رفتن به بالا

وب سایت اطلاع رسانی شهر هشجین

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷
  • الثلاثاء ۹ ربيع ثاني ۱۴۴۰
  • 2018 Tuesday 18 December

مسئول روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی آذربایجان‌شرقی گفت: در برخورد اتوبوس با خودروی سواری پژو در کیلومتر 80 محور میانه ـ اردبیل سه سرنشین پژو جان باخته و در آتش سوختند. در اثر این سانحه که در ساعت 16:50 دقیقه بعد از ظهر دیروز سه شنبه 9 تیرماه 1394 بوقوع پیوست ، […]

مسئول روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی آذربایجان‌شرقی گفت: در برخورد اتوبوس با خودروی سواری پژو در کیلومتر 80 محور میانه ـ اردبیل سه سرنشین پژو جان باخته و در آتش سوختند.
در اثر این سانحه که در ساعت 16:50 دقیقه بعد از ظهر دیروز سه شنبه 9 تیرماه 1394 بوقوع پیوست ، یکدستگاه اتوبوس اسکانیا با پژو سواری 405 برخورد کرد که در اثر آن سه سرنشین خودروی پژو در دم جان باختند.

رییس پلیس راه میانه – زنجان با حضور در محل حادثه علت این تصادف را انحراف به چپ پژوی سواری عنوان کرد و گفت : 15 دقیقه پس از وقوع تصادف ، اتوبوس اسکانیا نیز به طور کامل آتش گرفت که خوشبختانه اتوبوس قبل از آتش سوزی تخلیه شده و به هیچ کدام از مسافران و راننده آن آسیبی نرسید.

یونس احسانفر گفت: اکیپ های امداد و نجات شهرستان بلافاصله پس از وقوع سانحه در محل حاضر و به امدادرسانی و همچنین پاکسازی مسیر پرداختند.

http://media.farsnews.com/media/Uploaded/Files/Images/1394/04/09/13940409220838472_PhotoL.jpg

http://media.farsnews.com/media/Uploaded/Files/Images/1394/04/09/13940409220839891_PhotoL.jpg

http://media.farsnews.com/media/Uploaded/Files/Images/1394/04/09/13940409220842684_PhotoL.jpg

http://media.farsnews.com/media/Uploaded/Files/Images/1394/04/09/1394040922084457_PhotoL.jpg

http://media.farsnews.com/media/Uploaded/Files/Images/1394/04/09/13940409220845414_PhotoL.jpg

 

 

اخبار مرتبط

یادداشت ویژه

دردنامه خورش رستم

بنام خدا نماینده محترم جناب آقای دکتر بشیر خالقی ، مسئولین منطقه و استان شرح دردنامه خورش رستم فراموش شده به مرکزیت شهر هشجین پس از گذشت 38 سال از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی سخنی با نماینده محترم جناب آقای دکتر بشیر خالقی ، مسئولین منطقه و استان در حاشیه رودخانه خروشان قزل اوزن و مشرف به کوه آق داغ ، منطقه ای کوهستانی، بکر و سرشار از منابع خدادی بنام خورش رستم وجود دارد. اینجا مردمانی نجیب و بی ادعا و کم توقع با دلی پرخون (از بیعدالتی هایی که در حق این بخش فراموش شده صورت گرفته ) ولی صبور و تلاشگر و فداکار، روزگار رابه سختی وبا مشقت فراوان سپری می کنند . اکنون در اوائل شروع بکار دولت دوزادهم دولت تدبیر و امید ، منطقه خورش رستم خلخال هنوز هم از کمترین امکانات رفاهی وبهداشتی و ارتباطی بهره مند نگردیده است. این ملت مظلوم همان مردمانی که درراه انقلاب ، وطن و آزادی و دفاع مقدس صدها شهید و مجروح و اسیر تقدیم نمودند و علیرغم فقر و تهیدستی بدون کوچکترین توقعی کمکهای قابل توجهی به جبهه های جنگ نمودند. در زمان جنگ تحمیلی از ۱۱۵شهید در خورش رستم ( ۸۵ شهید فقط در شهرهشجین) و چندین جاویدالاثر تقدیم انقلاب شد و از ۷ نفر سردار شهید شهرستان خلخال۵ شهید خورش رستمی هستند. در عرصه علم و دانش و تداوم استقلال ملی به دنام هایی چون پرفسور مولایی ، دکتر گودرزصادقی ، دکتر توکلی، دکتر آقایی، دکتر مظفری، دکتر غفاری و مهندس عراقی ، مهندس رمضانی و… برمی خوریم . حال منطقه ای با چنین گذشت و فداکاری و دارای افراد فرهیخته و دانشمند و عقبه تاریخی به عنوان محروم ترین، مهاجرفرست ترین و گمنام ترین و نهایتا فراموش شده ترین منطقه استان اردبیل گردیده است بطوریکه از ۳۶هزار نفرجمعیت قبل از انقلاب، اکنون حدود ١٢ هزارنفر باقي مانده است .و این یک هشدار جدی برای مسئولین میباشد. مسایل و مشکلات این مناطق با مدیریت صحیح و با کمترین هزینه قابل حل میباشد ولی افسوس بدلیل ضعف و عدم انگیزه و تجربه کافی مدیران و مسئولین نه تنها مشکلی برطرف نمیشود بلکه روز به روز شاهد پسرفت منطقه و مهاجرت از منطقه به سوی شهرهای مرکزی و بزرگ و نهایتا با کاهش شدید جمعیت روبرو هستیم. پس ازگذشت 38 سال از پیروزی انقلاب اسلامی هشجین و روستاهای تابعه بخش خورشرستم نه آب آشامیدنی سالم دارد و نه ازراه ارتباطی  مناسب برخوردار هست نه امکانات اشتغال جوانان فراهم هست نه وضع  امکانات بهداشت و درمان مناسبی هست . هیچ گونه سرمایه گذاری دولتی در این منطقه انجام  نشده است تااز مهاجرت جوانان این منطقه جلوگیری شود. آمارهای قابل تاملی در این زمینه وجود داردکه در ذیل به چند نمونه بطور خلاصه اشاره می گردد. به امید اینکه با تدبیر نماینده محترم و با همکاری مسئولین اجرایی منطقه و استان ، در مدت نمایندگی شاهد رفع شدن مشکلات و تنگناهای زیر باشیم . 1 - راههای ارتباطی هرچند هشجین و خورشرستم مشکلات زیادی ...