رفتن به بالا

وب سایت اطلاع رسانی شهر هشجین

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷
  • الثلاثاء ۹ ربيع ثاني ۱۴۴۰
  • 2018 Tuesday 18 December

یادواره سرداران شهید و ۹۷ شهید بخش خورش رستم با محوریت سردار شهید عمران پستی در مسجد جامع شهر هشجین در حال برگزار شد. به گزارش وب سایت هشجین به نقل از خبرگزاری تسنیم ،یادواره سرداران شهید و ۹۷ شهید بخش خورش رستم با محوریت سردار شهید عمران پستی در مسجد جامع شهر هشجین برگزار […]

یادواره سرداران شهید و ۹۷ شهید بخش خورش رستم با محوریت سردار شهید عمران پستی در مسجد جامع شهر هشجین در حال برگزار شد.

به گزارش وب سایت هشجین به نقل از خبرگزاری تسنیم ،یادواره سرداران شهید و ۹۷ شهید بخش خورش رستم با محوریت سردار شهید عمران پستی در مسجد جامع شهر هشجین برگزار شد.

 یادواره سرداران شهید و 97 شهید بخش خورش رستم با محوریت سردار شهید عمران پستی در مسجد جامع شهر هشجین برگزار شد.
امروز حضور مسئولان کشوری، لشکری، استانی, شهرستانی خانواده‌های معظم شهدا در این مراسم حال و هوای خاصی به این مراسم داده و شهید هشجین عطر و بوی شهادت به این مراسم داد.

امام جمعه بخش خورش رستم خلخال در این یادواره  اظهار داشت: برنامه‌ریزی این برنامه از 6 ماه پیش آغاز شده که هم اکنون برگزاری این یادواره ایجاد اتحاد و وحدت در بین اهالی منطقه و استان را زمینه‌ساز شده که از مسئولان برگزاری این یادواره تقدیر و تشکر می‌شود.

حجت‌الاسلام آیت‌الله نعمتی بخش خورش رستم را منطقه‌ای با مذهب مشترک دانست و بیان کرد: شهدای شیعه و شهدای اهل تسنن نشان از وفاق و همدلی و مهربانی نسبت به نظام جمهوری اسلامی بوده و حاکی از این است که این افراد ولایی و انقلابی هستند.

وی افزود: امروز این یادواره باشکوه سرداران و 97 شهید هشجین نشانگر زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا و برای انتقال فرهنگ شهادت و ایثار به جوانان، نوجوانان و جامعه ما است که این فرهنگ در جامعه ما بایستی ترویج داده شود چراکه دنیا امروز نیازمند این فرهنگ است.

امام جمعه بخش خورش رستم خلخال تصریح کرد: با این هجمه فرهنگی که با آن مصادف هستیم حفظ خاکریزهای فرهنگی امروز سخت‌تر از خاکریزهای دفاع مقدس است و  برادران ما زحمت می‌کشند تا از فرهنگ شهادت و شهادت‌طلبی دور نشویم.

نعمتی گفت: اگر بسجیان و جانبازان و شهدا نبودند خاکریزهای ما در دوران دفاع مقدس از بین می‌رفت و به برکت خون این عزیزان حرفی برای گفتن در کل دنیا داریم.

وی اظهار کرد: از مسئولان انتظار می‌رود تا سد شهید پستی که دو سال است فقط اسم دارد به‌زودی احداث شود.

خبرنگار: سید ساجد یعقوبی

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

دردنامه خورش رستم

بنام خدا نماینده محترم جناب آقای دکتر بشیر خالقی ، مسئولین منطقه و استان شرح دردنامه خورش رستم فراموش شده به مرکزیت شهر هشجین پس از گذشت 38 سال از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی سخنی با نماینده محترم جناب آقای دکتر بشیر خالقی ، مسئولین منطقه و استان در حاشیه رودخانه خروشان قزل اوزن و مشرف به کوه آق داغ ، منطقه ای کوهستانی، بکر و سرشار از منابع خدادی بنام خورش رستم وجود دارد. اینجا مردمانی نجیب و بی ادعا و کم توقع با دلی پرخون (از بیعدالتی هایی که در حق این بخش فراموش شده صورت گرفته ) ولی صبور و تلاشگر و فداکار، روزگار رابه سختی وبا مشقت فراوان سپری می کنند . اکنون در اوائل شروع بکار دولت دوزادهم دولت تدبیر و امید ، منطقه خورش رستم خلخال هنوز هم از کمترین امکانات رفاهی وبهداشتی و ارتباطی بهره مند نگردیده است. این ملت مظلوم همان مردمانی که درراه انقلاب ، وطن و آزادی و دفاع مقدس صدها شهید و مجروح و اسیر تقدیم نمودند و علیرغم فقر و تهیدستی بدون کوچکترین توقعی کمکهای قابل توجهی به جبهه های جنگ نمودند. در زمان جنگ تحمیلی از ۱۱۵شهید در خورش رستم ( ۸۵ شهید فقط در شهرهشجین) و چندین جاویدالاثر تقدیم انقلاب شد و از ۷ نفر سردار شهید شهرستان خلخال۵ شهید خورش رستمی هستند. در عرصه علم و دانش و تداوم استقلال ملی به دنام هایی چون پرفسور مولایی ، دکتر گودرزصادقی ، دکتر توکلی، دکتر آقایی، دکتر مظفری، دکتر غفاری و مهندس عراقی ، مهندس رمضانی و… برمی خوریم . حال منطقه ای با چنین گذشت و فداکاری و دارای افراد فرهیخته و دانشمند و عقبه تاریخی به عنوان محروم ترین، مهاجرفرست ترین و گمنام ترین و نهایتا فراموش شده ترین منطقه استان اردبیل گردیده است بطوریکه از ۳۶هزار نفرجمعیت قبل از انقلاب، اکنون حدود ١٢ هزارنفر باقي مانده است .و این یک هشدار جدی برای مسئولین میباشد. مسایل و مشکلات این مناطق با مدیریت صحیح و با کمترین هزینه قابل حل میباشد ولی افسوس بدلیل ضعف و عدم انگیزه و تجربه کافی مدیران و مسئولین نه تنها مشکلی برطرف نمیشود بلکه روز به روز شاهد پسرفت منطقه و مهاجرت از منطقه به سوی شهرهای مرکزی و بزرگ و نهایتا با کاهش شدید جمعیت روبرو هستیم. پس ازگذشت 38 سال از پیروزی انقلاب اسلامی هشجین و روستاهای تابعه بخش خورشرستم نه آب آشامیدنی سالم دارد و نه ازراه ارتباطی  مناسب برخوردار هست نه امکانات اشتغال جوانان فراهم هست نه وضع  امکانات بهداشت و درمان مناسبی هست . هیچ گونه سرمایه گذاری دولتی در این منطقه انجام  نشده است تااز مهاجرت جوانان این منطقه جلوگیری شود. آمارهای قابل تاملی در این زمینه وجود داردکه در ذیل به چند نمونه بطور خلاصه اشاره می گردد. به امید اینکه با تدبیر نماینده محترم و با همکاری مسئولین اجرایی منطقه و استان ، در مدت نمایندگی شاهد رفع شدن مشکلات و تنگناهای زیر باشیم . 1 - راههای ارتباطی هرچند هشجین و خورشرستم مشکلات زیادی ...