علت اصلی انقلاب مردم و امت انقلاب اسلامی بودند

امام جمعه بخش خورش رستم علت انقلاب را امت انقلاب اسلامی دانستد و گفت، مردم ایران انقلاب کردند چرا که می خواستند شریعت اسلام پیاده شود و مبارزه با جکومت ستم شاهی، استعمارو استکبار جهانی بود چرا که جکومت طاغوت هیچ حقی برای مردم کامل نبودند و فاصله طبقاتی چنان مشهود بود که مردم ایران در زیر ساختنهای اولیه خود گرفتار بودند و حق هیچ گونه اظهار نظری به مردم نمی دارند که نمونه آن تاریخ مشهود است.

در اولین روز از دهه مبارک فجر ،مسئولین بخش خورش رستم به منظور تجدید عهد و پیمان با آرمان های امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری با امام جمعه خورش رستم دیدار کردند.

امام جمعه خورش رستم در این دیدار با تبریک ایام الله دهه فجر همه ی مسئولان و مردم را وام دار حضرت امام خمینی(ره) و شهدای گرانقدر ایران عزیز دانست و ضمن تبیین دلایل وقوع و پیروزی انقلاب، بر نقش رهبری بی بدیل بنیان گذار کبیر جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد.

حجت الاسلام والمسلمین نعمتی با گریزی به انقلاب های نافرجام کشورهای عربی، به ثمر نشستن انقلاب ها را در گرو وجود رهبری عادل و حکومت بر قلوب مردم امکان پذیر دانست.

وی مذاکره ی کشورهای غربی با ایران را در سایه عزت و توانمندی کشور ذکر کرد و گفت: دشمنی کشورهای غربی با ایران اسلامی تمام شدنی نیست و آنان از سر استیصال به مذاکره روی آورده اند.

امام جمعه ی خورش رستم، وظیفه ی فعلی دولت مردان را رسیدگی به وضعیت معیشتی مردم و مقابله با فساد عنوان کرد و افزود: بر همه مسئولان لازم است آرمانهای امام و انقلاب را در تاریخ مرور کنند تا ارزشهای اسلام و انقلاب در دنیای امروزی آشکار شود.

ایشان علت انقلاب را امت انقلاب اسلامی دانستد و گفت، مردم ایران انقلاب کردند چرا که می خواستند شریعت اسلام پیاده شود و مبارزه با جکومت ستم شاهی، استعمارو استکبار جهانی بود چرا که جکومت طاغوت هیچ حقی برای مردم کامل نبودند و فاصله طبقاتی چنان مشهود بود که مردم ایران در زیر ساختنهای اولیه خود گرفتار بودند و حق هیچ گونه اظهار نظری به مردم نمی دارند که نمونه آن تاریخ مشهود است.

نعمتی با توجه به این امام راحل با توکل به خداوند متعال مباره با رژیم ستم شاهی پرداختند بیان کرد، امام مردم را آگاه نمودند، روحانیون ، کسبه ،دانشجویان و فرهنگیان وقتی آرمانهای امام راحل را در مبارزه با حکومت طاغوت دیدند و چه هزینه های که برای پیروزی این انقلاب اسلامی از جمله قریب به 30 هزار شهید تقدیم انقلاب اسلامی کردند.

امام جمعه خورش رستم امام گفت ، امام راحل محض ورود به ایران در 12 بهمن سال 57 به بهشت زهرا رفتند و فرمودند، من دولت تعیین می کنم به پشتوانه این ملت مسلمان در دهن دولت میزنم ، مگر دولت چه کار کرده بود که امام چنین فرمایش کرد، دولت پهلوی خیانت ، فساد،اختلاس، رشوه و ظلم کرده بود.

نعمتی با بیان این که امام با یک حرکت انقلابی ریشه طاغوت و طاغوتیان را از ایران کندند به بی خبر بودن مسئولان از مردم اشاره کرد و گفت ، در آن زمان مردم هیچ امکاناتی نداشتند لذا بعد از پیروزی انقلاب اسلامی امام خمینی فرومدند: اساس ادله انقلاب اسلامی از طبقه متوسط و مادون متوسط باشد، یعنی مسئول باید از قشر متوسط جامع انتخل شود چون 90 درصد جامعه مارا از لحاظ اقتصادی و اجتماعی طبقه متوسط پایین تشکیل می دهد و مسئول درد کشیده درد محرومیت را می فهمد مسئول درد کشیده معنای اقتصاد مقاومتی را میداند مسئول زجر کشیده معنای استمثار،استعمار و استکبار را می فهمد.

حجت الاسلام والمسلمین نعمتی این انقلاب که حاصل خون 25 هزار شهید جنگ تحمیلی است افزود، باید برای حفظ آرمانهای انقلاب و امام و رهبری در میدان حاضر شویم، نه در پشت میز جلسات و همایش.

وی ضمن تبعیت از فرامین رهبری گفت ، باید برای خدمتگزاری به ملت محروم و مستضعف مسابقه بدهیم ، باید زمینه را برای ظهور و قیام امام عصر (عج)فراهم سازیم.

IMG_2565

IMG_2566

IMG_2568

 

 خبر و عکس:
سید ساجد یعقوبی | وب سایت هشجین

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *