بیش از 19 طرح عمرانی در بخش خورش‌رستم خلخال به بهره‌برداری رسید

به گزارش وب سایت شهر هشجین به نقل از خبرگزاری فارس از اردبیل، پیش از ظهر امروز با حضور فرماندار خلخال و جمعی از مسؤولان ادارات شهرستان خلخال در دومین روز از دهه فجر که با نام انقلاب اسلامی، مردم‌سالاری دینی، مشارکت اجتماعی و عدالت و پیشرفت نام گرفته است، بیش از 19 طرح عمرانی در بخش خورش‌رستم شهرستان خلخال به بهره‌برداری رسید.

فریدون بابایی در جمع مردم هشجین در مسجد جامع این شهر گفت: برای بهره‌برداری از این طرح‌های عمرانی بیش از 5.7 میلیارد هزینه شده است.

فرماندار خلخال با تبریک دهه مبارک فجر به مردم بخش خورش‌رستم اظهار کرد: عمده طرح‌های افتتاحی امروز گازرسانی به روستاهای دمدول، نوده، کیوی و زاویه کیوی و از مهم‌ترین طرح‌های دهه فجر در هشجین بود که بیش از 700 خانوار در این چهار روستا از گاز برخوردار شدند.

وی گفت: بقیه طرح‌ها در رابطه با عمران شهری، عمران روستایی و طرح‌های کشاورزی به مردم منطقه خورش‌رستم تقدیم شد و مردم این بخش خواسته‌ای مهم و مطالبه چند ساله داشتند که شروع عملیات سد شهید عمران پستی است که در حال پیگیری بوده و قول مساعد برای پیگیری جدی این سد را دادیم.

بابایی اضافه کرد: با تلاش نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی طرح سد شهید پستی هشجین در جدول بیست بودجه قرار گرفته و انشاءالله با اعتباری که همه ساله خواهد داشت شروع ساخت این سد را که یکی از دغدغه‌های مردم هشجین است، شاهد خواهیم بود.

فرماندار خلخال استعدادهای خاکی منطقه خورش‌رستم را نمونه عنوان کرد و ادامه داد: بهترین محصولات سردرختی، جالیزی و باغی متنوع در این بخش قابل استحصال است و تلاش خواهیم کرد که با اولویت قرار دادن اقتصاد مقاومتی در روستاها طرح‌هایی که به درآمد بیشتر مردم این بخش منجر شود را در روستاها اجرا کنیم.

وی دومین خواسته مردم خورش‌رستم را اتمام آنتن 13 کیلومتر راه اصلی هشجین سرچم و اتصال این بخش به راه اصلی دانست و خاطرنشان کرد: این مسیر نیز در برنامه پیگیری فرماندار شهرستان خلخال قرار دارد.

eftetah
eftetah1
eftetah3
eftetah4
eftetah5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *