رفتن به بالا

وب سایت اطلاع رسانی شهر هشجین

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷
 • الثلاثاء ۴ ربيع أول ۱۴۴۰
 • 2018 Tuesday 13 November

خبرنگار ایرنا در خلخال با مصاحبه ای از مدیر جهاد کشاورزی خلخال برداشت توت روستای نمهیل در بخش خورش رستم را به نام این شهر خلخال داده است… این خبر که صبح امروز مورخه 28 اردیبهشت در ایرنا انتشار یافت در مصاحبه ای خبرنگار این خبرگزاری با انتشار اطلاعات غلط به بازدید کنندگان برداشت توت […]

خبرنگار ایرنا در خلخال با مصاحبه ای از مدیر جهاد کشاورزی خلخال برداشت توت روستای نمهیل در بخش خورش رستم را به نام این شهر خلخال داده است…

این خبر که صبح امروز مورخه 28 اردیبهشت در ایرنا انتشار یافت در مصاحبه ای خبرنگار این خبرگزاری با انتشار اطلاعات غلط به بازدید کنندگان برداشت توت را به نام خلخال زده است و هیچ نامی از روستای نمهیل خوررش رستم در این خبر مشاهده نمی شود.

گفتنی است پس از پخش خبر برداشت توت از صدا و سیمای اردبیل می توان به این اشاره داشت که در استان اردبیل و شهرستان خلخال برداشت توت و میوه هایی همچون ، زرد آلو ، انجیر و انار در روستاهای بخش خورش رستم و نمهیل به بازار ارائه می شود که مدیر جهاد کشاورزی خلخال این خبر را بدون بردن هیچ نامی از این روستا به گوش مردم رسانده است.

بار ها مشاهده در خبرگزاری ایرنا مشاهده شده است که از خبرهای هشجین و خورش رستم هیچ اسمی برده نشده است و فقط خبر به اختصاص خلخال انتشار داده شده است.

این خبر در حالی است که رئیس جهاد کشاورزی شهر هشجین از آغاز برداشت توت در روستای نمهیل شهر هشجین در استان اردبیل خبر داد.

ابراهیمی میزان برداشت این محصول را در این شهر 260 تن اعلام کرد و افزود: روستای نمهیل قطب کشاورزی باغات جنوب استان اردبیل م باشد که همه ساله تامین کننده میوه های نوبرانه از جمله توت ، زرد آلو ، انگور ، انجیر و انار است.

وی افزود: روستای نمهیل هشجین به دلیل قرار گرفتن در حاشیه رودخانه قزل اوزن و ارتفاع پایین از سطح دریا تامین کننده اکثر میوه های نوبرانه استان اردبیل و استانهای همجوار می باشد.

وی گفت: میوه توت از جمله یکی از این میوه ها می باشد که چند روزی است برداشت آن در این روستا آغاز شده است .

جناب خبرنگار محترم: آیا می توانید به صورت مستند به ما نشان دهید در این روزها در کجای خلخال توت برداشت می شود؟؟؟؟؟؟؟

برای مشاهده خبر در ایرنا بر روی لینک کلیک کنید: http://www7.ardebil.irna.ir/fa/News/81612035/

toooot

اخبار مرتبط

نظرات

 • همشهری شما از تهران says:

  با سلام . هیچ اشتباهی در گفته های مدیر جهاد کشاورزی وجود ندارد .
  لطفا در خصوص تقسیمات سیاسی بیشتر مطالعه فرمائید و با بازی کردن با کلمات بر طبق تفرقه و نفاق که مشکل اصلی منطقه است نکوبید .
  هشجین و نمهیل و شاهرود و خورش رستم و هروآباد ، همه اینها شهرستان خلخال اطلاق میشود .
  در ضمن این مطلب بالا هیچگونه واقعیتی نداشته و به راحتی میتوان آنرا رد کرد .
  لطفا در خصوص تایید مطالبی که هیچگونه پشتوانه علمی و تاریخی ندارند ، با دقت رفتار کنید و از بروز اختلاف و تفرقه که حاصلی برای منطقه ندارد به شدت بپرهیزید .

 • سلام
  درسته که روستای نمهیل بخشی از خلخال هست.
  ولی بهتر بود در متن خبر یه نامی از این روستا برده می شد
  دوست عزیز ” همشهری شما از تهران” ما نگفتیم اشتباهی شده ولی کم لطفی شده است
  سایت هشجین بخاطر این مطلب از شما ممنونم

 • همشهری شما از تهران بهتره بفرمایید حرف شما و مدیر جهاد کشاورزی تفرقه اندازه یا یه علامت سوال؟

ارسال دیدگاه

یادداشت ویژه

دردنامه خورش رستم

بنام خدا نماینده محترم جناب آقای دکتر بشیر خالقی ، مسئولین منطقه و استان شرح دردنامه خورش رستم فراموش شده به مرکزیت شهر هشجین پس از گذشت 38 سال از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی سخنی با نماینده محترم جناب آقای دکتر بشیر خالقی ، مسئولین منطقه و استان در حاشیه رودخانه خروشان قزل اوزن و مشرف به کوه آق داغ ، منطقه ای کوهستانی، بکر و سرشار از منابع خدادی بنام خورش رستم وجود دارد. اینجا مردمانی نجیب و بی ادعا و کم توقع با دلی پرخون (از بیعدالتی هایی که در حق این بخش فراموش شده صورت گرفته ) ولی صبور و تلاشگر و فداکار، روزگار رابه سختی وبا مشقت فراوان سپری می کنند . اکنون در اوائل شروع بکار دولت دوزادهم دولت تدبیر و امید ، منطقه خورش رستم خلخال هنوز هم از کمترین امکانات رفاهی وبهداشتی و ارتباطی بهره مند نگردیده است. این ملت مظلوم همان مردمانی که درراه انقلاب ، وطن و آزادی و دفاع مقدس صدها شهید و مجروح و اسیر تقدیم نمودند و علیرغم فقر و تهیدستی بدون کوچکترین توقعی کمکهای قابل توجهی به جبهه های جنگ نمودند. در زمان جنگ تحمیلی از ۱۱۵شهید در خورش رستم ( ۸۵ شهید فقط در شهرهشجین) و چندین جاویدالاثر تقدیم انقلاب شد و از ۷ نفر سردار شهید شهرستان خلخال۵ شهید خورش رستمی هستند. در عرصه علم و دانش و تداوم استقلال ملی به دنام هایی چون پرفسور مولایی ، دکتر گودرزصادقی ، دکتر توکلی، دکتر آقایی، دکتر مظفری، دکتر غفاری و مهندس عراقی ، مهندس رمضانی و… برمی خوریم . حال منطقه ای با چنین گذشت و فداکاری و دارای افراد فرهیخته و دانشمند و عقبه تاریخی به عنوان محروم ترین، مهاجرفرست ترین و گمنام ترین و نهایتا فراموش شده ترین منطقه استان اردبیل گردیده است بطوریکه از ۳۶هزار نفرجمعیت قبل از انقلاب، اکنون حدود ١٢ هزارنفر باقي مانده است .و این یک هشدار جدی برای مسئولین میباشد. مسایل و مشکلات این مناطق با مدیریت صحیح و با کمترین هزینه قابل حل میباشد ولی افسوس بدلیل ضعف و عدم انگیزه و تجربه کافی مدیران و مسئولین نه تنها مشکلی برطرف نمیشود بلکه روز به روز شاهد پسرفت منطقه و مهاجرت از منطقه به سوی شهرهای مرکزی و بزرگ و نهایتا با کاهش شدید جمعیت روبرو هستیم. پس ازگذشت 38 سال از پیروزی انقلاب اسلامی هشجین و روستاهای تابعه بخش خورشرستم نه آب آشامیدنی سالم دارد و نه ازراه ارتباطی  مناسب برخوردار هست نه امکانات اشتغال جوانان فراهم هست نه وضع  امکانات بهداشت و درمان مناسبی هست . هیچ گونه سرمایه گذاری دولتی در این منطقه انجام  نشده است تااز مهاجرت جوانان این منطقه جلوگیری شود. آمارهای قابل تاملی در این زمینه وجود داردکه در ذیل به چند نمونه بطور خلاصه اشاره می گردد. به امید اینکه با تدبیر نماینده محترم و با همکاری مسئولین اجرایی منطقه و استان ، در مدت نمایندگی شاهد رفع شدن مشکلات و تنگناهای زیر باشیم . 1 - راههای ارتباطی هرچند هشجین و خورشرستم مشکلات زیادی ...