شروع بکار دولت دوزادهم دولت تدبیر و امید ، منطقه خورش رستم خلخال هنوز هم از کمترین امکانات رفاهی وبهداشتی و ارتباطی بهره مند نگردیده است. این ملت مظلوم همان مردمانی که درراه انقلاب ، وطن و آزادی و دفاع مقدس صدها شهید و مجروح و اسیر تقدیم نمودند و علیرغم فقر و تهیدستی بدون کوچکترین توقعی کمکهای قابل توجهی به جبهه های جنگ نمودند. در زمان جنگ تحمیلی از ۱۱۵شهید در خورش رستم ( ۸۵ شهید فقط در شهرهشجین) و چندین جاویدالاثر تقدیم انقلاب شد و از ۷ نفر سردار شهید شهرستان خلخال۵ شهید خورش رستمی هستند. در عرصه علم و دانش و تداوم استقلال ملی به دنام هایی چون پرفسور مولایی ، دکتر گودرزصادقی ، دکتر توکلی، دکتر آقایی، دکتر مظفری، دکتر غفاری و مهندس عراقی ، مهندس رمضانی و… برمی خوریم . حال منطقه ای با چنین گذشت و فداکاری و دارای افراد فرهیخته و دانشمند و عقبه تاریخی به عنوان محروم ترین، مهاجرفرست ترین و گمنام ترین و نهایتا فراموش شده ترین منطقه استان اردبیل گردیده است بطوریکه از ۳۶هزار نفرجمعیت قبل از انقلاب، اکنون حدود ١٢ هزارنفر باقي مانده است .و این یک هشدار جدی برای مسئولین میباشد. مسایل و مشکلات این مناطق با مدیریت صحیح و با کمترین هزینه قابل حل میباشد ولی افسوس بدلیل ضعف و عدم انگیزه و تجربه کافی مدیران و مسئولین نه تنها مشکلی برطرف نمیشود بلکه روز به روز شاهد پسرفت منطقه و مهاجرت از منطقه به سوی شهرهای مرکزی و بزرگ و نهایتا با کاهش شدید جمعیت روبرو هستیم. پس ازگذشت 38 سال از پیروزی انقلاب اسلامی هشجین و روستاهای تابعه بخش خورشرستم نه آب آشامیدنی سالم دارد و نه ازراه ارتباطی  مناسب برخوردار هست نه امکانات اشتغال جوانان فراهم هست نه وضع  امکانات بهداشت و درمان مناسبی هست . هیچ گونه سرمایه گذاری دولتی در این منطقه انجام  نشده است تااز مهاجرت جوانان این منطقه جلوگیری شود. آمارهای قابل تاملی در این زمینه وجود داردکه در ذیل به چند نمونه بطور خلاصه اشاره می گردد. به امید اینکه با تدبیر نماینده محترم و با همکاری مسئولین اجرایی منطقه و استان ، در مدت نمایندگی شاهد رفع شدن مشکلات و تنگناهای زیر باشیم . 1 - راههای ارتباطی هرچند هشجین و خورشرستم مشکلات زیادی ...