نامه ” نگار “دختری از طویستان خلخال به رئیس جمهور روحانی

نامه ” نگار ” دختری از طویستان خلخال به رئیس جمهور روحانی

به نام خدا

سلام بر آقای حسن روحانی رئیس جمهور محترممان؛ نماز و روزه هایتان مورد قبول خدا.

 

آقای رییس جمهور!

 

ما در روستای طویستان خلخال در این ماه مبارک رمضان آبی برای خوردن نداریم و شدیدا برای آب آشامیدنی رنج می‌بریم چه برسد به آب استحمام در این ماه مبارک…

قد خمیده مادر و مادر بزرگ زیر دبه آب بیست لیتری که از بلاغ دره روستا تا خانه فاصله زیادی دارد خمیده تر و خمیده تر میشود و من هر شب باید برای این نارحتی مادرم در رختخوابم گریه کنم.

مردان خانه جهت آوردن نان به غربت رفتن.

مشکل آب ما در روستا وحشتناک است از شما عاجزانه میخوام که به مشکل ما برسید.

 

اگر به مشکل ما نرسید نامه ای به آقا خواهم نوشت و اگر باز حل نشد نامه ای به جناب خدا خواهم نوشت و آن را به رودخانه قزل اوزن که پایین دست روستایمان هست خواهم سپرد و آب نامه ام را خواهد برد چون می‌دانم خدا همین نزدیکی ها است.

 

نگار هستم کلاس دوم راهنمایی در روستای طویستان خلخال زندگی میکنم.

 

خدا حافظ

15 دنبال این می گردید “نامه ” نگار “دختری از طویستان خلخال به رئیس جمهور روحانی

 1. نگار عزیز؛
  امیدوارم هرچه زودتر مشکل روستای شما برطرف بشه.واقعا جای تاسف داره تو مملکت اسلامی
  مسئولین فقط بفکر منافع شخصی خود هستند . . .
  از چند وقت دیگه هم نامزدهای انتخاباتی به روستاها خواهند رفت و وعده و وعید می دن….
  متاسفم برای این مسئولین

  1. بدون مقدمه و بدون سلام، ما مسؤول نداریم مسلول داریم. الهی که هر کس به فکر منافع شخصی خویش باشداز آتش جهنم خلاصی نداشته باشد. پیش پیغمبر و اولاد پیغمبر روش سیاه شود.
   «تا سیه روی شود هر که در او غش باشد.»

 2. نسخه چاپيارسال به دوستان
  مدیرعامل آب منطقه‌ای اردبیل:
  انتقال آب از قزل‌اوزن 400 میلیارد تومان اعتبار می‌خواهد

  مدیرعامل آب منطقه‌ای اردبیل گفت: برای تامین آب شرب شهرهای جنوبی و مرکزی استان اردبیل انتقال آب از حوزه قزل‌اوزن به نتیجه رسیده و این انتقال 400 میلیارد تومان اعتبار می‌خواهد.

 3. (کم آبی درست)ولی کسی به اسم نگار در طویستان وجود ندارد

  1. عزیزم به مشکلات وراه چاره فکرکنیم نه به اسم ومحل زندگی اشخاص ،مهم این است که این سرطان دامن گیر همه است ومسوولین در پی چاره باشند یا حداقل یک لحظه تامل نمایند.

  2. مهم نیست کسی به سام نگار باشد یا نه مهم این است که مشکلی به نام کم آبی نه بلکه بی آبی در طویستان وجود دارد شما آقای زعفری بهتر است هنگام پاسخ دادن به مطلبی اول فکر کنید بعد جواد بدهید شاید در شهر هشجین خانمهائی به اسم نگار زیاد باشند و مثل شما به عمق مساله نگاه نکنند بلکه با اسم بازی کنند واقعاً باید تاسف خورد برای مملکتی که آب رودخانه به آن بزرگی از 2کیلومتری روستائی بگذرد ولی مردمش از بی آبی رنج ببرند در حالی که در همان مملکت از 800کیلومتری برای شهری که نه سودی دارد نه منفعتی آب بیاورد(برای استان قم که آبش از لرستان تامین می شود و بیش از 800کیلومتر فاصله دارد)و برای شما دوست عزیز که به جای فکر کردن به عمق مساله دنبال این هستی که چرا اسم نویسنده نگار است یا اصلاً همچین کسی هست یا نه ………………………….

 4. آقای زعفری از شما بعید هست دیدگاه به این سطح پایینی داشته باشید نگار ایران که مشکل داشته باشد که وجود دارد سعی کنیم انتقال دهنده ی حقیقت باشیم حاشیه ها ما را دست و پا گیر نکند .

 5. نگار خانم واقعا متاسفم . دقیقا به برهه ای رسیدیم که کم کم جنگ بعدی ملتها ، ایالتها ، استانها و حتی بین شهرها جنگ برای آب خواهد بود . من فقط میتونم بگم شرمندتونم به عنوان یک انسان .

 6. نگار، مریم، زهرا… مهم نیست.
  مهم متن نامه است که قابل تامل است

 7. باسلام عزیزم درددل ملتها ،قومها ،روستاها وشهرها را بسیار عالی وبازبان قابل فهم انتقال داده ای ای کاش خوانندگان را به غیرت بیاورود

 8. نگار عزیز
  واقعاً مردم من جز تاسف کار دیگری بلد نیستند ما فقط بلدیم خوب گریه کنیم و خوب از هم دیگر به دروغ تعریف کنیم و خوب پست سر هم صحبت کنیم و بعد از گذشت همه این اتفاقات تاسف باشیم که چرا این گونه عمل کردیم نگار عزیز شما شکایت خود را به خدا بکن که شاید در رحمتش باز شود که مطمئن باش اینگونه خواهد شد در کشور ما هیچ کس جواب شما را نخواهد داد فقط تاسف خواهند خورد و شکایت خود را نزد خدا ببر که جز او پاسخگوی تو نیست………….

 9. با عرض سلام خدمت خواهر گرامی نگار خانم
  امیدوارم مشکلات هر چه سریعتر حل شوند وارامش به روستامون برگرده و مسئولان چاره ای بیاندیشند.
  در ضمن اقای زعفری شما غریبه اید لطفا نظر ندین

 10. نگار جان خدا به شما صبر بده.
  امیدوارم صدایت به گوش مسئولان برسه و برایت آرزوی خشبختی در زندگیت دارم.
  درست میشه

 11. باسلام به مسولان عزیز امیدوارم تمامی کسانی که درراه علم زحمت کشیدند وبخصوص اونهای که در آموزش وپرورش بعنوان سرباز معلم خدمت کردنند به زودی در آموزش وپرورش استخدام بشونند وبه آرزوی خودشان برسند

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *