رفتن به بالا

وب سایت اطلاع رسانی شهر هشجین

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷
  • الثلاثاء ۹ ربيع ثاني ۱۴۴۰
  • 2018 Tuesday 18 December

مدیر مسئول کانون فرهنگی هنری حضرت خدیجه (سلام الله علیها) هشجین گفت: بیش از ۵۰ فعال فرهنگی و عضو کانون حضرت خدیجه (سلام الله علیها) شهرستان هشتجین به مناسبت فعالیت های قرآنی و فرهنگی در ماه مبارک رمضان تجلیل شدند. شورانگیز نوروزی، مدیر مسئول کانون فرهنگی هنری حضرت خدیجه (سلام الله علیها) شهر هشجین در […]

مدیر مسئول کانون فرهنگی هنری حضرت خدیجه (سلام الله علیها) هشجین گفت: بیش از ۵۰ فعال فرهنگی و عضو کانون حضرت خدیجه (سلام الله علیها) شهرستان هشتجین به مناسبت فعالیت های قرآنی و فرهنگی در ماه مبارک رمضان تجلیل شدند.

شورانگیز نوروزی، مدیر مسئول کانون فرهنگی هنری حضرت خدیجه (سلام الله علیها) شهر هشجین در گفتگو با خبرنگار وب سایت شهر هشجین  گفت: بیش از 50 فعال فرهنگی و عضو کانون حضرت خدیجه (سلام الله علیها) شهرستان هشتجین به مناسبت فعالیت های قرآنی و فرهنگی در ماه مبارک رمضان تجلیل شدند.

وی تصریح کرد: حضور در برنامه های قرآنی و فرهنگی این کانون از جمله مهمترین معیارهای این انتخاب بود.

نوروزی با اشاره به اینکه ویژه برنامه جزءخوانی قرآن کریم با حضور بانوان در شبستان مسجد برگزار می شود، ادامه داد: برپایی سفره های ساده افطاری و عمل به توصیه های مقام معظم رهبری از دیگر برنامه های مشارکتی در این کانون بود.

مدیر مسئول کانون فرهنگی هنری حضرت خدیجه (سلام الله علیها) هشجین، اظهار داشت: ویژه برنامه های شب های قدر و مراسم عزاداری شهادت امام علی (علیه السلام) نیز از دیگر برنامه های فرهنگی و معنوی بود که شاهد حضور فعال اعضای کانون بودیم.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

دردنامه خورش رستم

بنام خدا نماینده محترم جناب آقای دکتر بشیر خالقی ، مسئولین منطقه و استان شرح دردنامه خورش رستم فراموش شده به مرکزیت شهر هشجین پس از گذشت 38 سال از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی سخنی با نماینده محترم جناب آقای دکتر بشیر خالقی ، مسئولین منطقه و استان در حاشیه رودخانه خروشان قزل اوزن و مشرف به کوه آق داغ ، منطقه ای کوهستانی، بکر و سرشار از منابع خدادی بنام خورش رستم وجود دارد. اینجا مردمانی نجیب و بی ادعا و کم توقع با دلی پرخون (از بیعدالتی هایی که در حق این بخش فراموش شده صورت گرفته ) ولی صبور و تلاشگر و فداکار، روزگار رابه سختی وبا مشقت فراوان سپری می کنند . اکنون در اوائل شروع بکار دولت دوزادهم دولت تدبیر و امید ، منطقه خورش رستم خلخال هنوز هم از کمترین امکانات رفاهی وبهداشتی و ارتباطی بهره مند نگردیده است. این ملت مظلوم همان مردمانی که درراه انقلاب ، وطن و آزادی و دفاع مقدس صدها شهید و مجروح و اسیر تقدیم نمودند و علیرغم فقر و تهیدستی بدون کوچکترین توقعی کمکهای قابل توجهی به جبهه های جنگ نمودند. در زمان جنگ تحمیلی از ۱۱۵شهید در خورش رستم ( ۸۵ شهید فقط در شهرهشجین) و چندین جاویدالاثر تقدیم انقلاب شد و از ۷ نفر سردار شهید شهرستان خلخال۵ شهید خورش رستمی هستند. در عرصه علم و دانش و تداوم استقلال ملی به دنام هایی چون پرفسور مولایی ، دکتر گودرزصادقی ، دکتر توکلی، دکتر آقایی، دکتر مظفری، دکتر غفاری و مهندس عراقی ، مهندس رمضانی و… برمی خوریم . حال منطقه ای با چنین گذشت و فداکاری و دارای افراد فرهیخته و دانشمند و عقبه تاریخی به عنوان محروم ترین، مهاجرفرست ترین و گمنام ترین و نهایتا فراموش شده ترین منطقه استان اردبیل گردیده است بطوریکه از ۳۶هزار نفرجمعیت قبل از انقلاب، اکنون حدود ١٢ هزارنفر باقي مانده است .و این یک هشدار جدی برای مسئولین میباشد. مسایل و مشکلات این مناطق با مدیریت صحیح و با کمترین هزینه قابل حل میباشد ولی افسوس بدلیل ضعف و عدم انگیزه و تجربه کافی مدیران و مسئولین نه تنها مشکلی برطرف نمیشود بلکه روز به روز شاهد پسرفت منطقه و مهاجرت از منطقه به سوی شهرهای مرکزی و بزرگ و نهایتا با کاهش شدید جمعیت روبرو هستیم. پس ازگذشت 38 سال از پیروزی انقلاب اسلامی هشجین و روستاهای تابعه بخش خورشرستم نه آب آشامیدنی سالم دارد و نه ازراه ارتباطی  مناسب برخوردار هست نه امکانات اشتغال جوانان فراهم هست نه وضع  امکانات بهداشت و درمان مناسبی هست . هیچ گونه سرمایه گذاری دولتی در این منطقه انجام  نشده است تااز مهاجرت جوانان این منطقه جلوگیری شود. آمارهای قابل تاملی در این زمینه وجود داردکه در ذیل به چند نمونه بطور خلاصه اشاره می گردد. به امید اینکه با تدبیر نماینده محترم و با همکاری مسئولین اجرایی منطقه و استان ، در مدت نمایندگی شاهد رفع شدن مشکلات و تنگناهای زیر باشیم . 1 - راههای ارتباطی هرچند هشجین و خورشرستم مشکلات زیادی ...