رفتن به بالا

وب سایت اطلاع رسانی شهر هشجین

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷
  • الثلاثاء ۹ ربيع ثاني ۱۴۴۰
  • 2018 Tuesday 18 December
  • پنجشنبه 14 ژوئن 2018 - 12:05
  • کد خبر : 4750
  • مشاهده : 564 بازدید
  • اخبار ورزشی
  • چاپ خبر : دهمین دوره همایش صعود سراسری به قله آق‌داغ برگزار می شود

دهمین دوره همایش صعود سراسری به قله آق داغ ( ارتفاع 3333 متر ) با شعار مبارزه با مواد مخدر واعتیاد برگزار می شود.

به گزارش وب سایت هشجین،  همایش بزرگ ورزشی صعود به قله 3333 متری آق داغ خورش رستم، به همت اداره ورزش و جوانان و هیأت های ورزشی خورش رستم، شهرداری و شورای اسلامی شهر هشجین روز جمعه 15 تیر سال 97 در قله داغ برگزار خواهد شد.

محل تجمع و شروع این همایش از ساعت 7 روز 15 تیرصبح از محل روستای مره جین ( کمپ تکه بولاغی ) و حرکت از شهرهای خلخال و هشجین ساعت 5 صبح خواهد بود.

میهمانان شرکت کننده از شهرستانهای استان اردبیل و سایر استانها از ساعت 17 روز پنجشنبه مورخ 97/04/14 در محل خانه معلم شهر هشجین پذیرش و اسکان داده خواهند شد.

اعلام اسامی و ارسال معرفینامه از سوی ادارات ورزش وجوانان یا هیأتهای کوهنوردی شهرستانها تا پایان وقت اداری روز دو شنبه مورخ 07/04/11 از طریق دورنویس شماره 32433702 – 045 مورد تقاضا میباشد.

محل ثبت نام: شرکت کنندگان از شهرهای خلخال و هشجین در محل اداره ورزش وجوانان خلخال و نمایندگی ورزش وجوانان بخش خورش رستم
مهلت ثبت نام: تا پایان وقت اداری روز سه شنبه مورخ 97/04/12

آدرس های حضور در این همایش بزرگ ورزشی استان :
1ـ از مسیر اردبیل: جاده اردبیل به سرچم سه راهی شهر هشجین (فاصله اردبیل تا هشجین 120 کیلومنر)
2ـ از مسیر زنجان و میانه: 85 کیلومنری اتوبان زنجان تبریز ـ سه راه سرچم ـ شهر هشجین (فاصله سه راهی سرچم تا شهر هشجین 90 کیلومنر )
3ـ از مسیر گیلان: از سه راهی آسالم (تالش) یا سه راهی پونل (رضوانشهر ) ـ شهر خلخال ـ شهر هشجین (فاصله خلخال تا هشجین 45 کیلومتر)

علاقه مندان برای شرکت در این همایش می توانند با شماره تلفنهای تماس اداره ورزش و جوانان خلخال 04532422411 – نمایندگی ورزش و جوانان خورش رستم (هشجین) 04532483477  تماس حاصل فرمایند.

دبیرخانه ستاد اجرایی همایش

اخبار مرتبط

نظرات

Comments are closed.

یادداشت ویژه

دردنامه خورش رستم

بنام خدا نماینده محترم جناب آقای دکتر بشیر خالقی ، مسئولین منطقه و استان شرح دردنامه خورش رستم فراموش شده به مرکزیت شهر هشجین پس از گذشت 38 سال از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی سخنی با نماینده محترم جناب آقای دکتر بشیر خالقی ، مسئولین منطقه و استان در حاشیه رودخانه خروشان قزل اوزن و مشرف به کوه آق داغ ، منطقه ای کوهستانی، بکر و سرشار از منابع خدادی بنام خورش رستم وجود دارد. اینجا مردمانی نجیب و بی ادعا و کم توقع با دلی پرخون (از بیعدالتی هایی که در حق این بخش فراموش شده صورت گرفته ) ولی صبور و تلاشگر و فداکار، روزگار رابه سختی وبا مشقت فراوان سپری می کنند . اکنون در اوائل شروع بکار دولت دوزادهم دولت تدبیر و امید ، منطقه خورش رستم خلخال هنوز هم از کمترین امکانات رفاهی وبهداشتی و ارتباطی بهره مند نگردیده است. این ملت مظلوم همان مردمانی که درراه انقلاب ، وطن و آزادی و دفاع مقدس صدها شهید و مجروح و اسیر تقدیم نمودند و علیرغم فقر و تهیدستی بدون کوچکترین توقعی کمکهای قابل توجهی به جبهه های جنگ نمودند. در زمان جنگ تحمیلی از ۱۱۵شهید در خورش رستم ( ۸۵ شهید فقط در شهرهشجین) و چندین جاویدالاثر تقدیم انقلاب شد و از ۷ نفر سردار شهید شهرستان خلخال۵ شهید خورش رستمی هستند. در عرصه علم و دانش و تداوم استقلال ملی به دنام هایی چون پرفسور مولایی ، دکتر گودرزصادقی ، دکتر توکلی، دکتر آقایی، دکتر مظفری، دکتر غفاری و مهندس عراقی ، مهندس رمضانی و… برمی خوریم . حال منطقه ای با چنین گذشت و فداکاری و دارای افراد فرهیخته و دانشمند و عقبه تاریخی به عنوان محروم ترین، مهاجرفرست ترین و گمنام ترین و نهایتا فراموش شده ترین منطقه استان اردبیل گردیده است بطوریکه از ۳۶هزار نفرجمعیت قبل از انقلاب، اکنون حدود ١٢ هزارنفر باقي مانده است .و این یک هشدار جدی برای مسئولین میباشد. مسایل و مشکلات این مناطق با مدیریت صحیح و با کمترین هزینه قابل حل میباشد ولی افسوس بدلیل ضعف و عدم انگیزه و تجربه کافی مدیران و مسئولین نه تنها مشکلی برطرف نمیشود بلکه روز به روز شاهد پسرفت منطقه و مهاجرت از منطقه به سوی شهرهای مرکزی و بزرگ و نهایتا با کاهش شدید جمعیت روبرو هستیم. پس ازگذشت 38 سال از پیروزی انقلاب اسلامی هشجین و روستاهای تابعه بخش خورشرستم نه آب آشامیدنی سالم دارد و نه ازراه ارتباطی  مناسب برخوردار هست نه امکانات اشتغال جوانان فراهم هست نه وضع  امکانات بهداشت و درمان مناسبی هست . هیچ گونه سرمایه گذاری دولتی در این منطقه انجام  نشده است تااز مهاجرت جوانان این منطقه جلوگیری شود. آمارهای قابل تاملی در این زمینه وجود داردکه در ذیل به چند نمونه بطور خلاصه اشاره می گردد. به امید اینکه با تدبیر نماینده محترم و با همکاری مسئولین اجرایی منطقه و استان ، در مدت نمایندگی شاهد رفع شدن مشکلات و تنگناهای زیر باشیم . 1 - راههای ارتباطی هرچند هشجین و خورشرستم مشکلات زیادی ...