رفتن به بالا

وب سایت اطلاع رسانی شهر هشجین

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷
  • الأحد ۱۰ صفر ۱۴۴۰
  • 2018 Sunday 21 October

فرمانده سپاه شهرستان خلخال گفت: یادواره سرداران شهید هشجین با محوریت دانشجوی شهید سردار عمران پستی برگزار می‌شود. به گزارش تسنیم به نقل از وب سایت هشجین، سرهنگ جهانبخش عطایی در جلسه هماهنگی و پیگیری یادواره شهدای شهر هشجین شهرستان خلخال که با حضور مسئولان شهرستان و ادارات بخش خورش رستم، رئیس بنیاد شهید خلخال، […]

فرمانده سپاه شهرستان خلخال گفت: یادواره سرداران شهید هشجین با محوریت دانشجوی شهید سردار عمران پستی برگزار می‌شود.

به گزارش تسنیم به نقل از وب سایت هشجین، سرهنگ جهانبخش عطایی در جلسه هماهنگی و پیگیری یادواره شهدای شهر هشجین شهرستان خلخال که با حضور مسئولان شهرستان و ادارات بخش خورش رستم، رئیس بنیاد شهید خلخال، بخشدار خورش رستم و رئیس دادگاه هشجین برگزار شد، اظهار داشت: یادواره شهدای شهر هشجین با محوریت شهید دانشجو شهید سردار عمران پستی در شهرستان خلخال سوم مرداد امسال برگزار می‌شود و در حال حاضر تمامی تمهیدات لازم در این زمینه اندیشیده شده است.

وی تصریح کرد: یادواره شهدای هشجین با حضور میهمانان کشوری، استانی و شهرستانی برگزار خواهد شد که امیدواریم بتوانیم با تلاش‌ها و اقدامات انجام یافته به تمامی اهداف خود در این زمینه دست یابیم و شاهد ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در منطقه باشیم، چرا که این مسئله برای ما از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و نباید در این زمینه از هیچ تلاشی دریغ شود.

فرمانده سپاه شهرستان خلخال با اشاره به اهمیت نخستین یادواره سرداران شهید با محوریت شهید پستی نیز گفت: ما سعی بر این داریم که با برپایی برنامه‌های مختلف از جمله غرفه‌های فرهنگی، محصولات فرهنگی و نمایشگاه عکس در میدان مسجد جامع هشجین به ترویج ایثار و شهادت پرداخته و به تمامی اهداف خود در این زمینه دست یابیم.

سرهنگ عطایی از تزئین سطح شهر با نصب بنر، پلاکارد، پوستر و پرچم و سایر برنامه تبلیغی در رابطه با این مراسم خبر دادو بیان کرد: این جلسه پنجمین جلسه شورای اداری است که در سطح شهرستان خلخال برگزار شده و تمامی ادارات شهرستان خلخال نیز آمادگی خود را برای هرچه بهتر و با کیفیت برگزار شدن یادواره و فراهم کردن امکانات مورد نیاز یادواره اعلام آمادگی کرده‌اند.

وی بیان کرد: اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان خلخال نیز آمادگی خود را برای برگزاری مطلوب و انتقال خانواده معظم شهدا در روز یادواره به شهر هشجین و هماهنگی برای بازگشت آنان اعلام کرده که انجام این اقدامات شایسته تقدیر و قدردانی است.

خبرنگار: سید ساجد یعقوبی

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

دردنامه خورش رستم

بنام خدا نماینده محترم جناب آقای دکتر بشیر خالقی ، مسئولین منطقه و استان شرح دردنامه خورش رستم فراموش شده به مرکزیت شهر هشجین پس از گذشت 38 سال از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی سخنی با نماینده محترم جناب آقای دکتر بشیر خالقی ، مسئولین منطقه و استان در حاشیه رودخانه خروشان قزل اوزن و مشرف به کوه آق داغ ، منطقه ای کوهستانی، بکر و سرشار از منابع خدادی بنام خورش رستم وجود دارد. اینجا مردمانی نجیب و بی ادعا و کم توقع با دلی پرخون (از بیعدالتی هایی که در حق این بخش فراموش شده صورت گرفته ) ولی صبور و تلاشگر و فداکار، روزگار رابه سختی وبا مشقت فراوان سپری می کنند . اکنون در اوائل شروع بکار دولت دوزادهم دولت تدبیر و امید ، منطقه خورش رستم خلخال هنوز هم از کمترین امکانات رفاهی وبهداشتی و ارتباطی بهره مند نگردیده است. این ملت مظلوم همان مردمانی که درراه انقلاب ، وطن و آزادی و دفاع مقدس صدها شهید و مجروح و اسیر تقدیم نمودند و علیرغم فقر و تهیدستی بدون کوچکترین توقعی کمکهای قابل توجهی به جبهه های جنگ نمودند. در زمان جنگ تحمیلی از ۱۱۵شهید در خورش رستم ( ۸۵ شهید فقط در شهرهشجین) و چندین جاویدالاثر تقدیم انقلاب شد و از ۷ نفر سردار شهید شهرستان خلخال۵ شهید خورش رستمی هستند. در عرصه علم و دانش و تداوم استقلال ملی به دنام هایی چون پرفسور مولایی ، دکتر گودرزصادقی ، دکتر توکلی، دکتر آقایی، دکتر مظفری، دکتر غفاری و مهندس عراقی ، مهندس رمضانی و… برمی خوریم . حال منطقه ای با چنین گذشت و فداکاری و دارای افراد فرهیخته و دانشمند و عقبه تاریخی به عنوان محروم ترین، مهاجرفرست ترین و گمنام ترین و نهایتا فراموش شده ترین منطقه استان اردبیل گردیده است بطوریکه از ۳۶هزار نفرجمعیت قبل از انقلاب، اکنون حدود ١٢ هزارنفر باقي مانده است .و این یک هشدار جدی برای مسئولین میباشد. مسایل و مشکلات این مناطق با مدیریت صحیح و با کمترین هزینه قابل حل میباشد ولی افسوس بدلیل ضعف و عدم انگیزه و تجربه کافی مدیران و مسئولین نه تنها مشکلی برطرف نمیشود بلکه روز به روز شاهد پسرفت منطقه و مهاجرت از منطقه به سوی شهرهای مرکزی و بزرگ و نهایتا با کاهش شدید جمعیت روبرو هستیم. پس ازگذشت 38 سال از پیروزی انقلاب اسلامی هشجین و روستاهای تابعه بخش خورشرستم نه آب آشامیدنی سالم دارد و نه ازراه ارتباطی  مناسب برخوردار هست نه امکانات اشتغال جوانان فراهم هست نه وضع  امکانات بهداشت و درمان مناسبی هست . هیچ گونه سرمایه گذاری دولتی در این منطقه انجام  نشده است تااز مهاجرت جوانان این منطقه جلوگیری شود. آمارهای قابل تاملی در این زمینه وجود داردکه در ذیل به چند نمونه بطور خلاصه اشاره می گردد. به امید اینکه با تدبیر نماینده محترم و با همکاری مسئولین اجرایی منطقه و استان ، در مدت نمایندگی شاهد رفع شدن مشکلات و تنگناهای زیر باشیم . 1 - راههای ارتباطی هرچند هشجین و خورشرستم مشکلات زیادی ...