رفتن به بالا

وب سایت اطلاع رسانی شهر هشجین

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷
  • الثلاثاء ۹ ربيع ثاني ۱۴۴۰
  • 2018 Tuesday 18 December

رئیس دادگستری شهرستان خلخال گفت: محکومین جرائم غیر عمد در شهرستان 38 نفر با بدهی بالغ بر 3میلیار تومان می باشد به گزارش خبر نگار افتخاری سایت خلخالیم: در مراسم جشن گلریزان خلخال که همزمان با  شب ولادت امام حسن مجتبی (ع) در سالن فرهنگ و ارشاد این شهرستان برگزار شد. علی رمضان پورافزود : […]

رئیس دادگستری شهرستان خلخال گفت: محکومین جرائم غیر عمد در شهرستان 38 نفر با بدهی بالغ بر 3میلیار تومان می باشد

به گزارش خبر نگار افتخاری سایت خلخالیم: در مراسم جشن گلریزان خلخال که همزمان با  شب ولادت امام حسن مجتبی (ع) در سالن فرهنگ و ارشاد این شهرستان برگزار شد. علی رمضان پورافزود : جشن گلریزان یک جشن مردمی بوده که توسط خیرین و برخی از شرکت ها  اداره می شود.

وی ضمن درخواست از ستاد دیه استان برای کمک های ویژه به ستاد دیه شهرستان افزود :این سنت به یک وظیفه تبدیل شده و برخی مواقع توسط بخشداران ، دهیاران و هئیت امنای مساجد نیز برگزار می شود.

رمضان پور خاطر نشان کرد : 38 نفر از محکومین غیر عمد در شهرستان، که بدهی بالغ بر 3 میلیارد تومان همراه با 1200 سکه طلا می باشد. تلاش خواهیم کرد تا در طول سال، با کمک ستاد دیه استان موجبات آزادی این محکومین فراهم شود.

وی گفت: با کمک خیرین شهرستان و ستاد دیه استان در سال 92  محکومین چرایم غیر عمد 24 نفر و 29 نفر نیز در سال93 در شهرستان آزاد شدند.

مدیر عامل ستاد دیه استان نیز گفت: در سال 93 محکومین غیر عمد، که توسط ستاد دیه استان آزاد شدند 318 نفر بودند.

انزابی گفت: بدهی محکومین غیر عمد استان، در سال 93 بالغ بر 15 میلیار تومان بوده که توسط خیرین و ستاد دیه استان تهیه و موجب آزادی 318 نفر ازمحکومین شد.

وی گفت : تامین منابع مالی ستاد دیه، از طریق خیرین و وام های کم بهره می باشد. با تفاهم نامه های که  با برخی از بانک ها، امضا شده این وام ها در اختیارمحکومین قرار داده می شود.

انزابی خاطر نشان کرد: در سال 93 محکومین غیر عمد آزاد شده در شهرستان خلخال، 29 نفر وبا بدهی سه میلیارد تومان بوده که پارسال این زندانیان  به آغوش خانواده خود بازگشتند.

وی همچنین از برگزاری جشن آزاد سازی زندانیان در عید فطر امسال، خبر داد و افزود :این جشن توسط ستاد دیه استان و با حضور زندانیان و خانواده هایشان در سطح استان برگزار خواهد شد.

در پایان این مراسم حجه الاسلام رشتبری رئیس ستاد دیه شهرستان با قدردانی و تشکر ویژه از خیرین شهرستان و ستاد دیه استان  افزود : کمک خیرین شهرستان خلخال در جشن گلریزان امسال را بیش از 126 میلیون تومان اعلام کرد  که در سطح استان مقام اول را به خود اختصاص داده است.

گفتنی است که آقای محمد یعقوب یوسفی هشجین مشاور حقوقی شرکت شالکه شاندرمن کیش در این جشن مبلغ 100 میلیون ریان به زندانیان و محکومین غیر کمک کردند.

 

http://img7.irna.ir/1394/13940411/81667990/81667990-70009313.jpg

خبر/محمد علی کریمی

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

دردنامه خورش رستم

بنام خدا نماینده محترم جناب آقای دکتر بشیر خالقی ، مسئولین منطقه و استان شرح دردنامه خورش رستم فراموش شده به مرکزیت شهر هشجین پس از گذشت 38 سال از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی سخنی با نماینده محترم جناب آقای دکتر بشیر خالقی ، مسئولین منطقه و استان در حاشیه رودخانه خروشان قزل اوزن و مشرف به کوه آق داغ ، منطقه ای کوهستانی، بکر و سرشار از منابع خدادی بنام خورش رستم وجود دارد. اینجا مردمانی نجیب و بی ادعا و کم توقع با دلی پرخون (از بیعدالتی هایی که در حق این بخش فراموش شده صورت گرفته ) ولی صبور و تلاشگر و فداکار، روزگار رابه سختی وبا مشقت فراوان سپری می کنند . اکنون در اوائل شروع بکار دولت دوزادهم دولت تدبیر و امید ، منطقه خورش رستم خلخال هنوز هم از کمترین امکانات رفاهی وبهداشتی و ارتباطی بهره مند نگردیده است. این ملت مظلوم همان مردمانی که درراه انقلاب ، وطن و آزادی و دفاع مقدس صدها شهید و مجروح و اسیر تقدیم نمودند و علیرغم فقر و تهیدستی بدون کوچکترین توقعی کمکهای قابل توجهی به جبهه های جنگ نمودند. در زمان جنگ تحمیلی از ۱۱۵شهید در خورش رستم ( ۸۵ شهید فقط در شهرهشجین) و چندین جاویدالاثر تقدیم انقلاب شد و از ۷ نفر سردار شهید شهرستان خلخال۵ شهید خورش رستمی هستند. در عرصه علم و دانش و تداوم استقلال ملی به دنام هایی چون پرفسور مولایی ، دکتر گودرزصادقی ، دکتر توکلی، دکتر آقایی، دکتر مظفری، دکتر غفاری و مهندس عراقی ، مهندس رمضانی و… برمی خوریم . حال منطقه ای با چنین گذشت و فداکاری و دارای افراد فرهیخته و دانشمند و عقبه تاریخی به عنوان محروم ترین، مهاجرفرست ترین و گمنام ترین و نهایتا فراموش شده ترین منطقه استان اردبیل گردیده است بطوریکه از ۳۶هزار نفرجمعیت قبل از انقلاب، اکنون حدود ١٢ هزارنفر باقي مانده است .و این یک هشدار جدی برای مسئولین میباشد. مسایل و مشکلات این مناطق با مدیریت صحیح و با کمترین هزینه قابل حل میباشد ولی افسوس بدلیل ضعف و عدم انگیزه و تجربه کافی مدیران و مسئولین نه تنها مشکلی برطرف نمیشود بلکه روز به روز شاهد پسرفت منطقه و مهاجرت از منطقه به سوی شهرهای مرکزی و بزرگ و نهایتا با کاهش شدید جمعیت روبرو هستیم. پس ازگذشت 38 سال از پیروزی انقلاب اسلامی هشجین و روستاهای تابعه بخش خورشرستم نه آب آشامیدنی سالم دارد و نه ازراه ارتباطی  مناسب برخوردار هست نه امکانات اشتغال جوانان فراهم هست نه وضع  امکانات بهداشت و درمان مناسبی هست . هیچ گونه سرمایه گذاری دولتی در این منطقه انجام  نشده است تااز مهاجرت جوانان این منطقه جلوگیری شود. آمارهای قابل تاملی در این زمینه وجود داردکه در ذیل به چند نمونه بطور خلاصه اشاره می گردد. به امید اینکه با تدبیر نماینده محترم و با همکاری مسئولین اجرایی منطقه و استان ، در مدت نمایندگی شاهد رفع شدن مشکلات و تنگناهای زیر باشیم . 1 - راههای ارتباطی هرچند هشجین و خورشرستم مشکلات زیادی ...