یادواره سرداران شهید و ۹۷ شهید بخش خورش رستم برگزار شد

یادواره سرداران شهید و ۹۷ شهید بخش خورش رستم با محوریت سردار شهید عمران پستی در مسجد جامع شهر هشجین در حال برگزار شد.

به گزارش وب سایت هشجین به نقل از خبرگزاری تسنیم ،یادواره سرداران شهید و ۹۷ شهید بخش خورش رستم با محوریت سردار شهید عمران پستی در مسجد جامع شهر هشجین برگزار شد.

 یادواره سرداران شهید و 97 شهید بخش خورش رستم با محوریت سردار شهید عمران پستی در مسجد جامع شهر هشجین برگزار شد.
امروز حضور مسئولان کشوری، لشکری، استانی, شهرستانی خانواده‌های معظم شهدا در این مراسم حال و هوای خاصی به این مراسم داده و شهید هشجین عطر و بوی شهادت به این مراسم داد.

امام جمعه بخش خورش رستم خلخال در این یادواره  اظهار داشت: برنامه‌ریزی این برنامه از 6 ماه پیش آغاز شده که هم اکنون برگزاری این یادواره ایجاد اتحاد و وحدت در بین اهالی منطقه و استان را زمینه‌ساز شده که از مسئولان برگزاری این یادواره تقدیر و تشکر می‌شود.

حجت‌الاسلام آیت‌الله نعمتی بخش خورش رستم را منطقه‌ای با مذهب مشترک دانست و بیان کرد: شهدای شیعه و شهدای اهل تسنن نشان از وفاق و همدلی و مهربانی نسبت به نظام جمهوری اسلامی بوده و حاکی از این است که این افراد ولایی و انقلابی هستند.

وی افزود: امروز این یادواره باشکوه سرداران و 97 شهید هشجین نشانگر زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا و برای انتقال فرهنگ شهادت و ایثار به جوانان، نوجوانان و جامعه ما است که این فرهنگ در جامعه ما بایستی ترویج داده شود چراکه دنیا امروز نیازمند این فرهنگ است.

امام جمعه بخش خورش رستم خلخال تصریح کرد: با این هجمه فرهنگی که با آن مصادف هستیم حفظ خاکریزهای فرهنگی امروز سخت‌تر از خاکریزهای دفاع مقدس است و  برادران ما زحمت می‌کشند تا از فرهنگ شهادت و شهادت‌طلبی دور نشویم.

نعمتی گفت: اگر بسجیان و جانبازان و شهدا نبودند خاکریزهای ما در دوران دفاع مقدس از بین می‌رفت و به برکت خون این عزیزان حرفی برای گفتن در کل دنیا داریم.

وی اظهار کرد: از مسئولان انتظار می‌رود تا سد شهید پستی که دو سال است فقط اسم دارد به‌زودی احداث شود.

خبرنگار: سید ساجد یعقوبی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *