رفتن به بالا

وب سایت اطلاع رسانی شهر هشجین

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷
  • الثلاثاء ۴ ربيع أول ۱۴۴۰
  • 2018 Tuesday 13 November

با حضور مسئولان استانی، شهرستانی و بخش خورش رستم و استقبال خیرین و مردم هشجین و خورش رستم ، در سالروز تاسیس دادگاه عمومی خورش رستم، نخستین جشن گلریزان ویژه آزادسازی زندانیان جرایم غیر عمد در مجتمع فرهنگی حوزه مقاومت بسیج هشجین برگزار شد.

با حضور مسئولان استانی، شهرستانی و بخش خورش رستم و استقبال خیرین و مردم هشجین و خورش رستم ، در سالروز تاسیس دادگاه عمومی خورش رستم، نخستین جشن گلریزان ویژه آزادسازی زندانیان جرایم غیر عمد در مجتمع فرهنگی حوزه مقاومت بسیج هشجین برگزار شد.

به گزارش وب سایت شهر هشجین، سید ابراهیم نجفی در نخستین جشن گلریزان بخش خورش رستم که عصر روز پنجشنبه در سالن فرهنگی حوزه مقاومت بسیج هشجین برگزار شد اظهار داشت، بسیار جای خوشحالی است که در اولین سال تاسیس دادگاه عمومی خورش رستم جشن گلریزان با هرچه سرعت برگزار شد که یک کار ارزشمند است.

وی افزود، ستاد دیه آزادسازی زندانیان محکوم مالی و جرائم غیر عمد یک نهاد مردمی است و به دست خیرین گرداننده می شود و ستاد دیه وجوهات جمع آوری شده را در راه آزادی زندانیان محکومین مالی و جرائم غیر عمد ، نیازمند، مستحق و آبرومند هزینه خواهد شد تا این دسته از افراد که واقعا جایشان در پشت میله های زندان نیست به آغوش خانواده هایشان باز گردند.

وی ادامه داد، یکی از اهدافی که در تشکیل ستاد دیه مهم است کمک به این زندانیانی است که بنا به دلایل های مختلف که محکومان مالی و جرائم غیر عمد هستند در حبس می باشند.

نجفی افزود: طرح جایگزینی حبس در استان به اجرا در آمده است که بسیار طرح خوب است برای آزادی زندانیان آبرومند و خدمت محکومان به مردم می باشد و ستاد دیه فقط یک بار به این افراد کمک می کند و اینطور نیست که برای بارهای مکرر راهی زندان شوند آزاد خواهند شد.

وی بیان کرد، امروز کمک به این زندانیان محکوم مالی غیر عمد که واقعا بزهکار نیستند قدم برداشتن در راه خدا است و باید کاری کرد تا این پرونده ها و زندانیان در کشور رکود کند و امید داریم در منطقه خورش رستم شاهد این فرهنگ خیرخواهانه باشیم.

معاون قضایی دادگستری استان اردبیل اظهار داشت: میزان پرونده های محکومان مالی در استان اردبیل ۱۹.۲ درصد است که این آمار از میانگین کشوری که ۷ درصد از بسیار بالاتر است.

وی افزود: دادگاه عمومی خورش رستم در این یک سال فعالیت های بسیار خوبی در جهت حل مشکلات مردم داشته است که باید چندین سال پیش احداث میشد چراکه مردم ولایت مدار و مومن و انقلابی این منطقه مستحق این اداره برای حل مشکلات هستند.

همچنین حجت الاسلام حکمت الله رمضانی امام جمعه اهل سنت هشجین در این مراسم بیان کرد: افتخار میکنیم این جشن و این مراسم در منطقه خورش رستم همزمان با ایام ماه مبارک رمضان برگزار شده است چرا که ماه رمضان ماه بندگی و آزاداری از گناهان است.

وی افزود: همیشه کارهای خیر از قدیم الایام بوده است و آیات فراوانی در این رابطه در قرآن کریم آمده استآن شاء الله که خیرین و مردم عزیز در صحنه حضور داشته و از وضعیت مالی خوبی بهره مند هستند در این امر خیر آزادی زندانیان محکوم مالی هستند کمک کنند تا ازخانواده ها از چشم انتظاری در بیایند.

امام جمعه اهل سنت هشجین بیان گفت: عده ای از این افراد واقعا به صورت غیر عمد در زندان هستند که نیاز به همت مردم برای آزادسازی آنها است و امید است مردم خیر خورش رستم و هشجین در این راه قدم های خوبی بردارند.

رمضانی ادامه داد: این یک توفیق جنبی است که در ما را می گوید و چه خوش از که حتی با مبالغ کم خنده بر لبان این محکومان و زندانیان بکاریم.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

دردنامه خورش رستم

بنام خدا نماینده محترم جناب آقای دکتر بشیر خالقی ، مسئولین منطقه و استان شرح دردنامه خورش رستم فراموش شده به مرکزیت شهر هشجین پس از گذشت 38 سال از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی سخنی با نماینده محترم جناب آقای دکتر بشیر خالقی ، مسئولین منطقه و استان در حاشیه رودخانه خروشان قزل اوزن و مشرف به کوه آق داغ ، منطقه ای کوهستانی، بکر و سرشار از منابع خدادی بنام خورش رستم وجود دارد. اینجا مردمانی نجیب و بی ادعا و کم توقع با دلی پرخون (از بیعدالتی هایی که در حق این بخش فراموش شده صورت گرفته ) ولی صبور و تلاشگر و فداکار، روزگار رابه سختی وبا مشقت فراوان سپری می کنند . اکنون در اوائل شروع بکار دولت دوزادهم دولت تدبیر و امید ، منطقه خورش رستم خلخال هنوز هم از کمترین امکانات رفاهی وبهداشتی و ارتباطی بهره مند نگردیده است. این ملت مظلوم همان مردمانی که درراه انقلاب ، وطن و آزادی و دفاع مقدس صدها شهید و مجروح و اسیر تقدیم نمودند و علیرغم فقر و تهیدستی بدون کوچکترین توقعی کمکهای قابل توجهی به جبهه های جنگ نمودند. در زمان جنگ تحمیلی از ۱۱۵شهید در خورش رستم ( ۸۵ شهید فقط در شهرهشجین) و چندین جاویدالاثر تقدیم انقلاب شد و از ۷ نفر سردار شهید شهرستان خلخال۵ شهید خورش رستمی هستند. در عرصه علم و دانش و تداوم استقلال ملی به دنام هایی چون پرفسور مولایی ، دکتر گودرزصادقی ، دکتر توکلی، دکتر آقایی، دکتر مظفری، دکتر غفاری و مهندس عراقی ، مهندس رمضانی و… برمی خوریم . حال منطقه ای با چنین گذشت و فداکاری و دارای افراد فرهیخته و دانشمند و عقبه تاریخی به عنوان محروم ترین، مهاجرفرست ترین و گمنام ترین و نهایتا فراموش شده ترین منطقه استان اردبیل گردیده است بطوریکه از ۳۶هزار نفرجمعیت قبل از انقلاب، اکنون حدود ١٢ هزارنفر باقي مانده است .و این یک هشدار جدی برای مسئولین میباشد. مسایل و مشکلات این مناطق با مدیریت صحیح و با کمترین هزینه قابل حل میباشد ولی افسوس بدلیل ضعف و عدم انگیزه و تجربه کافی مدیران و مسئولین نه تنها مشکلی برطرف نمیشود بلکه روز به روز شاهد پسرفت منطقه و مهاجرت از منطقه به سوی شهرهای مرکزی و بزرگ و نهایتا با کاهش شدید جمعیت روبرو هستیم. پس ازگذشت 38 سال از پیروزی انقلاب اسلامی هشجین و روستاهای تابعه بخش خورشرستم نه آب آشامیدنی سالم دارد و نه ازراه ارتباطی  مناسب برخوردار هست نه امکانات اشتغال جوانان فراهم هست نه وضع  امکانات بهداشت و درمان مناسبی هست . هیچ گونه سرمایه گذاری دولتی در این منطقه انجام  نشده است تااز مهاجرت جوانان این منطقه جلوگیری شود. آمارهای قابل تاملی در این زمینه وجود داردکه در ذیل به چند نمونه بطور خلاصه اشاره می گردد. به امید اینکه با تدبیر نماینده محترم و با همکاری مسئولین اجرایی منطقه و استان ، در مدت نمایندگی شاهد رفع شدن مشکلات و تنگناهای زیر باشیم . 1 - راههای ارتباطی هرچند هشجین و خورشرستم مشکلات زیادی ...