رفتن به بالا

وب سایت اطلاع رسانی شهر هشجین

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷
  • الثلاثاء ۹ ربيع ثاني ۱۴۴۰
  • 2018 Tuesday 18 December

همایش ملی فرصتهای سرمایه گذاری منطقه خلخال و کوثر روزهای 6 و 7 آبانماه برگزار شد. در این همایش شخصیتهای کشوری و لشکری در سطح ملی و استانی حضور داشتند. سخنرانیهای شخصیتهای علمی و کارآفرینان و مسئولان کشوری و استانی و پنل های تخصصی در حوزه های کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت و جلسه های […]

همایش ملی فرصتهای سرمایه گذاری منطقه خلخال و کوثر روزهای 6 و 7 آبانماه برگزار شد.

در این همایش شخصیتهای کشوری و لشکری در سطح ملی و استانی حضور داشتند. سخنرانیهای شخصیتهای علمی و کارآفرینان و مسئولان کشوری و استانی و پنل های تخصصی در حوزه های کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت و جلسه های پرسش و پاسخ در طی این دو روز برگزار شد.

دکتر جعفری به عنوان بانی این همایش از عملکرد برخی مسئولان استانی و شهری به شدت انتقاد کرد و محرومیت خلخال و کوثر را به اطلاع مدعوین رساند. ایشان خواستار توزیع عادلانه ثروت و امکانات در سطح کشور و استان شد.

لیست سخنرانان همایش:

–          دکتر جعفری نماینده مردم شریف شهرستانهای خلخال و کوثر

–          مهندس محمدی فرماندار محترم شهرستان خلخال

–          حجه الاسلام رشتبری امام جمعه محترم شهرستان خلخال

–          مهندس علیپور نماینده محترم استاندار اردبیل

–          دکتر علیشیری معاون محترم وزیر اقتصاد

–          آقای رئیس السادات فرماندار محترم شهرستان کوثر

–          حجه الاسلام عبدالهی امام جمعه محترم شهرستان کوثر

–          مهندس طاهر فر معاون محترم دفتر سرمایه گذاری خارجی سازمان سرمایه گذاری کل کشور

–          مهندس اشتری معاون محترم توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت صنعت، معدن وتجارت

–          خانم پادیاب کارآفرین موفق در حوزه صنعت

–          دکتر آقایی کارآفرین

–          دکتر مظفری رئیس محترم بانک ملی ژن گیاهی ایران و استاد دانشگاه

–          مهندس نیکبخت معاون محترم برنامه ریزی و سرمایه گذاری وزارت جهاد کشاورزی

–          دکتر لاریجانی رئیس محترم مجلس شورای اسلامی

لازم به ذکر است علاوه بر افراد فوق الذکر برخی از مسئولین استانی در همایش حضور داشتند :

–          مهندس نیکزاد استاندار محترم اردبیل

–          مهندس پیرموذن نماینده محترم مردم اردبیل در مجلس

–          دکتر حقیقت پور نماینده محترم مردم اردبیل در مجلس

–          دکتر مظفری مدیر کل محترم امور اقتصادی و دارایی استان

در این همایش برخی از سرمایه گذاران حاضر در همایش با ابراز خوشنودی نسبت به برگزاری چنین همایش و اینکه نماینده شهرشان قاطعه و به صورت عملی از سرمایه گذار حمایت می کند نسبت به سرمایه گذاری در بخشهایی از طرحها اعلام آمادگی کردند.

همایش فوق الذکر با تلاش بی وقفه مسئولان و علاقمندان به توسعه خلخال و کوثر برگزار گردید.

جا دارد از تلاشهای مسئولان و تک تک دلسوزانی که چه بسا هیچ مسئولیت سازمانی نداشتند و فقط به خاطر تعصب به شهرستانهای خلخال و کوثر برای هرچه باشکوه تر برگزار شدن همایش تلاش کردند تقدیر و تشکر نمائیم.

به امید اینکه این همایش فتح بابی باشد برای توسعه و رونق خلخال و کوثر عزیز

[nggallery id=7]

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

دردنامه خورش رستم

بنام خدا نماینده محترم جناب آقای دکتر بشیر خالقی ، مسئولین منطقه و استان شرح دردنامه خورش رستم فراموش شده به مرکزیت شهر هشجین پس از گذشت 38 سال از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی سخنی با نماینده محترم جناب آقای دکتر بشیر خالقی ، مسئولین منطقه و استان در حاشیه رودخانه خروشان قزل اوزن و مشرف به کوه آق داغ ، منطقه ای کوهستانی، بکر و سرشار از منابع خدادی بنام خورش رستم وجود دارد. اینجا مردمانی نجیب و بی ادعا و کم توقع با دلی پرخون (از بیعدالتی هایی که در حق این بخش فراموش شده صورت گرفته ) ولی صبور و تلاشگر و فداکار، روزگار رابه سختی وبا مشقت فراوان سپری می کنند . اکنون در اوائل شروع بکار دولت دوزادهم دولت تدبیر و امید ، منطقه خورش رستم خلخال هنوز هم از کمترین امکانات رفاهی وبهداشتی و ارتباطی بهره مند نگردیده است. این ملت مظلوم همان مردمانی که درراه انقلاب ، وطن و آزادی و دفاع مقدس صدها شهید و مجروح و اسیر تقدیم نمودند و علیرغم فقر و تهیدستی بدون کوچکترین توقعی کمکهای قابل توجهی به جبهه های جنگ نمودند. در زمان جنگ تحمیلی از ۱۱۵شهید در خورش رستم ( ۸۵ شهید فقط در شهرهشجین) و چندین جاویدالاثر تقدیم انقلاب شد و از ۷ نفر سردار شهید شهرستان خلخال۵ شهید خورش رستمی هستند. در عرصه علم و دانش و تداوم استقلال ملی به دنام هایی چون پرفسور مولایی ، دکتر گودرزصادقی ، دکتر توکلی، دکتر آقایی، دکتر مظفری، دکتر غفاری و مهندس عراقی ، مهندس رمضانی و… برمی خوریم . حال منطقه ای با چنین گذشت و فداکاری و دارای افراد فرهیخته و دانشمند و عقبه تاریخی به عنوان محروم ترین، مهاجرفرست ترین و گمنام ترین و نهایتا فراموش شده ترین منطقه استان اردبیل گردیده است بطوریکه از ۳۶هزار نفرجمعیت قبل از انقلاب، اکنون حدود ١٢ هزارنفر باقي مانده است .و این یک هشدار جدی برای مسئولین میباشد. مسایل و مشکلات این مناطق با مدیریت صحیح و با کمترین هزینه قابل حل میباشد ولی افسوس بدلیل ضعف و عدم انگیزه و تجربه کافی مدیران و مسئولین نه تنها مشکلی برطرف نمیشود بلکه روز به روز شاهد پسرفت منطقه و مهاجرت از منطقه به سوی شهرهای مرکزی و بزرگ و نهایتا با کاهش شدید جمعیت روبرو هستیم. پس ازگذشت 38 سال از پیروزی انقلاب اسلامی هشجین و روستاهای تابعه بخش خورشرستم نه آب آشامیدنی سالم دارد و نه ازراه ارتباطی  مناسب برخوردار هست نه امکانات اشتغال جوانان فراهم هست نه وضع  امکانات بهداشت و درمان مناسبی هست . هیچ گونه سرمایه گذاری دولتی در این منطقه انجام  نشده است تااز مهاجرت جوانان این منطقه جلوگیری شود. آمارهای قابل تاملی در این زمینه وجود داردکه در ذیل به چند نمونه بطور خلاصه اشاره می گردد. به امید اینکه با تدبیر نماینده محترم و با همکاری مسئولین اجرایی منطقه و استان ، در مدت نمایندگی شاهد رفع شدن مشکلات و تنگناهای زیر باشیم . 1 - راههای ارتباطی هرچند هشجین و خورشرستم مشکلات زیادی ...