رفتن به بالا

وب سایت اطلاع رسانی شهر هشجین

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷
  • الثلاثاء ۴ ربيع أول ۱۴۴۰
  • 2018 Tuesday 13 November

به گزارش وب سایت شهر هشجین به نقل از خبرگزاری فارس از اردبیل، پیش از ظهر امروز با حضور فرماندار خلخال و جمعی از مسؤولان ادارات شهرستان خلخال در دومین روز از دهه فجر که با نام انقلاب اسلامی، مردم‌سالاری دینی، مشارکت اجتماعی و عدالت و پیشرفت نام گرفته است، بیش از 19 طرح عمرانی […]

به گزارش وب سایت شهر هشجین به نقل از خبرگزاری فارس از اردبیل، پیش از ظهر امروز با حضور فرماندار خلخال و جمعی از مسؤولان ادارات شهرستان خلخال در دومین روز از دهه فجر که با نام انقلاب اسلامی، مردم‌سالاری دینی، مشارکت اجتماعی و عدالت و پیشرفت نام گرفته است، بیش از 19 طرح عمرانی در بخش خورش‌رستم شهرستان خلخال به بهره‌برداری رسید.

فریدون بابایی در جمع مردم هشجین در مسجد جامع این شهر گفت: برای بهره‌برداری از این طرح‌های عمرانی بیش از 5.7 میلیارد هزینه شده است.

فرماندار خلخال با تبریک دهه مبارک فجر به مردم بخش خورش‌رستم اظهار کرد: عمده طرح‌های افتتاحی امروز گازرسانی به روستاهای دمدول، نوده، کیوی و زاویه کیوی و از مهم‌ترین طرح‌های دهه فجر در هشجین بود که بیش از 700 خانوار در این چهار روستا از گاز برخوردار شدند.

وی گفت: بقیه طرح‌ها در رابطه با عمران شهری، عمران روستایی و طرح‌های کشاورزی به مردم منطقه خورش‌رستم تقدیم شد و مردم این بخش خواسته‌ای مهم و مطالبه چند ساله داشتند که شروع عملیات سد شهید عمران پستی است که در حال پیگیری بوده و قول مساعد برای پیگیری جدی این سد را دادیم.

بابایی اضافه کرد: با تلاش نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی طرح سد شهید پستی هشجین در جدول بیست بودجه قرار گرفته و انشاءالله با اعتباری که همه ساله خواهد داشت شروع ساخت این سد را که یکی از دغدغه‌های مردم هشجین است، شاهد خواهیم بود.

فرماندار خلخال استعدادهای خاکی منطقه خورش‌رستم را نمونه عنوان کرد و ادامه داد: بهترین محصولات سردرختی، جالیزی و باغی متنوع در این بخش قابل استحصال است و تلاش خواهیم کرد که با اولویت قرار دادن اقتصاد مقاومتی در روستاها طرح‌هایی که به درآمد بیشتر مردم این بخش منجر شود را در روستاها اجرا کنیم.

وی دومین خواسته مردم خورش‌رستم را اتمام آنتن 13 کیلومتر راه اصلی هشجین سرچم و اتصال این بخش به راه اصلی دانست و خاطرنشان کرد: این مسیر نیز در برنامه پیگیری فرماندار شهرستان خلخال قرار دارد.

eftetah
eftetah1
eftetah3
eftetah4
eftetah5

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

دردنامه خورش رستم

بنام خدا نماینده محترم جناب آقای دکتر بشیر خالقی ، مسئولین منطقه و استان شرح دردنامه خورش رستم فراموش شده به مرکزیت شهر هشجین پس از گذشت 38 سال از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی سخنی با نماینده محترم جناب آقای دکتر بشیر خالقی ، مسئولین منطقه و استان در حاشیه رودخانه خروشان قزل اوزن و مشرف به کوه آق داغ ، منطقه ای کوهستانی، بکر و سرشار از منابع خدادی بنام خورش رستم وجود دارد. اینجا مردمانی نجیب و بی ادعا و کم توقع با دلی پرخون (از بیعدالتی هایی که در حق این بخش فراموش شده صورت گرفته ) ولی صبور و تلاشگر و فداکار، روزگار رابه سختی وبا مشقت فراوان سپری می کنند . اکنون در اوائل شروع بکار دولت دوزادهم دولت تدبیر و امید ، منطقه خورش رستم خلخال هنوز هم از کمترین امکانات رفاهی وبهداشتی و ارتباطی بهره مند نگردیده است. این ملت مظلوم همان مردمانی که درراه انقلاب ، وطن و آزادی و دفاع مقدس صدها شهید و مجروح و اسیر تقدیم نمودند و علیرغم فقر و تهیدستی بدون کوچکترین توقعی کمکهای قابل توجهی به جبهه های جنگ نمودند. در زمان جنگ تحمیلی از ۱۱۵شهید در خورش رستم ( ۸۵ شهید فقط در شهرهشجین) و چندین جاویدالاثر تقدیم انقلاب شد و از ۷ نفر سردار شهید شهرستان خلخال۵ شهید خورش رستمی هستند. در عرصه علم و دانش و تداوم استقلال ملی به دنام هایی چون پرفسور مولایی ، دکتر گودرزصادقی ، دکتر توکلی، دکتر آقایی، دکتر مظفری، دکتر غفاری و مهندس عراقی ، مهندس رمضانی و… برمی خوریم . حال منطقه ای با چنین گذشت و فداکاری و دارای افراد فرهیخته و دانشمند و عقبه تاریخی به عنوان محروم ترین، مهاجرفرست ترین و گمنام ترین و نهایتا فراموش شده ترین منطقه استان اردبیل گردیده است بطوریکه از ۳۶هزار نفرجمعیت قبل از انقلاب، اکنون حدود ١٢ هزارنفر باقي مانده است .و این یک هشدار جدی برای مسئولین میباشد. مسایل و مشکلات این مناطق با مدیریت صحیح و با کمترین هزینه قابل حل میباشد ولی افسوس بدلیل ضعف و عدم انگیزه و تجربه کافی مدیران و مسئولین نه تنها مشکلی برطرف نمیشود بلکه روز به روز شاهد پسرفت منطقه و مهاجرت از منطقه به سوی شهرهای مرکزی و بزرگ و نهایتا با کاهش شدید جمعیت روبرو هستیم. پس ازگذشت 38 سال از پیروزی انقلاب اسلامی هشجین و روستاهای تابعه بخش خورشرستم نه آب آشامیدنی سالم دارد و نه ازراه ارتباطی  مناسب برخوردار هست نه امکانات اشتغال جوانان فراهم هست نه وضع  امکانات بهداشت و درمان مناسبی هست . هیچ گونه سرمایه گذاری دولتی در این منطقه انجام  نشده است تااز مهاجرت جوانان این منطقه جلوگیری شود. آمارهای قابل تاملی در این زمینه وجود داردکه در ذیل به چند نمونه بطور خلاصه اشاره می گردد. به امید اینکه با تدبیر نماینده محترم و با همکاری مسئولین اجرایی منطقه و استان ، در مدت نمایندگی شاهد رفع شدن مشکلات و تنگناهای زیر باشیم . 1 - راههای ارتباطی هرچند هشجین و خورشرستم مشکلات زیادی ...