جشن گلریزان خلخال با کمک 126 میلیون تومانی خیرین + عکس

رئیس دادگستری شهرستان خلخال گفت: محکومین جرائم غیر عمد در شهرستان 38 نفر با بدهی بالغ بر 3میلیار تومان می باشد

به گزارش خبر نگار افتخاری سایت خلخالیم: در مراسم جشن گلریزان خلخال که همزمان با  شب ولادت امام حسن مجتبی (ع) در سالن فرهنگ و ارشاد این شهرستان برگزار شد. علی رمضان پورافزود : جشن گلریزان یک جشن مردمی بوده که توسط خیرین و برخی از شرکت ها  اداره می شود.

وی ضمن درخواست از ستاد دیه استان برای کمک های ویژه به ستاد دیه شهرستان افزود :این سنت به یک وظیفه تبدیل شده و برخی مواقع توسط بخشداران ، دهیاران و هئیت امنای مساجد نیز برگزار می شود.

رمضان پور خاطر نشان کرد : 38 نفر از محکومین غیر عمد در شهرستان، که بدهی بالغ بر 3 میلیارد تومان همراه با 1200 سکه طلا می باشد. تلاش خواهیم کرد تا در طول سال، با کمک ستاد دیه استان موجبات آزادی این محکومین فراهم شود.

وی گفت: با کمک خیرین شهرستان و ستاد دیه استان در سال 92  محکومین چرایم غیر عمد 24 نفر و 29 نفر نیز در سال93 در شهرستان آزاد شدند.

مدیر عامل ستاد دیه استان نیز گفت: در سال 93 محکومین غیر عمد، که توسط ستاد دیه استان آزاد شدند 318 نفر بودند.

انزابی گفت: بدهی محکومین غیر عمد استان، در سال 93 بالغ بر 15 میلیار تومان بوده که توسط خیرین و ستاد دیه استان تهیه و موجب آزادی 318 نفر ازمحکومین شد.

وی گفت : تامین منابع مالی ستاد دیه، از طریق خیرین و وام های کم بهره می باشد. با تفاهم نامه های که  با برخی از بانک ها، امضا شده این وام ها در اختیارمحکومین قرار داده می شود.

انزابی خاطر نشان کرد: در سال 93 محکومین غیر عمد آزاد شده در شهرستان خلخال، 29 نفر وبا بدهی سه میلیارد تومان بوده که پارسال این زندانیان  به آغوش خانواده خود بازگشتند.

وی همچنین از برگزاری جشن آزاد سازی زندانیان در عید فطر امسال، خبر داد و افزود :این جشن توسط ستاد دیه استان و با حضور زندانیان و خانواده هایشان در سطح استان برگزار خواهد شد.

در پایان این مراسم حجه الاسلام رشتبری رئیس ستاد دیه شهرستان با قدردانی و تشکر ویژه از خیرین شهرستان و ستاد دیه استان  افزود : کمک خیرین شهرستان خلخال در جشن گلریزان امسال را بیش از 126 میلیون تومان اعلام کرد  که در سطح استان مقام اول را به خود اختصاص داده است.

گفتنی است که آقای محمد یعقوب یوسفی هشجین مشاور حقوقی شرکت شالکه شاندرمن کیش در این جشن مبلغ 100 میلیون ریان به زندانیان و محکومین غیر کمک کردند.

 

http://img7.irna.ir/1394/13940411/81667990/81667990-70009313.jpg

خبر/محمد علی کریمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *