اکیپ‌های مراقبت گندم در استان اردبیل تشکیل شد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: اکیپ‌های فعال شبکه مراقبت گندم در استان اردبیل تشکیل شده تا در این زمینه با مشکل و نارسایی مواجه نباشیم.

گندم هشجین - سید ساجد یعقوبی

به گزارش هشجین دات کام، عدیل سروی ظهر امروز در نشست تخصصی با مدیران شهرستان‌های  تابعه در بیله‌سوار اظهار داشت: شبکه های مراقبت مزارع استان متشکل از 230 نفر  کارشناس زراعت بوده و تمامی مزراع تحت کنترل هستند.

وی با تاکید بر نقش مروجان کشاورزی در هدایت و راهنمایی فنی زارعان استان به منظور انجام بهینه تغذیه گیاهی، مبارزه با علف‌های هرز، آفات و بیماری‌ها بیان کرد: با توجه به تجربه موفق سال گذشته در مدیریت جهادی کنترل بیماری‌های گندم، باید تمام کارشناسان در این مرحله از رشد فیزیولوژیک گیاه اهتمام جدی داشته باشند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل افزود: در سال زراعی جاری 320 هزار و 400 هکتار از اراضی استان به کشت گندم و 104 هزارو 700 هکتار به کشت جو اختصاص یافته است که استان اردبیل یکی از قط‌های مه متولد گندم به شمار می‌رود.

سروی تصریح کرد: با توجه به این میزان کشت گندم و جو و به دلیل  نقش استان اردبیل در تامین امنیت غذایی کشور به عنوان یکی از قطب‌های کشاورزی فعال کشور از هم اکنون تمهیدات لازم از قبیل تامین به موقع کودهای شیمایی و سموم کشاورزی، تجهیز ادوات مورد نیاز و راهنمائی فنی کشاورزان اندیشیده شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل اظهار کرد: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده و تمهیدات و پیش‌بینی‌های به موقع انجام یافته هیچ گونه مشکلی در انجام بهینه عملیات داشت پیش نخواهد آمد و در این زمینه به شایستگی انجام وظیفه خواهد شد.

تسنیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *