کلنگ زنی پروژه مجتمع آبرسانی قزل اوزن

در مراسمی با حضور مردم ومسئولین کلنگ زنی مجتمع آبرسانی روستا های سنی نشین هشجین آغاز شدجلیل جعفری‌بنه خلخال در مراسم کلنگ‌زنی آبرسانی به روستاهای سنی نشین بخش خورش رستم خلخال در جمع مردم روستای کجل در مسجد این روستا گفت: آب شرب و راه و روستایی در اولویت مسئولین شهرستان خلخال است.ایشان آبرسانی به روستاهای کجل – شمس آباد – دیز – قوسجین وکاوان را از جمله این برنامه ها دانستند.

جعفری‌بنه از تخصیص اعتبار 600 میلیون تومان برای اجرای این طرح بزرگ در روستاهای اهل تسنن بخش خورش رستم خبر داد و گفت:‌ برای تکمیل این طرح بیش از سه میلیارد تومان هزینه لازم است که با حمایت‌های ویژه دولت از مناطق محروم و پیگیری‌ها در حوزه مجلس این اعتبارات محقق شده و برای تکمیل آبرسانی این رقم نیاز است.

در این مراسم احمدی فرماندار خلخال نیز از فعال شدن پروژه های آب و فاضلاب روستایی در تمام شهرستان خلخال خبر داد و افزود: تمامی روستائیان در تمامی بخش‌ها و مناطق شهرستان خلخال قابل احترام برای مسئولین شهرستان هستند و ما وظیفه می‌دانیم که مشکلات روستاها را با سفر به این روستاها از نزدیک مشاهده و حل آنها را در اولویت تسریع قرار دهیم.در سال 1393 بیش از پنج میلیارد تومان برای پروژه‌های آب و فاضلاب روستایی تخصیص یافته است.

حسن قنبری مدیرعامل آب وفاضلاب روستایی استان اردبیل نیز درمراسم کلنگ زنی پروژه مجتمع آبرسانی قزل اوزن در روستای کجل ا گفت : با توجه به کمبود آب شرب و نیاز اصلی به آب آشامیدنی سالم و بهداشتی و پیگیرهای جدی نماینده مردم شهرستان های خلخال وکوثر در مجلس شورای اسلامی کلنگ شروع اجرای این پروژه به زمین زده میشود .

قنبری گفت : این پروژه یکی از سخت ترین پروژه های شرکت آب و فاضلاب روستائی استان اردبیل می باشد که با حداکثر اختلاف ارتفاع مواجه بوده و مسر انتقال بسیار صعب العبور می باشد.

وی گفت : پروژه آبرسانی به روستاهای : کجل، دیز، شمس آباد، قوسجین و کاوان بوده و شامل 6 ایستگاه پمپاژ، یک حلقه حفرچاه و 20کیلومتر خط انتقال می باشد.

قنبری تصریح کرد : با بهربرداری از این پروژه، اهالی روستاهای مذکور، از آب پایدار، سالم و بهداشتی بهره مند خواهند شد .

1428848589

1428911612

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *