رفتن به بالا

وب سایت اطلاع رسانی شهر هشجین

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷
  • الثلاثاء ۴ ربيع أول ۱۴۴۰
  • 2018 Tuesday 13 November

مردم بخش خورش رستم از مشکل زیرساخت‌های مخابراتی در زمان نسل سه و چهار اینرنت رنج می‌ برند.

امروزه اینترنت یکی از اصلی ترین امکانات و نیاز ها برای مردم در سر تا سر جهان به شمار می رود و زیرساخت‌ها یکی از اصلی ترین امکانات مخابراتی میباشد که امروزه با زندگی مردم اخوت بسته است و اکنون از اصلی ترین نیازهای مردم هشجین در زندگی تبیدل شده است.

بخش خورش رستم قابلیت جذب توریست و گردشگر را دارد اما از خلا اینترنت برای گردشگران و میهامانی که از سیار نقاط کشور به این منطقه سفر می کنند رنج می برد.

در چند ماه اخیر شاهد اختلالات و قطعی در اینترنت مخابرانی هشجین و روستاهای خورش رستم بوده ایم که نوعی از طرف شرکت مخابرات اردبیل توجیه شده است.

زیرساخت ICT برای این بخش سلسله حتی از زیرساخت های عمرانی مهمتر است و این انتظار را از فرماندار محترم شهرستان خلخال و مسئولین ذی ربط را داریم تا اینترنت نسل سه و چهار در هشجین و بخش خورش رستم نصب شود.

اکنون در سایر نقاط کشور و حتی در خود شهرستان خلخال اینترنت‌ توسعه شبکه‌های موبایلی نسل‌های جدید بسترهای مخابراتی از قبیل نسل سه و چهار قابل استفاده و ارتقاست ولی متاسفانه در بعضی از روستاهای خورش رستم علاوه بر مشکل تلفن‌ همراه و ثابت، ما هنوز با Dial-up هم به اینترنت وصل نیستیم.

مشکل زیرساختی و کوهستانی بودن شهر هشجین و بخش خورس رستم را می‌دانیم ولی مشکل مردم در روستاها و شهرها باید حل شود و و مردم پیگیر مشکلات خود از طریق رسانه ها هستند.

از فرماندار محترم شهرستان خلخال تقاضا می شود تا پیگیر مشکلات زیر ساخت مخابراتی بخش خورش رستم باشند.

 

سید ساجد یعقوبی

خبرنگار وب سایت شهر هشجین

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

دردنامه خورش رستم

بنام خدا نماینده محترم جناب آقای دکتر بشیر خالقی ، مسئولین منطقه و استان شرح دردنامه خورش رستم فراموش شده به مرکزیت شهر هشجین پس از گذشت 38 سال از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی سخنی با نماینده محترم جناب آقای دکتر بشیر خالقی ، مسئولین منطقه و استان در حاشیه رودخانه خروشان قزل اوزن و مشرف به کوه آق داغ ، منطقه ای کوهستانی، بکر و سرشار از منابع خدادی بنام خورش رستم وجود دارد. اینجا مردمانی نجیب و بی ادعا و کم توقع با دلی پرخون (از بیعدالتی هایی که در حق این بخش فراموش شده صورت گرفته ) ولی صبور و تلاشگر و فداکار، روزگار رابه سختی وبا مشقت فراوان سپری می کنند . اکنون در اوائل شروع بکار دولت دوزادهم دولت تدبیر و امید ، منطقه خورش رستم خلخال هنوز هم از کمترین امکانات رفاهی وبهداشتی و ارتباطی بهره مند نگردیده است. این ملت مظلوم همان مردمانی که درراه انقلاب ، وطن و آزادی و دفاع مقدس صدها شهید و مجروح و اسیر تقدیم نمودند و علیرغم فقر و تهیدستی بدون کوچکترین توقعی کمکهای قابل توجهی به جبهه های جنگ نمودند. در زمان جنگ تحمیلی از ۱۱۵شهید در خورش رستم ( ۸۵ شهید فقط در شهرهشجین) و چندین جاویدالاثر تقدیم انقلاب شد و از ۷ نفر سردار شهید شهرستان خلخال۵ شهید خورش رستمی هستند. در عرصه علم و دانش و تداوم استقلال ملی به دنام هایی چون پرفسور مولایی ، دکتر گودرزصادقی ، دکتر توکلی، دکتر آقایی، دکتر مظفری، دکتر غفاری و مهندس عراقی ، مهندس رمضانی و… برمی خوریم . حال منطقه ای با چنین گذشت و فداکاری و دارای افراد فرهیخته و دانشمند و عقبه تاریخی به عنوان محروم ترین، مهاجرفرست ترین و گمنام ترین و نهایتا فراموش شده ترین منطقه استان اردبیل گردیده است بطوریکه از ۳۶هزار نفرجمعیت قبل از انقلاب، اکنون حدود ١٢ هزارنفر باقي مانده است .و این یک هشدار جدی برای مسئولین میباشد. مسایل و مشکلات این مناطق با مدیریت صحیح و با کمترین هزینه قابل حل میباشد ولی افسوس بدلیل ضعف و عدم انگیزه و تجربه کافی مدیران و مسئولین نه تنها مشکلی برطرف نمیشود بلکه روز به روز شاهد پسرفت منطقه و مهاجرت از منطقه به سوی شهرهای مرکزی و بزرگ و نهایتا با کاهش شدید جمعیت روبرو هستیم. پس ازگذشت 38 سال از پیروزی انقلاب اسلامی هشجین و روستاهای تابعه بخش خورشرستم نه آب آشامیدنی سالم دارد و نه ازراه ارتباطی  مناسب برخوردار هست نه امکانات اشتغال جوانان فراهم هست نه وضع  امکانات بهداشت و درمان مناسبی هست . هیچ گونه سرمایه گذاری دولتی در این منطقه انجام  نشده است تااز مهاجرت جوانان این منطقه جلوگیری شود. آمارهای قابل تاملی در این زمینه وجود داردکه در ذیل به چند نمونه بطور خلاصه اشاره می گردد. به امید اینکه با تدبیر نماینده محترم و با همکاری مسئولین اجرایی منطقه و استان ، در مدت نمایندگی شاهد رفع شدن مشکلات و تنگناهای زیر باشیم . 1 - راههای ارتباطی هرچند هشجین و خورشرستم مشکلات زیادی ...