میزان پرونده های محکومین مالی استان اردبیل بیشتر از میانگین کشوری است

با حضور مسئولان استانی، شهرستانی و بخش خورش رستم و استقبال خیرین و مردم هشجین و خورش رستم ، در سالروز تاسیس دادگاه عمومی خورش رستم، نخستین جشن گلریزان ویژه آزادسازی زندانیان جرایم غیر عمد در مجتمع فرهنگی حوزه مقاومت بسیج هشجین برگزار شد.

با حضور مسئولان استانی، شهرستانی و بخش خورش رستم و استقبال خیرین و مردم هشجین و خورش رستم ، در سالروز تاسیس دادگاه عمومی خورش رستم، نخستین جشن گلریزان ویژه آزادسازی زندانیان جرایم غیر عمد در مجتمع فرهنگی حوزه مقاومت بسیج هشجین برگزار شد.

به گزارش وب سایت شهر هشجین، سید ابراهیم نجفی در نخستین جشن گلریزان بخش خورش رستم که عصر روز پنجشنبه در سالن فرهنگی حوزه مقاومت بسیج هشجین برگزار شد اظهار داشت، بسیار جای خوشحالی است که در اولین سال تاسیس دادگاه عمومی خورش رستم جشن گلریزان با هرچه سرعت برگزار شد که یک کار ارزشمند است.

وی افزود، ستاد دیه آزادسازی زندانیان محکوم مالی و جرائم غیر عمد یک نهاد مردمی است و به دست خیرین گرداننده می شود و ستاد دیه وجوهات جمع آوری شده را در راه آزادی زندانیان محکومین مالی و جرائم غیر عمد ، نیازمند، مستحق و آبرومند هزینه خواهد شد تا این دسته از افراد که واقعا جایشان در پشت میله های زندان نیست به آغوش خانواده هایشان باز گردند.

وی ادامه داد، یکی از اهدافی که در تشکیل ستاد دیه مهم است کمک به این زندانیانی است که بنا به دلایل های مختلف که محکومان مالی و جرائم غیر عمد هستند در حبس می باشند.

نجفی افزود: طرح جایگزینی حبس در استان به اجرا در آمده است که بسیار طرح خوب است برای آزادی زندانیان آبرومند و خدمت محکومان به مردم می باشد و ستاد دیه فقط یک بار به این افراد کمک می کند و اینطور نیست که برای بارهای مکرر راهی زندان شوند آزاد خواهند شد.

وی بیان کرد، امروز کمک به این زندانیان محکوم مالی غیر عمد که واقعا بزهکار نیستند قدم برداشتن در راه خدا است و باید کاری کرد تا این پرونده ها و زندانیان در کشور رکود کند و امید داریم در منطقه خورش رستم شاهد این فرهنگ خیرخواهانه باشیم.

معاون قضایی دادگستری استان اردبیل اظهار داشت: میزان پرونده های محکومان مالی در استان اردبیل ۱۹.۲ درصد است که این آمار از میانگین کشوری که ۷ درصد از بسیار بالاتر است.

وی افزود: دادگاه عمومی خورش رستم در این یک سال فعالیت های بسیار خوبی در جهت حل مشکلات مردم داشته است که باید چندین سال پیش احداث میشد چراکه مردم ولایت مدار و مومن و انقلابی این منطقه مستحق این اداره برای حل مشکلات هستند.

همچنین حجت الاسلام حکمت الله رمضانی امام جمعه اهل سنت هشجین در این مراسم بیان کرد: افتخار میکنیم این جشن و این مراسم در منطقه خورش رستم همزمان با ایام ماه مبارک رمضان برگزار شده است چرا که ماه رمضان ماه بندگی و آزاداری از گناهان است.

وی افزود: همیشه کارهای خیر از قدیم الایام بوده است و آیات فراوانی در این رابطه در قرآن کریم آمده استآن شاء الله که خیرین و مردم عزیز در صحنه حضور داشته و از وضعیت مالی خوبی بهره مند هستند در این امر خیر آزادی زندانیان محکوم مالی هستند کمک کنند تا ازخانواده ها از چشم انتظاری در بیایند.

امام جمعه اهل سنت هشجین بیان گفت: عده ای از این افراد واقعا به صورت غیر عمد در زندان هستند که نیاز به همت مردم برای آزادسازی آنها است و امید است مردم خیر خورش رستم و هشجین در این راه قدم های خوبی بردارند.

رمضانی ادامه داد: این یک توفیق جنبی است که در ما را می گوید و چه خوش از که حتی با مبالغ کم خنده بر لبان این محکومان و زندانیان بکاریم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *