طبیعت روستاي چنارلق+عکس

روستای چنارلق در حدود 50 کیلومتری هشجین و 110 کیلومتری خلخال است  و از روستاهای بخش خورش رستم می باشد.

به گزارش خبرنگار وب سایت هشجین روستای «چنارلق» یکی از روستاهای بخش خورش‌رستم جنوبی شهرستان خلخال در استان اردبیل است.

این روستا در حدود 50 کیلومتری هشجین و 110 کیلومتری خلخال است  و از روستاهای بخش خورش رستم می باشد.

چنارلق مرز مشترکی با حومه زنجان (طارم) دارد، کوهستانی و معتدل است و بین دو کوه معروف «آق‌‌داغ» و «برزه‌داغی» واقع شده و حدود 110 خانوار سکنه دارد.

**اقتصاد روستا

شغل اهالی روستا زراعت و گله‌داری است. محصول این روستا غلات‌، حبوبات‌ و انواع میوه‌ها ازجمله انگور، انار و زردآلو است و مهم‌ترین میوه این روستا، انجیر می‌باشد که شهره عام و خاص است.

**صنایع روستا

صنایع دستی‌ روستا در گذشته جاجیم و گلیم بوده است اما امروز نوجوانان این دیار به قالیبافی روی آورده اند. با روی آوردن به شغل قالیبافی، وضعیت اقتصادی اهالی روستا در سطح بالایی قرار دارد و همین امر ورود فن‌آوری‌های جدید را دامن زده است.

**مردم روستا

در گذشته چندین قومیت ازجمله قوم «لک»، «شارخانی» و… در این روستا ساکن بوده اند؛ ولی اکنون تمامی اهالی روستا دارای یک فرهنگ بوده و بسیار میهمان‌نواز می‌باشند.

**کوچ‌نشینی

اهالی روستای چنارلق در گذشته بیشتر به کوچ‌نشینی مشغول بودند؛ ولی با روی‌آوردن به قالیبافی، زندگی اهالی دچار تحولاتی عمیق شده و جز برای چندین خانواده، آمدن فصول گرم و سرد سال، دیگر هیچ معنایی ندارد.

**کشاورزی روستا

باغات و زمین‌های آبی این روستا در فاصله دورتری در کنار رودخانه میانسران واقع است و زمین‌های دیمی آن نیز در کوه‌ها و مکان‌های صعب‌العبور واقع شده که از عبور و مرور وسایل نقلیه به آنها خبری نیست.

عکس:Received

3 دنبال این می گردید “طبیعت روستاي چنارلق+عکس

  1. با سلام
    معرفی روستاهای کشور کار خوبی است. ولی نگارنده بایستی شناخت کافی از ان منطقه داشته باشد. ودر معرفی روستای چنارلیق عکس روستای زیبا و قشنگ آهو را نگذارد. لطفا اصلاح فرمایید.
    باتشکر محمد چهره سای جنگی آهو

    1. سلام تصاویر استفاده شده در این گزارش دریافتی می باشند که زیر عکس های نوشته شده است.

  2. عکسها فوق العاده زیبا هستن اقا ساجد احسند به این سلیقه.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *