رفتن به بالا

وب سایت اطلاع رسانی شهر هشجین

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷
 • الثلاثاء ۴ ربيع أول ۱۴۴۰
 • 2018 Tuesday 13 November

نامه ” نگار ” دختری از طویستان خلخال به رئیس جمهور روحانی به نام خدا سلام بر آقای حسن روحانی رئیس جمهور محترممان؛ نماز و روزه هایتان مورد قبول خدا.   آقای رییس جمهور!   ما در روستای طویستان خلخال در این ماه مبارک رمضان آبی برای خوردن نداریم و شدیدا برای آب آشامیدنی رنج […]

نامه ” نگار ” دختری از طویستان خلخال به رئیس جمهور روحانی

به نام خدا

سلام بر آقای حسن روحانی رئیس جمهور محترممان؛ نماز و روزه هایتان مورد قبول خدا.

 

آقای رییس جمهور!

 

ما در روستای طویستان خلخال در این ماه مبارک رمضان آبی برای خوردن نداریم و شدیدا برای آب آشامیدنی رنج می‌بریم چه برسد به آب استحمام در این ماه مبارک…

قد خمیده مادر و مادر بزرگ زیر دبه آب بیست لیتری که از بلاغ دره روستا تا خانه فاصله زیادی دارد خمیده تر و خمیده تر میشود و من هر شب باید برای این نارحتی مادرم در رختخوابم گریه کنم.

مردان خانه جهت آوردن نان به غربت رفتن.

مشکل آب ما در روستا وحشتناک است از شما عاجزانه میخوام که به مشکل ما برسید.

 

اگر به مشکل ما نرسید نامه ای به آقا خواهم نوشت و اگر باز حل نشد نامه ای به جناب خدا خواهم نوشت و آن را به رودخانه قزل اوزن که پایین دست روستایمان هست خواهم سپرد و آب نامه ام را خواهد برد چون می‌دانم خدا همین نزدیکی ها است.

 

نگار هستم کلاس دوم راهنمایی در روستای طویستان خلخال زندگی میکنم.

 

خدا حافظ

اخبار مرتبط

نظرات

 • آقایی هشجین says:

  نگار عزیز؛
  امیدوارم هرچه زودتر مشکل روستای شما برطرف بشه.واقعا جای تاسف داره تو مملکت اسلامی
  مسئولین فقط بفکر منافع شخصی خود هستند . . .
  از چند وقت دیگه هم نامزدهای انتخاباتی به روستاها خواهند رفت و وعده و وعید می دن….
  متاسفم برای این مسئولین

  • صابر معصومی says:

   بدون مقدمه و بدون سلام، ما مسؤول نداریم مسلول داریم. الهی که هر کس به فکر منافع شخصی خویش باشداز آتش جهنم خلاصی نداشته باشد. پیش پیغمبر و اولاد پیغمبر روش سیاه شود.
   «تا سیه روی شود هر که در او غش باشد.»

 • نسخه چاپيارسال به دوستان
  مدیرعامل آب منطقه‌ای اردبیل:
  انتقال آب از قزل‌اوزن 400 میلیارد تومان اعتبار می‌خواهد

  مدیرعامل آب منطقه‌ای اردبیل گفت: برای تامین آب شرب شهرهای جنوبی و مرکزی استان اردبیل انتقال آب از حوزه قزل‌اوزن به نتیجه رسیده و این انتقال 400 میلیارد تومان اعتبار می‌خواهد.

 • احمد زعفری says:

  (کم آبی درست)ولی کسی به اسم نگار در طویستان وجود ندارد

  • عزیزم به مشکلات وراه چاره فکرکنیم نه به اسم ومحل زندگی اشخاص ،مهم این است که این سرطان دامن گیر همه است ومسوولین در پی چاره باشند یا حداقل یک لحظه تامل نمایند.

  • مهم نیست کسی به سام نگار باشد یا نه مهم این است که مشکلی به نام کم آبی نه بلکه بی آبی در طویستان وجود دارد شما آقای زعفری بهتر است هنگام پاسخ دادن به مطلبی اول فکر کنید بعد جواد بدهید شاید در شهر هشجین خانمهائی به اسم نگار زیاد باشند و مثل شما به عمق مساله نگاه نکنند بلکه با اسم بازی کنند واقعاً باید تاسف خورد برای مملکتی که آب رودخانه به آن بزرگی از 2کیلومتری روستائی بگذرد ولی مردمش از بی آبی رنج ببرند در حالی که در همان مملکت از 800کیلومتری برای شهری که نه سودی دارد نه منفعتی آب بیاورد(برای استان قم که آبش از لرستان تامین می شود و بیش از 800کیلومتر فاصله دارد)و برای شما دوست عزیز که به جای فکر کردن به عمق مساله دنبال این هستی که چرا اسم نویسنده نگار است یا اصلاً همچین کسی هست یا نه ………………………….

 • آقای زعفری از شما بعید هست دیدگاه به این سطح پایینی داشته باشید نگار ایران که مشکل داشته باشد که وجود دارد سعی کنیم انتقال دهنده ی حقیقت باشیم حاشیه ها ما را دست و پا گیر نکند .

 • رضا طاهری منامن says:

  نگار خانم واقعا متاسفم . دقیقا به برهه ای رسیدیم که کم کم جنگ بعدی ملتها ، ایالتها ، استانها و حتی بین شهرها جنگ برای آب خواهد بود . من فقط میتونم بگم شرمندتونم به عنوان یک انسان .

 • نگار، مریم، زهرا… مهم نیست.
  مهم متن نامه است که قابل تامل است

 • باسلام عزیزم درددل ملتها ،قومها ،روستاها وشهرها را بسیار عالی وبازبان قابل فهم انتقال داده ای ای کاش خوانندگان را به غیرت بیاورود

 • با سلام و تشکر از خواهر عزیز. ولی مسئولان بیدار شوند ؟

 • نگار عزیز
  واقعاً مردم من جز تاسف کار دیگری بلد نیستند ما فقط بلدیم خوب گریه کنیم و خوب از هم دیگر به دروغ تعریف کنیم و خوب پست سر هم صحبت کنیم و بعد از گذشت همه این اتفاقات تاسف باشیم که چرا این گونه عمل کردیم نگار عزیز شما شکایت خود را به خدا بکن که شاید در رحمتش باز شود که مطمئن باش اینگونه خواهد شد در کشور ما هیچ کس جواب شما را نخواهد داد فقط تاسف خواهند خورد و شکایت خود را نزد خدا ببر که جز او پاسخگوی تو نیست………….

 • مرتضی حیدری says:

  با عرض سلام خدمت خواهر گرامی نگار خانم
  امیدوارم مشکلات هر چه سریعتر حل شوند وارامش به روستامون برگرده و مسئولان چاره ای بیاندیشند.
  در ضمن اقای زعفری شما غریبه اید لطفا نظر ندین

 • احمد ارجمند هشجین says:

  نگار جان خدا به شما صبر بده.
  امیدوارم صدایت به گوش مسئولان برسه و برایت آرزوی خشبختی در زندگیت دارم.
  درست میشه

 • باسلام به مسولان عزیز امیدوارم تمامی کسانی که درراه علم زحمت کشیدند وبخصوص اونهای که در آموزش وپرورش بعنوان سرباز معلم خدمت کردنند به زودی در آموزش وپرورش استخدام بشونند وبه آرزوی خودشان برسند

ارسال دیدگاه

یادداشت ویژه

دردنامه خورش رستم

بنام خدا نماینده محترم جناب آقای دکتر بشیر خالقی ، مسئولین منطقه و استان شرح دردنامه خورش رستم فراموش شده به مرکزیت شهر هشجین پس از گذشت 38 سال از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی سخنی با نماینده محترم جناب آقای دکتر بشیر خالقی ، مسئولین منطقه و استان در حاشیه رودخانه خروشان قزل اوزن و مشرف به کوه آق داغ ، منطقه ای کوهستانی، بکر و سرشار از منابع خدادی بنام خورش رستم وجود دارد. اینجا مردمانی نجیب و بی ادعا و کم توقع با دلی پرخون (از بیعدالتی هایی که در حق این بخش فراموش شده صورت گرفته ) ولی صبور و تلاشگر و فداکار، روزگار رابه سختی وبا مشقت فراوان سپری می کنند . اکنون در اوائل شروع بکار دولت دوزادهم دولت تدبیر و امید ، منطقه خورش رستم خلخال هنوز هم از کمترین امکانات رفاهی وبهداشتی و ارتباطی بهره مند نگردیده است. این ملت مظلوم همان مردمانی که درراه انقلاب ، وطن و آزادی و دفاع مقدس صدها شهید و مجروح و اسیر تقدیم نمودند و علیرغم فقر و تهیدستی بدون کوچکترین توقعی کمکهای قابل توجهی به جبهه های جنگ نمودند. در زمان جنگ تحمیلی از ۱۱۵شهید در خورش رستم ( ۸۵ شهید فقط در شهرهشجین) و چندین جاویدالاثر تقدیم انقلاب شد و از ۷ نفر سردار شهید شهرستان خلخال۵ شهید خورش رستمی هستند. در عرصه علم و دانش و تداوم استقلال ملی به دنام هایی چون پرفسور مولایی ، دکتر گودرزصادقی ، دکتر توکلی، دکتر آقایی، دکتر مظفری، دکتر غفاری و مهندس عراقی ، مهندس رمضانی و… برمی خوریم . حال منطقه ای با چنین گذشت و فداکاری و دارای افراد فرهیخته و دانشمند و عقبه تاریخی به عنوان محروم ترین، مهاجرفرست ترین و گمنام ترین و نهایتا فراموش شده ترین منطقه استان اردبیل گردیده است بطوریکه از ۳۶هزار نفرجمعیت قبل از انقلاب، اکنون حدود ١٢ هزارنفر باقي مانده است .و این یک هشدار جدی برای مسئولین میباشد. مسایل و مشکلات این مناطق با مدیریت صحیح و با کمترین هزینه قابل حل میباشد ولی افسوس بدلیل ضعف و عدم انگیزه و تجربه کافی مدیران و مسئولین نه تنها مشکلی برطرف نمیشود بلکه روز به روز شاهد پسرفت منطقه و مهاجرت از منطقه به سوی شهرهای مرکزی و بزرگ و نهایتا با کاهش شدید جمعیت روبرو هستیم. پس ازگذشت 38 سال از پیروزی انقلاب اسلامی هشجین و روستاهای تابعه بخش خورشرستم نه آب آشامیدنی سالم دارد و نه ازراه ارتباطی  مناسب برخوردار هست نه امکانات اشتغال جوانان فراهم هست نه وضع  امکانات بهداشت و درمان مناسبی هست . هیچ گونه سرمایه گذاری دولتی در این منطقه انجام  نشده است تااز مهاجرت جوانان این منطقه جلوگیری شود. آمارهای قابل تاملی در این زمینه وجود داردکه در ذیل به چند نمونه بطور خلاصه اشاره می گردد. به امید اینکه با تدبیر نماینده محترم و با همکاری مسئولین اجرایی منطقه و استان ، در مدت نمایندگی شاهد رفع شدن مشکلات و تنگناهای زیر باشیم . 1 - راههای ارتباطی هرچند هشجین و خورشرستم مشکلات زیادی ...