تنها راه احیای منطقه، مطالبه گری در مسیر قانون است

امام جمعه خورش رستم در مصابحه با نشریه آق داغ گفت: تنها راه احیای منطقه، مطالبه گری در مسیر قانون است.

امام جمعه هشجین

اصل وظیفه نمایندگان، قانون گذاری و سوال و استیضاح وزراست، اما در شرایط فعلی بیشتر نمایندگان در برنامه های پاییندستی دخالت میکنند. در مناطقی مثل خورش رستم، مردم بیشتر مطالبات شخصی  خود را از نمایندگان پیگیری میکنند؛ در حالی که نماینده باید به دنبال برقراری ارتباط از مجاری درست با وزرا، معاونان وزیر و مدیران کل باشد تا با کمک نخبگان محلی بتواند بر مشکلات موجود فائق آید.
تاکنون در حق این بخش و کل منطقه خلخال به دلیل حیای ذاتی که در اهالی این منطقه وجود دارد، اجحاف شده است و تنها کاری که منطقه را احیا م یکند، مطالبه گری بحق و در مسیر قانون است.
در حال حاضر وضعیت ب هگون های است که آی تالله عاملی، نماینده محترمولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل هم معتقدند که در حق بخش خور شرستم اجحاف صورت گرفته است.
این مردم، جوانان زیادی را تقدیم انقلاب و میهن اسلامی مان کرده اند و آمار شهدا نشانگر پایداری، مقاومت و ایثارگری فراوان خلخالیها
در دوران دفاع مقدس است. پس کاندیدای منتخب مردم باید با همه توان، تلاش و جهد کند. او باید بداند که ایمنسازی و بهره برداری از جاده های هشجین- سرچم و هشجین-درام، احیای کشاورزی، مهار آبهای سطحی با اتمام پروژه های سدسازی بویژه سد شهید پستی، احداث شهرکهای صنعتی، ساخت کارخانه و ایجاد اشتغال، از مهمترین مطالبات مردم منطقه و بخش خور شرستم است و با رایزنی و استفاده از ارتباطات منطقی بتواند مسئولان ارشد نظام را به منطقه بیاورد و ظرفیتها و استعدادهای منطقه را برای آنان نمایان سازد. اکنون مردم میدانند کاندیدایی که با ادبیات طلبکارانه و تخریب و توهین به دیگران، کار خود را پیش میبرد، در صورت انتخاب، به مطالبات مردم بی اعتنا خواهد بود؛ بنابراین، باید فردی را برگزینند که افزون بر درایت، ولایتمداری و مردمداری، با شناخت کافی از ظرفیتهای منطقه، بتواند از فضای پسابرجام استفاده کند و با انجام امور زیربنایی و زیرساختی، وضعیت زندگی و معیشت اهالی را ارتقا دهد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *