رفتن به بالا

وب سایت اطلاع رسانی شهر هشجین

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷
  • الثلاثاء ۴ ربيع أول ۱۴۴۰
  • 2018 Tuesday 13 November

در مراسمی با حضور مردم ومسئولین کلنگ زنی مجتمع آبرسانی روستا های سنی نشین هشجین آغاز شدجلیل جعفری‌بنه خلخال در مراسم کلنگ‌زنی آبرسانی به روستاهای سنی نشین بخش خورش رستم خلخال در جمع مردم روستای کجل در مسجد این روستا گفت: آب شرب و راه و روستایی در اولویت مسئولین شهرستان خلخال است.ایشان آبرسانی به […]

در مراسمی با حضور مردم ومسئولین کلنگ زنی مجتمع آبرسانی روستا های سنی نشین هشجین آغاز شدجلیل جعفری‌بنه خلخال در مراسم کلنگ‌زنی آبرسانی به روستاهای سنی نشین بخش خورش رستم خلخال در جمع مردم روستای کجل در مسجد این روستا گفت: آب شرب و راه و روستایی در اولویت مسئولین شهرستان خلخال است.ایشان آبرسانی به روستاهای کجل – شمس آباد – دیز – قوسجین وکاوان را از جمله این برنامه ها دانستند.

جعفری‌بنه از تخصیص اعتبار 600 میلیون تومان برای اجرای این طرح بزرگ در روستاهای اهل تسنن بخش خورش رستم خبر داد و گفت:‌ برای تکمیل این طرح بیش از سه میلیارد تومان هزینه لازم است که با حمایت‌های ویژه دولت از مناطق محروم و پیگیری‌ها در حوزه مجلس این اعتبارات محقق شده و برای تکمیل آبرسانی این رقم نیاز است.

در این مراسم احمدی فرماندار خلخال نیز از فعال شدن پروژه های آب و فاضلاب روستایی در تمام شهرستان خلخال خبر داد و افزود: تمامی روستائیان در تمامی بخش‌ها و مناطق شهرستان خلخال قابل احترام برای مسئولین شهرستان هستند و ما وظیفه می‌دانیم که مشکلات روستاها را با سفر به این روستاها از نزدیک مشاهده و حل آنها را در اولویت تسریع قرار دهیم.در سال 1393 بیش از پنج میلیارد تومان برای پروژه‌های آب و فاضلاب روستایی تخصیص یافته است.

حسن قنبری مدیرعامل آب وفاضلاب روستایی استان اردبیل نیز درمراسم کلنگ زنی پروژه مجتمع آبرسانی قزل اوزن در روستای کجل ا گفت : با توجه به کمبود آب شرب و نیاز اصلی به آب آشامیدنی سالم و بهداشتی و پیگیرهای جدی نماینده مردم شهرستان های خلخال وکوثر در مجلس شورای اسلامی کلنگ شروع اجرای این پروژه به زمین زده میشود .

قنبری گفت : این پروژه یکی از سخت ترین پروژه های شرکت آب و فاضلاب روستائی استان اردبیل می باشد که با حداکثر اختلاف ارتفاع مواجه بوده و مسر انتقال بسیار صعب العبور می باشد.

وی گفت : پروژه آبرسانی به روستاهای : کجل، دیز، شمس آباد، قوسجین و کاوان بوده و شامل 6 ایستگاه پمپاژ، یک حلقه حفرچاه و 20کیلومتر خط انتقال می باشد.

قنبری تصریح کرد : با بهربرداری از این پروژه، اهالی روستاهای مذکور، از آب پایدار، سالم و بهداشتی بهره مند خواهند شد .

1428848589

1428911612

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

دردنامه خورش رستم

بنام خدا نماینده محترم جناب آقای دکتر بشیر خالقی ، مسئولین منطقه و استان شرح دردنامه خورش رستم فراموش شده به مرکزیت شهر هشجین پس از گذشت 38 سال از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی سخنی با نماینده محترم جناب آقای دکتر بشیر خالقی ، مسئولین منطقه و استان در حاشیه رودخانه خروشان قزل اوزن و مشرف به کوه آق داغ ، منطقه ای کوهستانی، بکر و سرشار از منابع خدادی بنام خورش رستم وجود دارد. اینجا مردمانی نجیب و بی ادعا و کم توقع با دلی پرخون (از بیعدالتی هایی که در حق این بخش فراموش شده صورت گرفته ) ولی صبور و تلاشگر و فداکار، روزگار رابه سختی وبا مشقت فراوان سپری می کنند . اکنون در اوائل شروع بکار دولت دوزادهم دولت تدبیر و امید ، منطقه خورش رستم خلخال هنوز هم از کمترین امکانات رفاهی وبهداشتی و ارتباطی بهره مند نگردیده است. این ملت مظلوم همان مردمانی که درراه انقلاب ، وطن و آزادی و دفاع مقدس صدها شهید و مجروح و اسیر تقدیم نمودند و علیرغم فقر و تهیدستی بدون کوچکترین توقعی کمکهای قابل توجهی به جبهه های جنگ نمودند. در زمان جنگ تحمیلی از ۱۱۵شهید در خورش رستم ( ۸۵ شهید فقط در شهرهشجین) و چندین جاویدالاثر تقدیم انقلاب شد و از ۷ نفر سردار شهید شهرستان خلخال۵ شهید خورش رستمی هستند. در عرصه علم و دانش و تداوم استقلال ملی به دنام هایی چون پرفسور مولایی ، دکتر گودرزصادقی ، دکتر توکلی، دکتر آقایی، دکتر مظفری، دکتر غفاری و مهندس عراقی ، مهندس رمضانی و… برمی خوریم . حال منطقه ای با چنین گذشت و فداکاری و دارای افراد فرهیخته و دانشمند و عقبه تاریخی به عنوان محروم ترین، مهاجرفرست ترین و گمنام ترین و نهایتا فراموش شده ترین منطقه استان اردبیل گردیده است بطوریکه از ۳۶هزار نفرجمعیت قبل از انقلاب، اکنون حدود ١٢ هزارنفر باقي مانده است .و این یک هشدار جدی برای مسئولین میباشد. مسایل و مشکلات این مناطق با مدیریت صحیح و با کمترین هزینه قابل حل میباشد ولی افسوس بدلیل ضعف و عدم انگیزه و تجربه کافی مدیران و مسئولین نه تنها مشکلی برطرف نمیشود بلکه روز به روز شاهد پسرفت منطقه و مهاجرت از منطقه به سوی شهرهای مرکزی و بزرگ و نهایتا با کاهش شدید جمعیت روبرو هستیم. پس ازگذشت 38 سال از پیروزی انقلاب اسلامی هشجین و روستاهای تابعه بخش خورشرستم نه آب آشامیدنی سالم دارد و نه ازراه ارتباطی  مناسب برخوردار هست نه امکانات اشتغال جوانان فراهم هست نه وضع  امکانات بهداشت و درمان مناسبی هست . هیچ گونه سرمایه گذاری دولتی در این منطقه انجام  نشده است تااز مهاجرت جوانان این منطقه جلوگیری شود. آمارهای قابل تاملی در این زمینه وجود داردکه در ذیل به چند نمونه بطور خلاصه اشاره می گردد. به امید اینکه با تدبیر نماینده محترم و با همکاری مسئولین اجرایی منطقه و استان ، در مدت نمایندگی شاهد رفع شدن مشکلات و تنگناهای زیر باشیم . 1 - راههای ارتباطی هرچند هشجین و خورشرستم مشکلات زیادی ...