رفتن به بالا

وب سایت اطلاع رسانی شهر هشجین

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷
  • الثلاثاء ۴ ربيع أول ۱۴۴۰
  • 2018 Tuesday 13 November

خورش رستم که بازی اقتصادی در شهرستان خلخال است

به گزارش وب سایت شهر هشجین، حجت الاسلام آیت الله نعمتی امام جمعه بخش خورش رستم در مراسم اولین جشن گلریزان خورش رستم با تبریک عید سعید فطر اظهار داشت: در آستانه عید سعید فطر بهترین فرصتی است برای آزادی افرادی که اسیر بعضی از هواهای شیطانی شده اند،آزاد شوند و امید می رود در سال های آتی در این عید زندانیان محکوم مالی و جرائم غیر عمد در آغوش خانواده باشند به جای اینکه در زندان باشند.

نعمتی اظهار داشت: زندان ها جای خوبی برای زندگی این افراد نیست چرا که روحیات جوانان و افراد آبرومند و مؤمن تضعیف و از نظر روانی و عاطفی ضربه های بسیار بزرگی را متحمل می شوند.

وی گفت: خورش رستم که بازوی اقتصادی در شهرستان خلخال است و مردم خورش رستم و هشجین در چند سال اخیر کمک های زیادی به موسسات خیره، جبهه مقاومت و ستاد عتبات عالیات داشتند که در شهرستان خلخال رتبه اول دارند.

امام جمعه خورش رستم اشاره به موسسه خیریه خورش رستم داشت، گفت: موسسه خیریه مهر خورش رستم کارهای شایسته در امر محرومیت زدایی و کمک به مستمندان در طول یک سال داشته است که تقدیر و قدردانی می شود از بانیان این کارهای خیر.

وی بیان کرد: مردم در مقابل همدیگر به دلیل نوع دوستی وظیفه دارند که خیرخواه باشند و از دست یکدیگر را بگیرند و اهل سنت و تشیع خورش رستم کارهای خوبی و زبانزدی در کارهای خیر انجام داده اند و این اتحاد و همدلی بسیار مایه خوشحالی است و در استان زبانزد است.

نعمتی تاکید داشت: هیئت امنای مساجد باید پیش قدم در کارهای خیر برای آزادی افراد نیازمند و محکومان مالی باشند و کمک به ستاد ذره داشته باشند چرا که مساجد و نمازگزاران همیشه در کارهای خیر پیشرو هستند.

امام جمعه خورش رستم گفت: جشن گلریزان یک هدف کلی دارد و دادگاه خود پیش قدم شده است چرا که دادگاه ها فقط جای حکم صادر کردن نیست و حامی مردم است.

وی در آخر بیان داشت: کار خیر جزای خیر دارد و اثر و ثمره آن همیشه در اذهان ماندگار است و مطمئنا خیرین در نزد خدای متعال از جایگاه بالایی برخورد خواهند شد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

دردنامه خورش رستم

بنام خدا نماینده محترم جناب آقای دکتر بشیر خالقی ، مسئولین منطقه و استان شرح دردنامه خورش رستم فراموش شده به مرکزیت شهر هشجین پس از گذشت 38 سال از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی سخنی با نماینده محترم جناب آقای دکتر بشیر خالقی ، مسئولین منطقه و استان در حاشیه رودخانه خروشان قزل اوزن و مشرف به کوه آق داغ ، منطقه ای کوهستانی، بکر و سرشار از منابع خدادی بنام خورش رستم وجود دارد. اینجا مردمانی نجیب و بی ادعا و کم توقع با دلی پرخون (از بیعدالتی هایی که در حق این بخش فراموش شده صورت گرفته ) ولی صبور و تلاشگر و فداکار، روزگار رابه سختی وبا مشقت فراوان سپری می کنند . اکنون در اوائل شروع بکار دولت دوزادهم دولت تدبیر و امید ، منطقه خورش رستم خلخال هنوز هم از کمترین امکانات رفاهی وبهداشتی و ارتباطی بهره مند نگردیده است. این ملت مظلوم همان مردمانی که درراه انقلاب ، وطن و آزادی و دفاع مقدس صدها شهید و مجروح و اسیر تقدیم نمودند و علیرغم فقر و تهیدستی بدون کوچکترین توقعی کمکهای قابل توجهی به جبهه های جنگ نمودند. در زمان جنگ تحمیلی از ۱۱۵شهید در خورش رستم ( ۸۵ شهید فقط در شهرهشجین) و چندین جاویدالاثر تقدیم انقلاب شد و از ۷ نفر سردار شهید شهرستان خلخال۵ شهید خورش رستمی هستند. در عرصه علم و دانش و تداوم استقلال ملی به دنام هایی چون پرفسور مولایی ، دکتر گودرزصادقی ، دکتر توکلی، دکتر آقایی، دکتر مظفری، دکتر غفاری و مهندس عراقی ، مهندس رمضانی و… برمی خوریم . حال منطقه ای با چنین گذشت و فداکاری و دارای افراد فرهیخته و دانشمند و عقبه تاریخی به عنوان محروم ترین، مهاجرفرست ترین و گمنام ترین و نهایتا فراموش شده ترین منطقه استان اردبیل گردیده است بطوریکه از ۳۶هزار نفرجمعیت قبل از انقلاب، اکنون حدود ١٢ هزارنفر باقي مانده است .و این یک هشدار جدی برای مسئولین میباشد. مسایل و مشکلات این مناطق با مدیریت صحیح و با کمترین هزینه قابل حل میباشد ولی افسوس بدلیل ضعف و عدم انگیزه و تجربه کافی مدیران و مسئولین نه تنها مشکلی برطرف نمیشود بلکه روز به روز شاهد پسرفت منطقه و مهاجرت از منطقه به سوی شهرهای مرکزی و بزرگ و نهایتا با کاهش شدید جمعیت روبرو هستیم. پس ازگذشت 38 سال از پیروزی انقلاب اسلامی هشجین و روستاهای تابعه بخش خورشرستم نه آب آشامیدنی سالم دارد و نه ازراه ارتباطی  مناسب برخوردار هست نه امکانات اشتغال جوانان فراهم هست نه وضع  امکانات بهداشت و درمان مناسبی هست . هیچ گونه سرمایه گذاری دولتی در این منطقه انجام  نشده است تااز مهاجرت جوانان این منطقه جلوگیری شود. آمارهای قابل تاملی در این زمینه وجود داردکه در ذیل به چند نمونه بطور خلاصه اشاره می گردد. به امید اینکه با تدبیر نماینده محترم و با همکاری مسئولین اجرایی منطقه و استان ، در مدت نمایندگی شاهد رفع شدن مشکلات و تنگناهای زیر باشیم . 1 - راههای ارتباطی هرچند هشجین و خورشرستم مشکلات زیادی ...