وحدت شیعه و سنی نقشه‌های دشمنان را خنثی می‌کند

امام جمعه اهل سنت هشجین گفت: وحدت و همدلی شیعه و سنی نقشه‌ها و توطئه‌های دشمنان را خنثی می‌کند و روز به روز بر این وحدت افزوده می‌شود.

به گزارش وب سایت هشجین حجت‌الاسلام حکمت‌الله رمضانی عصر امروز در نخستین سمپوزیوم وحدت و اخوت اسلامی در دانشگاه محقق اردبیلی اظهار داشت: وحدت و همدلی شیعه و سنی تمام نقشه‌های دشمنان را خنثی می‌کند و روز به روز بر این وحدت و همدلی در بین شیعیان و اهل تسنن اردبیل افزوده می‌شود.

وی با اشاره به اینکه ما به عنوان اهل سنت برادران شیعه هستیم، افزود: دشمنان و استکبار جهانی در صدد ایجاد تفرقه در بین شیعیان و اهل تسنن هستند که نیاز است در این زمینه همگان هوشیار و آگاه باشیم و تمام نقشه‌های دشمنان را خنثی کنیم.

امام جمعه اهل سنت هشجین با اشاره به فرا رسیدن هفته وحدت، افزود: هفته وحدت فرصتی بسیار بزرگ برای همدلی شیعیان و اهل تسنن است و در این هفته برنامه‌های مختلفی در هشتجین برگزار می‌شود.

http://www.hashjin.com/home/wp-content/uploads/2016/12/anvarali-1.jpg

وی با بیان اینکه هم‌اکنون استکبار جهانی با نقشه‌های خود درصدد تضعیف فرهنگ جامعه است‌ تصریح کرد: ملت شیعه و سنی ایران همیشه آگاه و هوشیار بوده و هیچگاه در برابر دشمنان جهان کوتاه نمی‌آیند چرا که وحدت و همدلی مهمترین نیاز در عرصه کنونی است.

رمضانی اظهار کرد: امروزه باید همگان برای پیشبرد اهداف و توسعه کشور تمام تلاش خود را به کار بگیریم چرا که اگر توسعه و پیشرفت کشور در عرصه‌های مختلف رقم بخورد بی‌شک نقشه‌های دشمنان به یاس و ناامیدی تبدیل می‌شود و ملت ایران همیشه در مسیر پیشرفت قرار می‌گیرند.

شیخ صلاح الدین یوز گوندوز، عصر دوشنبه در اولین سمپوزیوم بین المللی وحدت و اخوت اسلامی در اردبیل افزود: اتحاد ایران و ترکیه کشورهای سوریه ، لبنان ، عراق و یمن را نیز با هم متحد می کند و در این صورت طرح خاورمیانه بزرگ که تقسیم منطقه به کشورهای کوچک ازسوی نظام سلطه می باشد بی اثر خواهد شد.
وی اظهار کرد: اما ایجاد اختلاف بین دو کشور ایران و ترکیه باعث اجرای نقشه دشمن می شود و خوشحالی و خرسندی رژیم صهیونیستی و دشمنان اسلام را در رسیدن به اهدافشان درپی خواهد داشت.

http://www.hashjin.com/home/wp-content/uploads/2016/12/anvarali-5.jpg
او با بیان اینکه ایران و ترکیه کشورهای قدرتمند و مسلمان منطقه می باشند که می توانند مشکلات منطقه را بدون دخالت دیگران حل کنند ادامه داد :
ارتقای سطح دوستی و صمیمیت بین دو کشور، اسلام و مسلمانان را بیمه می نماید اما خدای ناکرده اختلاف آنها گرفتاری و بدبختی در پی خواهد داشت.
وی یادآوری کرد: با همه اختلاف سلایق در بین مذاهب باید احترام دیگران را نگهداریم تا آنان نیز بطور متقابل به ما احترام کنند و این از سفارش های مهم قرآن مجید است.
وی با اشاره به اینکه هرچند در بین شیعیان و اهل سنت اختلاف سلیقه وجود دارد اما بطور یقین اشتراک های این دو مذهب نیز بیشتر می باشد و باید برای رسیدن به هدف بنیادی و کلی اختلاف ها کنار گذاشته شوند.
امام جمعه شیعیان استانبول افزود: هر فردی که بگوید لااله الاالله و محمدا رسول الله بطور یقین مسلمان است و به خدا و پیغمبراکرم (ص) ایمان آورده است و در قرآن مجید ونیزاز زبان ائمه اطهار (ع) از جنگ های نابجا و تفرقه به عنوان ترفند و شیطنت دشمنان اسلامی و آفت بزرگ مسلمانان یاد شده است.
اوگفت: شیعیان در دنیا به تمام مذاهب به غیر از مذاهب خودساخته و تکفیری احترام و ارزش قائلند و افتخار شیعه در طول تاریخ این می باشد که در آن دستان ائمه و مجتهدانش هیچگاه به خون انسانها آلوده نشده است اما باتاسف بعضی از تکفیری ها با نام اسلام ریختن خون افراد را ثواب می دانند.
وی افزود : مردم ترکیه دوستدار آل محمد می باشند و سنی ، کرد و ترک و همه اقوام و مذاهب در آنجا اهل بیت (ع) را دوست می دارند.
او با اشاره به نحوه و فرآیند تشکیل جامعه شیعیان جعفری در ترکیه گفت: در آن سال ها با محدودیت های بسیار مواجه بودیم و با چندین هزار دلار هم تلویزیون های خصوصی و دولتی ترکیه اجازه نمی دادند حتی با زیرنویس مکان و زمان برگزاری مراسم عزاداری عاشورا و تاسوعا اعلام شود.

اولین سمپوزیم بین المللی اخوت اسلامی باحضور آیت الله سیدحسن عاملی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل ، اساتید ، دانشگاهیان ، مدیران دولتی و جمعی از کارشناسان در سالن بصیرت دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد.

عکاس: علی انوار – ایسنا

http://www.hashjin.com/home/wp-content/uploads/2016/12/anvarali-2.jpg

 

http://www.hashjin.com/home/wp-content/uploads/2016/12/anvarali-3.jpg

 

http://www.hashjin.com/home/wp-content/uploads/2016/12/anvarali-4.jpg

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *