طراحی دستگاه کنترل لوازم برقی با استفاده از گوشی هوشمند

دانش آموزان کلاس دهم کامپیوتر هنرستان ابوریحان بیرونی هشجین موفق به طراحی و ساخت دستگاه کنترل لوازم برقی با استفاده از گوشی هوشمند شدند.

به گزارش وب سایت هشجین به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش منطقه ی خورش رستم، هنرآموز کامپیوتر هنرستان ابوریحان بیرونی هشجین در جریان رونمایی از این دستگاه، زمان صرف شده برای طراحی و ساخت این دستگاه را دو ماه ذکر کرد و گفت: در حال حاضر دستگاه مشابهی با این قیمت تمام شده وجود ندارد.

 رضا منافی افزود: این دستگاه قادر است با استفاده از اپلیکشن نصب شده در گوشی موبایل و ماژول بلوتوثی که در آن تعبیه شده هر وسیله ی برقی را از مسافت حداکثر120 متری کنترل یا خاموش و روشن کند.

وی با تاکید بر قابلیت تجاری سازی این دستگاه خاطر نشان شد: دستگاه طراحی شده می تواند زمان خاموش و روشن شدن لوازم برقی مد نظر را از کاربر بگیرد و در زمان تعیین شده نسبت به روشن و یا خاموش کردن آن ها اقدام کند.

هنرآموز کامپیوتر هنرستان ابوریحان بیرونی هشجین با اشاره به امکان استفاده  5دستگاه برقی به صورت مجزا از این دستگاه، کاهش مصرف برق، افزایش عمر دستگاه های الکترونیکی و ارسال دمای محیط به گوشی موبایل هوشمند کاربر را از دیگر مزایا و امکانات این دستگاه ذکر کرد.

از کاربرد های این دستگاه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1. روشن و خاموش کردن لامپ و روشنایی منزل

2. کنترل درب پارکینگ

3. خاموش و روشن کردن هود آشپزخانه

4. روشن و خاموش کردن پکیج

5. و هردستگاه دیگری که با برق کارکرده و می‌خواهید آن را از راه دور کنترل و زمان خاموش و روشن کردن بدهید

 

لیست دانش آموزان و مربی

مهندس رضا منافی دبیر رشته کامپیوتر

سعید زعفری هشجین

امیر حکمی

حسین قنبری

مهدی منافی

محمد علی پورهدایت

خبر و عکس: عباس محرابی

 

IMG_4468

IMG_4476

IMG_4489

IMG_4490

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *