نخستین جشن گلریزان در خورش رستم برگزار می شود

رئیس دادگاه عمومی خورش رستم از برگزاری نخستین جشن گلریزان آزادی زندانیان محکوم مالی غیر عمد 24 خرداد در بخش خورش رستم خلخال خبر داد.

به گزارش وب سایت هشجین، محمد باقر نریمانی در گفتگو با خبرنگار وب سایت هشجین با بیان اینکه ماه مبارک رمضان ماه آزادی است و بسیار زیبا است که جشن گلریزان آزادی زندانیان جرائم غیر عمد در ماه پربرکت و ایثار انتخاب شده است تصریح کرد: نخستین جشن گلریزان آزادی زندانیان جرائم غیر عمد بخش خورش رستم به منظور جمع‌آوری کمک‌های نقدی برای آزادسازی زندانیان جرائم مالی غیرعمد روز پنجشنبه 24 خرداد در سالن فرهنگی حوزه مقاومت هشجین برگزار می‌شود.

وی اظهار داشت: از بخش خورش رستم تعداد 21نفر به دلیل بیش از 5میلیارد و 531 میلیون ریال محکومیت جرائم مالی غیر عمد اعم از مهریه، چک، سفته، رسید با بدهی تحمل حبس می کنند.

نریمانی در ادامه عنوان کرد: عده زیادی که تحمل مجازات می‌کنند ناخواسته به زندان افتاده‌اند به‌طوری‌که برخی به خاطر حوادث غیر عمد و برخی به دلیل بدهکاری‌های مالی پایشان به زندان بازشده است.

رئیس دادگاه عمومی خورش رستم گفت: نیاز است افراد خیر و اقشار مختلف مردم در اقدامی خیرخواهانه برای تقبل شدن این مقدار از بدهی وارد عمل شوند تا خوشحالی کودکانی که چشم به راه آمدن پدرانشان و هستند را به ارمغان بیاورند.

رئیس دادگاه عمومی خورش رستم با اشاره به برگزاری جشن گلریزان در ماه مبارک رمضان در بخش خورش رستم خلخال گفت: برگزاری نخستین جشن گلریزان در هشجین به عنوان یکی از مهمترین برنامه های ستاد دیه استان به منظور حمایت از زندانیان جرائم غیر عمد است.

نریمانی با اشاره به اینکه بیشتر محکومان مالی افراد آبرومند هستند که در پرداخت تسهیلات بانکی یا مهریه و نفقه و حتی بعضی از افراد از روی تعارف و خویشاوندی بودن ضمانت تسهیلات بانکی افراد را قبول می کنند اما شخص مورد نظر ناتوان در پرداخت آن است، این محکومیت گریبان گیر ضامن بانکی هم می شود که افراد مومن و آبرومد هستند، اظهار داشت: مردم هشجین و خورش رستم معروف به خیرین هستند و دست و دلباز در مسائل خیر هستند که امیدواریم در اولین مراسم جشن گلریزان همت به خرج داده تا بتوان این دسته از محوکمان مالی غیر عمد را از زندان آزاد سازیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *