رفتن به بالا

وب سایت اطلاع رسانی شهر هشجین

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷
  • الثلاثاء ۹ ربيع ثاني ۱۴۴۰
  • 2018 Tuesday 18 December
رئیس دادگاه عمومی خورش رستم،

نخستین جشن گلریزان در خورش رستم برگزار می شود

رئیس دادگاه عمومی خورش رستم از برگزاری نخستین جشن گلریزان آزادی زندانیان محکوم مالی غیر عمد 24 خرداد در بخش خورش رستم خلخال خبر داد. به گزارش وب سایت هشجین، محمد باقر نریمانی در گفتگو با خبرنگار وب سایت هشجین با بیان اینکه ماه مبارک رمضان ماه آزادی است و بسیار زیبا است که جشن […]

رئیس دادگاه عمومی خورش رستم از برگزاری نخستین جشن گلریزان آزادی زندانیان محکوم مالی غیر عمد 24 خرداد در بخش خورش رستم خلخال خبر داد.

به گزارش وب سایت هشجین، محمد باقر نریمانی در گفتگو با خبرنگار وب سایت هشجین با بیان اینکه ماه مبارک رمضان ماه آزادی است و بسیار زیبا است که جشن گلریزان آزادی زندانیان جرائم غیر عمد در ماه پربرکت و ایثار انتخاب شده است تصریح کرد: نخستین جشن گلریزان آزادی زندانیان جرائم غیر عمد بخش خورش رستم به منظور جمع‌آوری کمک‌های نقدی برای آزادسازی زندانیان جرائم مالی غیرعمد روز پنجشنبه 24 خرداد در سالن فرهنگی حوزه مقاومت هشجین برگزار می‌شود.

وی اظهار داشت: از بخش خورش رستم تعداد 21نفر به دلیل بیش از 5میلیارد و 531 میلیون ریال محکومیت جرائم مالی غیر عمد اعم از مهریه، چک، سفته، رسید با بدهی تحمل حبس می کنند.

نریمانی در ادامه عنوان کرد: عده زیادی که تحمل مجازات می‌کنند ناخواسته به زندان افتاده‌اند به‌طوری‌که برخی به خاطر حوادث غیر عمد و برخی به دلیل بدهکاری‌های مالی پایشان به زندان بازشده است.

رئیس دادگاه عمومی خورش رستم گفت: نیاز است افراد خیر و اقشار مختلف مردم در اقدامی خیرخواهانه برای تقبل شدن این مقدار از بدهی وارد عمل شوند تا خوشحالی کودکانی که چشم به راه آمدن پدرانشان و هستند را به ارمغان بیاورند.

رئیس دادگاه عمومی خورش رستم با اشاره به برگزاری جشن گلریزان در ماه مبارک رمضان در بخش خورش رستم خلخال گفت: برگزاری نخستین جشن گلریزان در هشجین به عنوان یکی از مهمترین برنامه های ستاد دیه استان به منظور حمایت از زندانیان جرائم غیر عمد است.

نریمانی با اشاره به اینکه بیشتر محکومان مالی افراد آبرومند هستند که در پرداخت تسهیلات بانکی یا مهریه و نفقه و حتی بعضی از افراد از روی تعارف و خویشاوندی بودن ضمانت تسهیلات بانکی افراد را قبول می کنند اما شخص مورد نظر ناتوان در پرداخت آن است، این محکومیت گریبان گیر ضامن بانکی هم می شود که افراد مومن و آبرومد هستند، اظهار داشت: مردم هشجین و خورش رستم معروف به خیرین هستند و دست و دلباز در مسائل خیر هستند که امیدواریم در اولین مراسم جشن گلریزان همت به خرج داده تا بتوان این دسته از محوکمان مالی غیر عمد را از زندان آزاد سازیم.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

دردنامه خورش رستم

بنام خدا نماینده محترم جناب آقای دکتر بشیر خالقی ، مسئولین منطقه و استان شرح دردنامه خورش رستم فراموش شده به مرکزیت شهر هشجین پس از گذشت 38 سال از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی سخنی با نماینده محترم جناب آقای دکتر بشیر خالقی ، مسئولین منطقه و استان در حاشیه رودخانه خروشان قزل اوزن و مشرف به کوه آق داغ ، منطقه ای کوهستانی، بکر و سرشار از منابع خدادی بنام خورش رستم وجود دارد. اینجا مردمانی نجیب و بی ادعا و کم توقع با دلی پرخون (از بیعدالتی هایی که در حق این بخش فراموش شده صورت گرفته ) ولی صبور و تلاشگر و فداکار، روزگار رابه سختی وبا مشقت فراوان سپری می کنند . اکنون در اوائل شروع بکار دولت دوزادهم دولت تدبیر و امید ، منطقه خورش رستم خلخال هنوز هم از کمترین امکانات رفاهی وبهداشتی و ارتباطی بهره مند نگردیده است. این ملت مظلوم همان مردمانی که درراه انقلاب ، وطن و آزادی و دفاع مقدس صدها شهید و مجروح و اسیر تقدیم نمودند و علیرغم فقر و تهیدستی بدون کوچکترین توقعی کمکهای قابل توجهی به جبهه های جنگ نمودند. در زمان جنگ تحمیلی از ۱۱۵شهید در خورش رستم ( ۸۵ شهید فقط در شهرهشجین) و چندین جاویدالاثر تقدیم انقلاب شد و از ۷ نفر سردار شهید شهرستان خلخال۵ شهید خورش رستمی هستند. در عرصه علم و دانش و تداوم استقلال ملی به دنام هایی چون پرفسور مولایی ، دکتر گودرزصادقی ، دکتر توکلی، دکتر آقایی، دکتر مظفری، دکتر غفاری و مهندس عراقی ، مهندس رمضانی و… برمی خوریم . حال منطقه ای با چنین گذشت و فداکاری و دارای افراد فرهیخته و دانشمند و عقبه تاریخی به عنوان محروم ترین، مهاجرفرست ترین و گمنام ترین و نهایتا فراموش شده ترین منطقه استان اردبیل گردیده است بطوریکه از ۳۶هزار نفرجمعیت قبل از انقلاب، اکنون حدود ١٢ هزارنفر باقي مانده است .و این یک هشدار جدی برای مسئولین میباشد. مسایل و مشکلات این مناطق با مدیریت صحیح و با کمترین هزینه قابل حل میباشد ولی افسوس بدلیل ضعف و عدم انگیزه و تجربه کافی مدیران و مسئولین نه تنها مشکلی برطرف نمیشود بلکه روز به روز شاهد پسرفت منطقه و مهاجرت از منطقه به سوی شهرهای مرکزی و بزرگ و نهایتا با کاهش شدید جمعیت روبرو هستیم. پس ازگذشت 38 سال از پیروزی انقلاب اسلامی هشجین و روستاهای تابعه بخش خورشرستم نه آب آشامیدنی سالم دارد و نه ازراه ارتباطی  مناسب برخوردار هست نه امکانات اشتغال جوانان فراهم هست نه وضع  امکانات بهداشت و درمان مناسبی هست . هیچ گونه سرمایه گذاری دولتی در این منطقه انجام  نشده است تااز مهاجرت جوانان این منطقه جلوگیری شود. آمارهای قابل تاملی در این زمینه وجود داردکه در ذیل به چند نمونه بطور خلاصه اشاره می گردد. به امید اینکه با تدبیر نماینده محترم و با همکاری مسئولین اجرایی منطقه و استان ، در مدت نمایندگی شاهد رفع شدن مشکلات و تنگناهای زیر باشیم . 1 - راههای ارتباطی هرچند هشجین و خورشرستم مشکلات زیادی ...